Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ajánlások szerint mennyi...

Ajánlások szerint mennyi gyümölcsöt és zöldséget kellene ennünk 1 nap?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen fogyás miatt kérdezem, hanem egészség szempontjából.

Nyilván gondolom, hogy 4-5kg gyümölcsöt és zöldséget kellene enni, de azért sejtem, hogy van valami minimum érték, ami alá nem nagyon kellene menni.


Mennyi ez?



jan. 27. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
A WHO ajánlások nagyjából napi 400 gramm zöldséget/gyümölcsöt szoktak javasolni minimumként. A maximumot pedig mindig az egyén kalóriakerete határozza meg.
jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minél többet.
jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Naponta 4-5 KILÓT senki nem tud megenni semmiböl!

A napi kajádnal fele-kétharmada legyen zöldség-gyümölcs legalább

jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Én olyan napi fél kilóra emlékszem. A túlzottan sok növényi táplálék könnyen vezethet vashiányhoz és fokozott vesekő képződéshez.
jan. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"túlzottan sok növényi táplálék könnyen vezethet vashiányhoz és fokozott vesekő képződéshez"

Ezt a butaságot honnan vetted? Linkeld be a forrást.

jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

"túlzottan sok növényi táplálék könnyen vezethet vashiányhoz és fokozott vesekő képződéshez"


Ez akkora hülyeség, hogy párját ritkítja! A szervezet által a növényekben lévö vas hasznosítható a legkönnyebben, a vesekö meg föleg a túl sok állati fehérjétöl alakulhat ki!

jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tányér fele legyen zoldseg.

Amugy azt szoktak mondani hogy minden sos etkezeshez 10-15 deka

jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én napi kb. fél kilóval szoktam számolni. Jó, ha egy része nyers. Bevásárlásnál mindig úgy számolok, hogy minimum ennyit vegyek.
jan. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kissé eltúlozzák egyébként. Én arra szoktam figyelni, hogy legalább egy étkezésemben legyen. Azonkívül én alapvetően rostdús étrendet tartok, már a gabona is rádob egy lapáttal. Ha főtt ételemben nincs például túrós vagy sajtos tészta miatt, akkor eszek levest vagy másik étkezés lesz gyümölcs valamivel. Előző napok esete pont jó példa: vasárnapi és tegnapi ebéd túrós tészta volt, vasárnapi vacsora alma-keksz-joghurt kombináció volt, tegnapi vacsorára almát és rizspudingot ettem. Immunbetegség miatt járok vérvételre és magas vitaminszintet találtak bennem. A B3 túl is lőtte magát nálam, ami egyéb enyhe problémákat okoz. Mivel ragaszkodok a rostdús étrendhez, nem tudom kilőni a B-vitamint magamtól. Az konkrétan mindenben van. Mindenki azt hinné, hogy kecskeeledelen élek. Pedig nem.


35/F

márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!