Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Makrók szerintetek rendben?

Makrók szerintetek rendben?

Figyelt kérdés

Heti 5 edzést csinálok, mindegyik alkalommal odateszem magam, 164 magas vagyok, 60kg. Izomnoveles szempontjából érdekelne, hogy így rendben van-e?


Rosszabb napokon 100gr ch, 60gr fehérje, max 40gr zsír.

Általában 80gr ch, 80gr fehérje, 35gr zsír

Szerintetek rendben vagy valamin emeljek esetleg csökkentsek?

Inkább a fehérje bevitel miatt érdekelne. Kalóriával nem foglalkozom annyira, mivel igyis nehéz nem deficitben lennem.



febr. 17. 16:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és nő vagyok, az kimaradt :)
febr. 17. 16:50
 2/15 anonim ***** válasza:

A 60g fehérje nem elég. Ha a legjobbat szeretnéd, duplázd meg, tehát ~2g/testsúlykg legyen. (most mindjárt jönnek itt a "hát de 2g sok, elég lesz 1.5g/testúlykg is" típusú emberek. :D)


"Inkább a fehérje bevitel miatt érdekelne. Kalóriával nem foglalkozom annyira, mivel igyis nehéz nem deficitben lennem."


Ha nincs meg a kalóriatöbblet, NEM fogsz izmot építeni. Deficitben nem, nem tudsz izmot építeni, bármennyire is divat lett manapság ezt mondani. Szóval érdemes a kalóriákkal is foglalkozni, mert kalóriatöbblet nélkül nem nagyon lesz fejlődés.

febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy 80gr fehérje ami úgy általában megvan. Kalóriával meg igazából, túl keveset nem eszek magamhoz képest, de amióta edzem 5kgval több vagyok, és jobban is nézek ki. Kalóriával azért nem foglalkozók túlzottan mert az ami a szinten tartásához kell most azt is nagynehezen viszem be :D

Tanácsot nagyon szépen köszönöm, törekszem majd rá a jövőben :)

febr. 17. 17:18
 4/15 A kérdező kommentje:
1 éve edzek már.
febr. 17. 17:27
 5/15 anonim ***** válasza:
A fehérje nagyon kevés. Én hasonló méretekkel rendelkezem, és dupla ennyi fehérjét fogyasztok. Lehet hogy az meg kicsit több mint kéne, de a 60 biztosan kevés.
febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hogy tudtok ennyit enni? :D 5 részre elosztjatok a napi kaját? Pajzsmirigy alulműködés miatt sokszor nem merek többet enni, mert félek hogy "rajtam" marad :/
febr. 17. 17:50
 7/15 anonim ***** válasza:

3#

Ha 5kg feljött edzés óta, az azt jelenti, hogy kalóriatöbbletben vagy, tehát lehetetlen, hogy nehezedre esik a szintentartásnyi kalóriád is bevinni, mert kalóriatöbblet nélkül nem tudsz hízni. De, 1 év alatt +5kg az nagyon jó ütem, szóval folytasd azt, amit csinálsz, annak ellenére, hogy nem érdekel a kalória. :D


A 80g sem épp sok. 100-110g-ra törekedj. A 80g is elég hellyel közzel (1.3g/testsúlykg), de mondjuk 120g-mal hosszútávon jobban fejlődnél, ez 100%.

febr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5 vagyok. Nem kell ehhez olyan sokat enni. :) olyan napi 1800-2000 Kcal-t eszem egy nap. És ezzel deficitben vagyok a sok sport mellett. Szerintem ez nem sok evés.
febr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
5 vagyok még mindig. :) Ha nagyon nem megy másképp, akkor fogyassz fehérjeturmixot, tejjel nagyon fincsi. Meg én mindenféle desszerteket szoktam csinálni belőle, pl krémtúró. Cottage cheese nagyon jó még. Szoktam csinálni kukoricás babos tonhalsalit. De ha simán megeszel pár főttojást az is jó. Illetve majd minden nap van a menün valamilyen formában csirkemell. Úgy összejön a 120-140 fehérje hogy észre sem veszem. :)
febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a tippeket :) én olyan 1200-1500kaloriat eszem, de néha nagyon szenvedősen, szeptember óta stagnál a súlyom. Megpróbálok akkor 120gr-ot. Amiket említettél ételek tuti kipróbálom :)
febr. 17. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!