Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Menstruáció előtti falásrohamok?

Menstruáció előtti falásrohamok?

Figyelt kérdés
Már 4. napja tart. Szerencsére nem egész nap, de tegnap pl éjszaka tört rám, amikor fenn kellett maradnom reggelig. Ilyenkor alig tudom leállítani magamat. Tegnap krumplis, kolbászos, szalonnás lecsót ettem 1 zsemlével éjjel...és aznap már ettem másfél tányér lecsót és csokitortából 2 szeletet, 1 tortillát üresen, 1 visrlit majonézzel. A mai napon pedig :2 sajtos-sonkás tortillát mozzarellával és chedarral , majonézzel a tetején, 2 belvita jó reggelt kekszet, 6 szem tésztabundás földimogyorót, 4 db tortilla chipset, 10 g puffasztott quinoát kb 2 dl tejjel és fél szelet mogyorókrémes csokit. Ha ilyen ütemben zabálok, akkor mennyit hízhattam 4 nap alatt? Ez vajon hány kalória lehetett? Tudnátok mondani egy sávot? Illetve, amit ilyenkor magamra szedek, az kb 1 hét alatt lemegy? Vagy utána fogyókúráznom kell?
febr. 20. 15:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"mennyit hízhattam 4 nap alatt?"

Semennyit.

febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Attól, hogy menstruálsz, még nem kell megőrülni. Ilyenkor én is kívánósabb vagyok, ez normális, hiszen energiaveszteséggel, gyengeséggel jár ez a pár nap. De attól még ha nem akarsz, nem kell zabálni. Keress elfoglaltságot, kösd le magad és túléled. A mozgás nagyon jó ilyenkor is. Vannak remek gyakorlatok amik erősítenek, levezetik a stresszt.

Nem hiszem, hogy ettől híztál, maximum az össze-vissza evéstől visszatartotta a vizet a szervezeted. Viszont ha továbbra is így tervezel enni, hízni fogsz.

febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Ez a falásroham egy pszichológiai (néha pszichiátriai) jelenség, nem fiziológia. Szkeptikus vagyok vele szemben, de ha az ember mondjuk nem bírja ki, hogy ne egyen bele az asztalon lévő csokiba (egyébként nyugodtan lehet csokit enni), mert rájön a falhatnék, azt megértem. Viszont az szerintem nem falásroham, hogy 4 napon keresztül zabálsz össze-vissza mindent. Ki készítette el azt a lecsót és azt a tortillát? Ki vásárolta meg azokat a sütiket és édességeket? Ki melegítette perceken keresztül azt a virslit? Amíg forgott a mikróban a kaja perceken keresztül, addig nem múlt el a falásroham? Ilyenkor átveszi az irányítást fölötted egy démon, és nem tudsz parancsolni a végtagjaidnak, hogy ne pakolják ki a hűtőt? Hány éves vagy?

Egyébként ez nem roham, ez étkezési zavar.

febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Hát nekem nem szoktak ilyen falásrohamaim lenni, ilyen mértékben ezt nem a menstruáció okozza szerintem. Csak egy dolog amire ráfoghatod hogy miért zabálsz...
febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

én is mindíg a menstruáciora fogtam a folyamatos zabálást de igazából csak pszichologialg instabil voltam akkoriban


legyen akarat erőd. viselkedj felnőttként

febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

#5 ennyire nem egyszerű. Én falászavarból gyógyulok, a téma nagyon nagy szakirodalmat ölel fel.

Több annál, hogy "legyen akaraterőd". Ez kb olyan, mint az "isten segítsen", " vagy a "kéz és lábtörést".

febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Hát ez szerintem sem falásroham, hanem étkezési zavar. Ha rám menstruáció előtt rámjön a zabálhatnék, megkívánok mondjuk egy Bountyt, aztán ha megettem, elmúlik a "falásroham", nem napokon át tart és mindenre ...
febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

" nem egyszerű. Én falászavarból gyógyulok "


tényleg nem egyerű ezt alá irom


a pszichologiai zavarokat kezelni kell de a leg főbb gond mindíg az akarat erő hiánya

febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Majdnem 2 hónapja diétázom és eddig sikerült fogyni és fegyelmezni magam, sőt nagyon motivált voltam. Ez a zabálás 4 napja tart, elvileg holnap kéne megjönnie. Előtte lévő héten nem kívántam az ételt és két napig egyáltalán nem tudtam enni semmit(pedig próbáltam). Utána is keveset ettem és az sem esett jól, nem is ízlett, pedig a kedvenc ételeim. Lehet, hogy a hormonok őrültek meg? Annyit tudok, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, de még nem szedek rá semmit...még nem vizsgáltuk ki teljesen, csak magas tsh szint mutatta ki és ultrahang vizsgálaton voltam. Vagy ez vmi pszichés gond? Pedig múlthéten teljesen jól voltam, meg előtte is... Oké, most nyomaszt valami, de úgy éreztem, hogy tudom kezelni. Tényleg azt érzem, hogy a pms borított fel mindent. Pokoli ez a pár nap és csak ott szeretném folytatni, ahol abbahagytam.
febr. 20. 16:17
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

"ez vmi pszichés gond?"

Igen. A pajzsmirigy alulműködés nem okoz 4 napnyi zabálást, csak a Nők Lapján. Ettől függetlenül vizsgáltasd ki a pajzsmirigy problémát alaposan, de pszichológiai téren is gondolkodj.

febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!