Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Eléggé egészséges vacsora...

Eléggé egészséges vacsora hiit futás után a futopadon?

Figyelt kérdés
[link] fogyáshoz mennyire jó ez a vacsi?

jan. 3. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Mi az, hogy egészséges? Definiáld ezt a fogalmat! Egyébként tojás, túró, uborka, paradicsom, teljes kiörlésű bagett. Dietetikailag nyilván semmi problémát nem látok.
jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen rendben van. A legjobb edzes utan egy teljes etkezes amiben van feherje es szenhidrat is. Ez ennek megfelel
jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

2



Egy kicsit pontosítanék. Ha valaki edz, tehát izomépítés vagy szinten tartás a célja, akkor tényleg jó ez az "étrend", de fogyáshoz nem.

Diétánál az edzés után épp az a lényeg, hogy a "szénhidrát készleteket" NE töltsük vissza. A szénhidrát diétában edzés ELŐTT fontos, hogy legyen energia az edzésre, de utána nem kellene fogyasztani, most attól függetlenül, hogy a kalória számít, és a kalóriadeficit.


Kérdező, a bagettet, bár látom a képen, hogy teljes kiőrlésű, de el kéne hagynod, legalábbis edzés után mindenképpen, edzés után ne egyél szénhidrátot, vagy legalábbis gyors felszívódású szénhidrátot ne.


A tükörtojás helyett inkább főtt tojást egyél, az uborka az jó, és a bagett helyet én még az uborka mellé valami plusz zöldséget ennék (ami persze szintén szénhidrát, de nem gyors felszívódású, (mint a bagett, vagy kenyér stb), plusz tele van vitaminnal is, ami diétánál nagyon fontos.


Ha van egyéb kérdésed, akkor írhatsz privátban.

jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as, ez 2-3 napig tök jó, utána meg olyannyira belassul a regeneráció hogy nem fogsz tudni normálisan sportolni. Úgy legalábbis nem mint eddig. Edzés után kell a ch, kell a fehérje és kell a pihenés. Lassan, de egész nap égetsz zsiradékot, na azt nem kell se ch, se zsír, se fehérje formájában pótolni, mert az mehet a zsírfeleslegből. Alacsony intenzitású (Z1/Z2) edzéssel is lehet zsírt égetni anélkül, hogy megterhelnéd a szervezeted. Minden ami felette van intenzitásban már megerőltető és illik ugyanazt a regenerációs rutint követni mintha nem fogyóznál.
jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

4



A regenerációhoz éppen, hogy fehérje kell. Ráadásul diétázik, ergo fogyni akar, és nem a szinten tartás vagy az izomépítés a célja a kérdezőnek, ezért jó lenne, ha a szénhidrátot alacsony szinten tartaná, és a fehérjét pedig magas szinten. Diétában nincs keresnivalója a kenyérnek, még a teljes kiőrlésű csak-csak elmegy, mert lassan szívódik fel, de ha lehet akkor inkább az ember hanyagolja ezt diétában.

Azért csak tudom miről beszélek, én 39 kilót fogytam 9 hónap alatt, és nem is koplaltam.

jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Azt még elfelejtettem írni, hogy izomépítésben nyilván a fehérje a legfontosabb, de diétánál is legalább annyira fontos az izmok megőrzéséhez, de a szénhidrátot diétában alacsony szinten kell tartani, és tudom, hogy sokan azért ellenzik ezt, mert a szénhidrát adja az energiát elsősorban, és nagyon enervált az ember fia/lánya ha nem eszik szénhidrátot, de ha fogyni akarsz, akkor alacsony szinten kell tartanod akkor is, ha tetszik, ha nem.

Ez persze nem jelenti azt, hogy attól a két bagettől majd hízni fogsz, mert nem :D de például a tükörtojás sem a legjobb, akkor már inkább főtt tojás, mert a tükörtojáshoz használsz vagy zsírt, vagy étolajat, és mindegyik felesleges kalória.


Előző voltam

jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Imádom, amikor valakinek fogalma sincsen az izomépítéshez, sportoláshoz, de osztja az észt :D
jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7



Kalóriadeficitben nem lehet izmot növelni, maximum megtartani, és a kérdező fogyást írt, ahhoz pedig kalóriadeficit kell. De ha te olyan okos vagy, akkor gyerünk, hallgatlak, illetve várom, hogy írj.

jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van ez az étkezés
jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!