Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elengedhetetlen a fogyókúra?

Elengedhetetlen a fogyókúra?

Figyelt kérdés

172cm, 18/f

Sosem voltam az a kifejezetten szálkás alkat, általános suliból 70 kilóval ballagtam el. Aztán a karantén alatt ebből máris lett 85. Utána persze többet mozogtam és lementem 78-ig, viszont most nyáron abszolút ülő életmódra váltottam és szeptemberre 90 lettem, azóta kb ezt a súlyt tartom, de tovább nem hízok.

És bár rossz, hogy egy csomó cucc nem jön rá a hasamra, újakat kellett venni, semmiben nem érzem akadályoztatva magam, egyelőre rendben vagyok így.

Viszont sokan mondták, hogy később nagy probléma lehet a túlsúly, mostanában kezdtem elgondolkodni a témán.

Szerintetek kell-e azonnal fogyókúra, és ha igen, mennyit kéne leadni?

Köszönöm!


febr. 13. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden bizonnyal 15 kiló felesleg biztosan van rajtad. Ha számodra nem probléma, hogy előbb-utóbb megjelennek ennek kapcsán a különböző egészségügyi problémák, akkor elengedhető a fogyás. Ráérsz később is megbánni.
febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

És a megjelenésed nem zavar így?

Amúgy első jól írja, a túlsúly megbosszulja magát. Lehet hogy nem most de később mindenféle egészségügyi problémáid lesznek, szív és érrendszeri betegségek, ízületi fájdalmak... Mivel nem tudjuk mennyire vagy izmos, ezért nehéz megmondani mennyit kéne fogynod. Talán 15, 20, 25 is akár. 🤷

febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornászok körében van egy közmondás, miszerint ha igénytelen vagy a mozgásra, a normális étkezésre, a fenntartható életmódra, akkor az egészséged előbb-utóbb megteremti az igényt.
febr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Ennyiből könnyebb és gyorsabb fogyni mint 120 kilóból.

Márpedig ha nem teszel semmit hízni fogsz tovább.

Fogyókúra nem kell. Életmódváltás igen. Apró pici változtatások amikkel szépen lassan voszonylag fájdalomentesen lemegy a súly és utána tartani is tudod

febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem lesz motivációd, nem fog változni semmi.

20 kg túlsúly lehet, hogy látszatra nem vészes, de és szerintem egészségügyileg sem egy nagy dolog, de ha feljött ez a 20-as, akkor a következő 20-as is könnyen felcsúszik egyszer, és onnan már nem lesz olyan kellemes nyerni.

Én hasonló helyzetben voltam, és CSAK azért csináltam végig, hogy ne arra ébredjek egy nap, hogy a +20 "észrevétlen" +40 lett:(

febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondanám, hogy több évnyi progresszív súlyzós és megfelelő fehérjebevitel mellett a 90kg nem lenne annyira vészes. De így, edzés nélkül 10-15kgot le kellene adnod.


Én 170cm 106kg voltam 3 évvel ezelőtt. Először úgy voltam vele, hogy jó lesz nekem a 95kg is, aztán végül 72kg lett belőle. :D Elkezdtem edzeni is, most vagyok 80kg, de teljesen máshogy nézek ki, mint anno 80kgosan.


Kezdj el edzeni, az életed változtatja meg pozitív irányba, ha elég kitartó vagy.

febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha egészségügyileg nem zavar a túlsúly, mert még nincsenek tünetek, azt értem, de esztétikailag nem zavar, hogy nem nézel ki jól? Egy 18 éves fiú vagy, aki az alacsony magasságához képest minimum 15 kiló felesleggel rendelkezik. Most kéne "életed formájában" lenni, és a legjobban kinézni. Számomra 40-50 pluszos emberektől is elfogadhatatlan, ha igénytelen a testüket illetően, de amikor 18 éves srácok is, az durva. Ráadásul ez a túlsúly már különböző mozgásokban is nehézséget jelent. Ez sem zavar?
febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem fogynod kellene és mellé egy egészségesebb életvitel.


Tedd rendbe az étkezésed és mozogj többet.

febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!