Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni stressz evés,...

Mit lehet tenni stressz evés, falásroham ellen?

Figyelt kérdés

Szeretnék lefogyni, már régóta, pár napig szepen tartom az étrendet, nem vonok meg semmit magamtól, igyekszem figyelni a mennyiségre.


Viszont múlt hét óta folyamatosan stresszeltetnek a munkahelyemen, kapkodva kell a lemaradásokat intézni mások után, a felettesem ingerült, ideges, rám teszi teljesen a nyomást. Emiatt a héten kétszer is, ahogy hazaértem, nem érdekelt semmi, sem a családi szeretet, sem a beszélgetés, rögtön leültem, és az otthoni édességkészlet nagy részét betoltam. Nem egy részletben, tartottam szünetet, azt mondogatva, hogy ennyi elég most már, de 10 perc múlva csak kerestem még csokoládét. Utána meg persze baromi nagy bűntudatom lett, lelkiismeret furdalás gyötört. Ti mit szoktatok ilyenkor csinálni, amikor azt érzitek, hogy most akkora stressz van, hogy csak a bekajálás segít? Hogyan tudnám megelőzni?



jan. 31. 06:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj valamit ami leköti a figyelmed. Emellett sajnos aki hajlamos az ilyesmire az bizony küzd vele egész életében. Ez van. Én is nagyon érzelmi evő vagyok. Nagy nehezen eljutottam oda, hogy nagyrészt havi 1x eszek csak sokat, a többi nap diétás, ez elég jól fenntartható általában. Persze akadnak hullámvölgyek is, de Ha néha be is csúszik 1-1 plusz hasonló nap, csak csinálom tovább, amit kell, és egészen jól egyensúlyban tartom még így is a dolgot. Idő közben évek alatt le is fogytam, és már azon dolgozom, hogy ez az állapot meg is maradjon:)
jan. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Fel kell tárni miből adódik az egész jelenség. Pszihológus vagy terapeuta segíthet.
jan. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Én ilyenkor inkább elmegyek zabálás helyett brongázni egy nagyot, és azzal vezetem le a stresszt. Próbálj meg te is valam mást keresni evés helyett. Ha van valami hobbid, csináld azt, hi nincs, akkor meg keress egyet. :)
jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
A zabálás csak egy tünet. Sttesszkezelés, konfliktuskezelés, asszertív kommunikációs készség, önismeret és önbizalomépítés kellene ide elsősorban. Azok segítenének abban, ami kiváltja a falásrohamokat. Pszichológus sokat segíthet ebben.
jan. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 becky sharp válasza:
Én felmondanék, ha a főnököm mások lemaradása miatt engem stresszeltetne…
febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!