Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire durva hízás ez és...

Mennyire durva hízás ez és hány kilót kéne fogynom kb?

Figyelt kérdés

19 éves fiú, 185 centiméter

Szeptemberben kezdtem a főiskolát, akkor 82 kg voltam. Itt a korábbihoz képest keveset mozogtam és január elejére 92-re híztam.

Azóta kb hetente mérlegre állok, és maradt ennyi a súlyom, nem ment még tovább fel. Ma is pont 92.0-t mutatott.

Már ruhán keresztül is látszik, hogy kerekedik a hasam, egy pár póló már nem is jó rám, ami zavar.

Mennyire komoly túlsúly ez és mikorra tudnék megszabadulni tőle, ha most elkezdem?


febr. 16. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha most azonnal elkezded és egész addig csinálod, amíg újra 82 nem leszel, akkor nem olyan komoly.
febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
49%
A férfiaknál a testmagasságból levonunk 100-at és a maradék az ideális testsúlyod, vagyis 85 kg-nak kellene lenned. A 7 kg-t pedig a következő vizsgaidőszakban úgyis ledobod. Én nem aggódnék jönnek, mennek a kilók vizsgaidőszakban.
febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Hát, azért négy hónap alatt tíz kiló az nem semmi... Azzal azért nem árt kezdeni valamit. Már csak azért is, hogy megtapasztalja, hogy igenis tud hatással lenni a saját súlyára - ami nagyon is fontos tapasztalat.
febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

2-es: a legtöbb embernek a vizsgaidöszak alatt FELJÖNNEK a kilók!

Másrészt az ilyen hozzáállás az, ami miatt a végén 30-40 kg plusz lesz valakin, mert az a "pár kiló" nem számít.


Kérdezö, tényleg sok a jelenlegi súlyod, de az étrendre odafigyelve és SPORTOLVA hamar helyre tudod hozni magad. A sport azért fontos, hogy normál alakod legyen, ne egy pocak piszkafa lábakon

febr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég durva hízás ennyi idő alatt. De jó, hogy észbe kaptál.


7-10 kilót kellene fogyni, de igazából szerintem ne ez legyen a cél, hanem egy sportos testalkat. A legjobb korban vagy, most kell top formában lenni.

febr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A suly nem, a tempo ijeszto. Eleg lenne kb 5 kilot leadnod. Azzal is már egészséges lennél.

Viszont kezdj el figyelni hogy ne hízz tovább. Én 23 kilot hiztam egyetem alatt. Na azt nehezebb és hosszabb volt leadni mintha 10 után észbe kaptam volna

febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Mozogj megint annyit, mint korábban.
febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
52%
Akkor én a rosszabb fajtába tartozom, mert 3-4 kg simán lemegy egy vizsgaidőszakban.
febr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xp ali ***** válasza:
100%
Az elég gyors volt. Egyetem végére 150 leszel, vagy mi a terv? Nemcsak a mozgáshiány hanem hogy olcsó szemetet, édességet, chipset kezdtél enni komolyabb mennyiségben, mint azelőtt. 10et már most le kéne adnod.
márc. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Abszolút értékben nem olyan vészes súly, mert magas is vagy hozzá, de a tendencia gyors, fiatal vagy még, hogy máris elhízz, nem árt odafigyelni. Ha gyúrsz, jó lehet a 90 kiló is, anélkül jobb 85 (magasság mínusz száz) körül. Egyébként nem szoktak ezek a gyors hízások a végtelenségig menni, lelassul, leáll, visszább is mehet különösebb gond nélkül, ha pl. nyári időszakban többet mozogsz, jössz-mész. Ugyanolyan gyorsan le is tud menni, ahogy feljött.

Középiskola után nekem is megugrott a súlyom, talán a több nyugalom és kevesebb frusztráció miatt.

Saját tapasztalatom: Nekem háromszor volt ilyen, egyszer 1 tanév alatt 11 kilót híztam, aztán egy következőben megint 10-et. De mindkettő után 4-5 kiló szinte magától lement néhány hónap alatt. Utána egy évig tartottam a súlyt, csak aztán volt egy lábsérülésem, nem nagyon tudtam járni, mozogni, na akkor 8 kilót híztam, de azt 3 hónap alatt! És durván hasra. (gondolom, ilyen tempóban vagy)

Hasonló vagyok, csak kicsit alacsonyabb nálad: 183 cm, ehhez voltam érettségi idején 76, egy évvel később 87 kg. A maximum pedig 94 volt. Jelenleg "csak" 89 vagyok. Nem erőltetem meg különösen magam, csak sétálok vagy biciklizek naponta 5-10 km-t, és kedvemre jóllakom.

24/F

márc. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!