Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy újra motivált...

Mit tegyek, hogy újra motivált legyek?

Figyelt kérdés

Sikeresen leadtam 30 kilót, több mint 1 év alatt. Tartottam is, kb fél évvel ezelőttig, ahol is jött egy negatív pont az életemben és jóformán napi szinten visszatértek a rossz szokások. Szépen visszajött 7-8 kg. Azt mondtam elég, és probálok visszatérni a régi életmódomhoz, de nem megy. 1 hónapja próbálok visszatérni hozzá, de max 2 napig bírom, aztán jön a gyorskaja, nasi, édesség. Nem arról van szó, hogy eddig ezeket kiiktattam, hanem hogy ezekből zabálok és szinte ebből állnak az étkezéseim.

Valami motíváció, hogy neki tudjak állni? Miért vagyok ennyire rakás szerencsétlen, hogy nem vagyok képes megállni, ami eddig simán ment? Ráadásul tök jókat ettem akkor is, meg ahogy írtam nem vontam meg magamtól semmit.

Nem tudom mit csináljak.


febr. 26. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra hogy miylen rossz lessz ha írja vissza hizod azta 30 kilót

Megkérdezhetem hogy sikerült leadni egybeként?

febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
gyenge a jellemed neked nem motiváció kell ha nem orvos,nem vagy te egészséges aki egészséges annak nem kell motiváció felfogja mi a helyes mire van szükséges. Aki megborul mert nincs támogató erő motiváló ezt jelenti! Maga mögött egyből csokizik meg gyors kajázik?
febr. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Először is azt se írod le hogy férfi vagy vagy nő, és hogy hány kilós voltál a +30kg előtt és után. Ez az unalomból evés, azokra jellemző, akik unatkoznak, és unalmukban kezdenek el így viselkedni. Vedd úgy hogy a kilók a rossz cselekedeteidért a büntetésed.
febr. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pszichológus segít, mert nem tisztázottak az érzelmi alapú evéseid. Attól, hogy mélyponton van az ember, normális esetben nem kezd el enni. Ha jól belegondolunk, ebben nincs logika. A helyes érzelemszabályozást kellene megtanulnod. Ha unatkozunk-elfoglaljuk magunkat. Ha magányosak vagyunk-társat keresünk. Ha gyász ér minket- kibeszéljük, kisírjuk. Az evés semmiben nem segít hosszútávon.

Az se segít, hogy negatív jelzőkkel illeted magad. Kezdj el dolgozni a pozitív életszemléleteden (mit szeretsz magadban külső/belső tulajdonságok, a romboló mérgező embereket kiiktatni az életedből, valamint megtanulni a velük való asszertív kommunikációt.

febr. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az 1-esnek és a 4-esnek köszönöm.


2es es 3as: Igen, biztos gyenge jellemként adtam le 30 kilót és tartottam évekig. Az pedig, hogy ki és mi vagyok, szerintem abszolút nem releváns jelen kérdés tekintetében.

Az ilyenek inkább magukkal foglalkozzanak és ne próbáljanak meg segítséget adni, mert nem értenek hozzá azzal csak kárt okoznak.


A 1 esnek még pluszban, kalóriadeficittel fogytam, aztán később mozgást is beiktattam, ami a mai napig az életem része. Általában 2 vagy 3 napra főztem előre, az elején még segítséggel, aztán később már magamtól tudtam miből mennyit mérjek.

Egy példa: reggeli:

uborkás, sajtos rozskenyér

Tízórai: almaszelet mogyoróvajjal

Ebéd: paprikás, póréhagymás, gombás csirke, bulgurral

Uzsonna: mandula

Vacsora: brokkoli fritatta joghurt mártogatóssal vagy tojásos wrap a másik kedvencem.

Persze kimérve mind. Az elején 1800 kcal-indultam, aztán szépen lement 1650-re. Amikor már belejöttem akkor már simán tudtam miből mennyi és persze kiváltottam mással akár.

febr. 27. 13:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!