Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan induljak neki?

Hogyan induljak neki?

Figyelt kérdés

Ma tesi oram volt es 5perc utan meghaltam minden bajom volt.

Meghiztam most 90kg vagyok es egyaltalan nem foglalkoztam az allokepessegemel,nagyon zavar hogy nembirok semmit futok par metert es meghalok kiffuladok

Hogy induljak neki mitcsinaljak?

Fogyni is szeretnek kicsit mert nagyon zsiros a csipom ferfikent ez nagyon zavaro nekem mintha no lennek:)

Fel eve csinaltam kondizast de abba hagytam elment a kedvem mert nem volt fejlodes.

A masik nagy problemam nagyon gyenge vagyok ehez a 90kg-hoz.



febr. 29. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Az étkezésed kell átalakítani, hogy beinduljon a fogyás. Ha leadod a felesleget, jobban fogod bírni a testmozgást, de a gyakorlás is segít. Ha a futás kifullaszt, gyalogolj!
febr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Keress futás edzéstervet. 2 perc séta, 1 perc futás valtakozással pl tudsz kezdeni és egy idő után feltornázod.

De a legjobb ha olyan sportot keresel amit élvezel. Nekem ez pl az úszás.

Étkezésre figyelj nagyon, egyél picit kevesebbet mindenből de több zöldséggel és ne nassolj

febr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tedd rendbe először is az étkezésedet. Vannak a neten kalóriaszükséglet kalkulátorok, ez megmondja, mennyi kalóriát vihetsz be egy nap, hogy elérd a célod. Tölts le egy kalória számoló appot és 1-2 hétig csak írd fel h mit ettél/mit ittál. Majd nézd vissza, hogy mennyi kalóriát vittél be, ez alapján gondold át, hogy mit tudsz elhagyni. Pl cukros üdítők, energiaitalok, illetve hol tudod a mennyiséget csökkenteni. Érdemes a makrók arányát is figyelni (szénhidrát, fehérje, zsír). Állits be ez alapján egy olyan étrendet, hogy kalóriadeficitbe kerülj. Esetedben ez egyáltalán nem lesz kevés kalória, szóval ne sanyargasd magad!


Kezdd újra a kondizást! Ne várj gyors eredményeket, de hidd el, hogy lesz eredménye. Futásra jó amit írtak, hogy 1 perc futás-2 perc séta felváltva.


Az fontos, hogy kitartóan csináld és ésszel. Minimum egy hónap, míg valami eredményt látsz, és utána is hónapok kérdése, hogy jó formába kerülj.

febr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem biciklizni kezdj el, az nagyon jó kardió, nem olyan megterhetlő mint a futás, szép fokozatosan tudod majd emelni az intenzitást meg a távot. Aztám majd ha a kardiód jobb lesz, lehet keényebben edzeni. :)
febr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
Étrend-és életmódváltás mielőbb.
márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne egyél cukrosat, kerüld az ilyen innivalókat, sőt a legjobb ha csak vizet iszol és gyógyteát. A reggelit ne hagyd ki, én két napra beiktattam a zabkását. Két napra tortillás kaját dobok össze, egy nap protein joghurt gyümölccsel. Két napra marad a szendvics. Ha nagyon ennél valami csokit azt szerintem heti egyszer még délelőtt edd meg,én szombaton szoktam.

Mozogj sokat. Járj el futni, kezdd szépen a te tempóddal. Én úgy szoktam ,hogy minden héten adok hozzá távot, és fokozatot is. Szerintem a kondit se hagyd el.

márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mai naptol elkezdek futni es mellete kondizni mivel nagy darab szeretnek lenni de nem zsirosan mint most:)

A kondit es futast lehet egy napon vagy ront a teljesitmenyen? Futas utan gondoltam volna a kondit vagy valamilyen allokepesseg fejleszto gyakorlatokat.

márc. 4. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Kondi napjan csak kondi legyen. Doleg ha izmosodnal is. Vagy-vagy. Ha kardiozol kondi elott, kondin bena lesz a teljesitmenyed es nem fejlodsz idealisan. Ha kondi utan kardiozol az szalkasitasra jo de amugy hamar kellene inkabb enni es pihenni hogy tudjon mibol epulni az izom
márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!