Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék privátban beszélgetn...

Szeretnék privátban beszélgetni anorexiával élőkkel és abból gyógyulókkal.Hogy sikerült kijönni belőle?

Figyelt kérdés
Mindenkit kérek akit nem érint a téma,hogy ugorja át és ne adjon jótanácsot,hogy keressek fel pszichiátert,mert ezeken már túl vagyok.

jan. 29. 14:52
 1/5 anonim válasza:
78%
Az a tapasztalatom hogy akkor fogsz tudni elkezdeni gyógyulni ha érzel rá valami külső okból késztetést. Ez valakinél sose történik meg sajnos, ezért is olyan a halálozási rátája amilyen. Nekem személy szerint az volt hogy elkezdtem az egyetemet és hirtelen elfogott az az érzés hogy a többiekhez képest én mentálisan a 12 éves énem szintjén ragadtam. A velem egykorúak mind élik az életüket, én meg még mindig ott tartok hogy kalóriák, fogyás, bmi, thinspo nézegetés és nulla szociális élet. Kvára szánalmasnak éreztem magam. Én ezért kezdtem el a gyógyulást. Bár itt már 13.7-es bmi-vel olyan állapotban voltam hogy reggel az ágyból is fokozatosan kellett felkelnem hogy ne ájuljak el. Kegyetlenül nehéz dolog, és azt sem mondhatom hogy fejben 100%-osan ki lehet gyógyulni mert nem, de a fizikai gyógyulás már önmagában megéri. A régi testem minden egyes nap hiányzik de abba az állapotba ami azzal járt már pénzért se mennék vissza.
jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm😊
jan. 29. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell külső késztetés, hiszen SOHA nem lesz olyan pont, amikor gyógyulni akarsz, és ha teszed, NE más miatt, hanem magad miatt.


Nem kell "várni", mert sohasem jön el a pillanat a gyógyulásra - anorexia ezt nem engedi -, hanem azt mondod, MOST elkezdem a recoveryt.

Nem holnap, nem "ebéd után", hanem MOST. Másképpen nem megy.


Anorexia nem akarja, hogy meggyógyulj, ő csak a halálba kísér, szóval nincs jó időpont - vagy mire "eljönne", addigra belehalsz.

jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik reggelen volt egyetlen tiszta MÁSODPERCEM, amikor belenztem a tükörbe, és úristen, ez kicsoda? Fénytelen tekitnet, beesett arc, a csípőcsontom szinte átszúrta a bőröm, a gerincem merő seb, stb.


Akkor ott eldöntöttem, hogy most nekiállok szépen fokozatosan.


A reggelinél - 15 perc múlva - már bőgtem, mert ANOREXIA sikított a fejemben, én meg szenvedtem tőle, miattam, nem akartam, de tudtam, ha most nem csinálom, napokon belül meghalok.


Túléltem, és igen, lehetséges fejben is meggyógyulni, csak nehéz. Akarni kell élni, és élvezni az életet, nem anorexia sok sz.rságán görcsölni.

jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyosak vagytok!💜
jan. 30. 15:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!