Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a különbség a toast kenyér...

Mi a különbség a toast kenyér és a sima fehérkenyér között?

Figyelt kérdés

Összetétel, glikémiás index stb.

Tapintásra például a toast kenyér puhábbnak tűnik számomra.



febr. 24. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem magában eszed a kenyeret, hanem valamilyen élelmiszerrel, körettel, vajjal, margarinnal, krémmel, zöldséggel, hússal, felvágottal, akkor glikémiás indexről beszélni értelmetlen, hisz automatikusan "lassul" a felszívódása. Összetétel tekintetében pedig itt van:

[link]

[link]

Máshogy ultrafeldolgozott a kettő.

febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

A sima fehér kenyérben idealisan liszt, viz, so, eleszto van.

A toast kebserekben van zsiradek is. Vaj, olaj vsgx tej stb Ezert van hogy a sima feher kenyer inkabb szarad, a toast meg peneszedik.

A toast tovabb marad puha a zsiradek miazt

febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

"sima fehér kenyérben idealisan liszt, viz, so, eleszto van. A toast kebserekben van zsiradek is"

Bárcsak ennyi lenne. A valóságban a legtöbb bolti fehér/toast kenyér összetevő listája hosszabb, mint egy Jókai regény, és rengeteg dietetikailag problémás anyagot tartalmaznak. Ettől függetlenül nem akarom túldémonizálni a kenyeret, mint a netes női magazinok. Nyugodtan lehet időnként enni, de véleményem szerint a bolti kenyerek 95%-a napi fogyasztásra alkalmatlan.

febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bolti kenyér helyett mit javsolsz?
febr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Napi szintű fogyasztásra? A kenyér szerintem egy abszolút elhagyható élelmiszer, nem kötelező elem egy étrendben, de egyébként az otthon sütött teljes kiörlésű kenyérrel vagy kovászos kenyérrel semmi probléma nincs. Sőt, ezek dietetikailag kifejezetten pozitívak.
febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én napi szinten eszek kenyeret, én reggelire pl.kemyeret eszel vajjal,vagy kolbász,szalomna, felvágott, szalámi ,bundás kenyér, mikor mivel és ezeket kenyér nélkül nem tudnám enni :/
febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Leírtam, hogy az otthon sütött teljes kenyerrekel a legtöbbször nincs probléma. Ha napi szinten eszel kolbászt, szalonnát, szalámit, egyéb ipari felvágottat, akkor amúgy se a kenyér miatt aggódnék.
febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!