Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rámtőr az éhség, mit tegyek?

Rámtőr az éhség, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már kb 9 hónapja, ha nem is fogyókúrázok, de figyelek a kalóriára, többet nozgos és eddig jól is haladtam fogyás szempontjából 90kg-ról fogytam 70kg-ra, viszont pár hete jóval éhesebb vagyok nap közben, emiatt többet is eszek és nem tudok fogyni. Ez mitől lehet? Mit lehet ellene tenni?

Amúgy 175cm magas férfi vagyok

Előre is köszönöm a válaszokat.


jan. 17. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gratulálok a fogyáshoz!

Kerlek írd le mennyi kalóriát eszel és hogy ma miket ettél.

Ez alapjan szerintem sokkal jobban fogunk tudni segíteni

jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Túl kevés kalória

Nem megfelelő ételek

Nem megfelelő elosztás a nap folyamán

Nem iszol elég folyadékot


Minden ételben legyen fehérje, zsír és szénhidratforrás plusz egy nagy adag zöldség vagy gyümölcs

Próbáld a nap első felében megenni a kalóriak kétharmadát, úgy kevésbé leszel éhes a nap folyamán

Egyél sós reggelit.


De mindez semmit sem ér ha túl keves a kalória. Kb 1630 kcal a bmr-od ha enél kevesebbet eszel akkor meg is van a hiba forrása


Amúgy hova fogynál még? Teljesen egészséges a súlyod.

jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyél. Én is mikor éhes vagyok alighanem enni szoktam.
jan. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. Amikor éhes vagy, egyél
jan. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Esetleg próbálj meg ilyen apró, kalóriaszegény dolgokat enni mikor rádtör az éhség. Én pl cottage cheese-t szoktam, joghurot, rákrudacskákat, krémlevest, 2-3 darab zabkekszet.... Ezek mind 150 Kcal alatt vannak. Természetesen beleszámolom a napi étkezésbe. Ha szükséges, mert azt látom hogy nem fogok beleférni e miatt a keretbe, akkor gyorsan letolok egy fél órás otthoni edzést (kb 200 Kcal égetés), vagy elmegyek bringázni egy kicsit.

De amúgy valószínűleg keveset, vagy nem jól eszel, ha így hirtelen rádtör az éhség. Nem történt valami változás az elmúlt időszakban amitől ez elkezdődhetett? Több aktivitás, stressz, hidegebb környezet, vagy mittudomén...

jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

#5 na ez már étkezési zavar

Ha tobbet eszel mint a ekreted es emiatt edzessel kompenzalsz

jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Amit ma megehetsz, ne halaszd holnapra!
jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

5

Dehogy érkezési zavar :D Annyi, hogy nekem kicsi súlyt kell leadnom, 1200 Kcal lenne a keretem a fogyáshoz, ami iszonyú kevés, tarhatatlan. Ha nem mozognék külön gyakorlatilag nem tudnék elég keveset enni ahhoz hogy fogyjak. :) Már csak 4 kg-t kell leadnom, egy alacsony lány vagyok.

jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Ja, amúgy napi 1800-200 Kcalt tolok be a sport mellett a fogyáshoz, nekem senki ne mondja hogy ez étkezési zavar. Ennél egészségesebben nem is lehetne fogyni. :)
jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%

A kalóriaszámolgatás egy nagy marhaság. Tudod egyeltalán, hogy állapítják meg, hogy mi hány kalória? Ezt meddig lehet csinálni, pontosabban, meddig birod? Mert, ha abbahagyod, visszajón minden leadott kiló plusz még néhány.

Ha meg akarod tartani a súlyod, más megoldást keress.

jan. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!