Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon elszúrtam a diétámat?

Nagyon elszúrtam a diétámat?

Figyelt kérdés
A mai napon nagyon megéheztem, és vacsorára benyomtam egy zacskó chipset és 4 db lekváros fánkot (kicsiket, ha ez számít). Most nagyon bűntudatom van, hogy elrontottam a diétát, pedig sikerült is fogynom. 2 hete csinálom, 2 kiló ment le. Ez a harmadik hét, és hát így indítottam...ezt még helyre lehet hozni ugye?
jan. 22. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Egyetlen napon semmi nem múlik. Nyilván ha minden vacsora ez lenne, az problémás, de ha egyszeri alkalomról beszélünk, akkor nem.

Mennyi a napi kalóriabeviteled? Van egy olyan érzésem, hogy vagy feleslegesen alacsony a kalóriakereted, vagy nem is számolod a kalóriákat, nem is tudsz semmit a táplálkozásról, és valami idióta diétától várod a hosszútávú megoldást.

jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kb 1000-1400 kalória között (körül) étkezek. Utánaszámoltam, hogy ennyit kell ennem ahhoz, hogy fogyjak. Emellett minden nap legalább 2 órát tornázok. Nem drasztikusan csinálom.
jan. 22. 20:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tisztában vagy a fogyás és a kalóriaszámolás szabályaival, akkor mi az, hogy "helyre lehet-e hozni"? Egyetlen alkalomról beszélünk.
jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

A bacsidban kb plusz 1500 kalóroa van. Ha napi 500 kcal deficitben vagy ez azt jelenti hogy ha pl alapbol július 8ra érted volna el az álomsulyt akkor ez így csak július 11re lesz meg. Nabumm.

Folytasd holnap mintha mi sem történt volna. És 3 napig ne állj mérlegre!!! (Többet fog mutatni mert a sok szénhidrát miatt kicsit vizesebb vagy de ez nem hízás csak zsír).

Az 1000-1400 eleg tág és az 1000 miatt simán lehet ilyen falásrohamod. Az én tanácsom hogy allj be fix 1250re. Ha néha 1200 akkor nem baj és ha néha 1300 az sem. De ennél nagyobb kulonbseg ne legyen. Ugy sokkal kevesbe fordulhat elo megint ilyen

jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Simán szard le. Megetted, jól esett, nehogy még azon agyalj, hogy baj volt-e, mert ezen már úgysem tudsz változtatni. Ne akard helyrehozni, holnap folytasd a fogyókúrát.

Esetleg iktass be havi egyszer egy csalónapot, amikor megint betolhatod ezt a mennyiséget, hogy legyen mit várni.

jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Ezzel kb a nulláról kezdheted újra.

És 1300-1400 oke, de 1000-1400 nem mindegy, elég tág keret. Amúgy csak szólok, ami eddig lement 2 kg 2 hét alatt, az még nem érdemi fogyás, nem zsírból ment le. Az csak víz meg egyéb salakanyag. A zsírból fogyás csak ezután indulna be, és lassabb ütemben.

jan. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Igen. A hintalovat már nem kellett volna megenni.
jan. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez már így menthetetlen 😞
jan. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig az 1000-1400 Kcal eléggé drasztikus, főleg napi két óra torna mellett... Nem csoda hogy rádtört egy ilyen falásroham.

Bár nem írod az adataidat, de ha ténlyeg minden nap ennyit mozogsz, legalább 1400-1600 Kcal körül kéne enned, még akkor is ha egy vékony alktú alacsony lány vagy.

Amúgy temészetesen nincsen veszve semmi, számolgass továbbra is, csak ne ennyire drasztikusan, mert akkor nem fogod tudni tartani mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja.

jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor 1000 vagy 1400? Nem mindegy. Az meg pláne rossz, ha ezek váltakoznak naponta. Még az 1400 is kevés, az 1000 pláne. Nem csoda, hogy falásroham gyötör. Nem ismerem a BMR igényedet, de ha írni tudsz, nyilván nagyobb vagy, mint egy kisgyerek, tehát minimum 1600 kcalt kellene enned. És rendesen folyadékot inni, vizet. Számold ki a kalóriakeretedet, amivel egészséges mértékben fogysz, és nem lesz falásrohamod. Ez a kilengésed ezért volt, ne bántsd magad miatta, kezdd el rendesen a dolgokat mert anélkül később is zabálni fogsz.
jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!