Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az hogy lehetséges hogy...

Az hogy lehetséges hogy súlyból már alig veszítek, mégis egyre kisebb ruhák kellenek?

Figyelt kérdés

December elején kezdtem életmódváltásba, Kcal számolás, egszséges kajákra való áttérés, sok sport. Február elejére lement 5 kg, azóta mindössze 1. December elején még 38-as nadrágok voltak jók rám, február elején 36-osak, most meg már 34-esek. Ugyan olyan fazonok, ugyan abból a boltból.

Szóval elég fura, hogy 5 kiló fogyással lement egy nadrágméret, majd 1 kg fogyással még egy... Női méretezésről beszélek, a félreértések elkerülése végett. :)

Sok fehérjét fogyasztok, meg sokat edzek, de biztosan nem izmosodtam annyit ami ezt indokolná, hiszen Kcal deficitben nem nagyon lehet izmosodni, vagy csak nagyon csekély mértékben. Akkor mégis hogyan lehetséges ez? Tapasztalt már más is ilyet?



márc. 7. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem lehetséges. Vagy az elején, vagy most valamit rosszul mértél. 5 kg fogyással nem lehet 2 ruhaméretet csökkenteni.
márc. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Biztos hogy nem mértem rosszul, nem igazán lehet rosszul ráállni egy mérlegre... Mindig reggel szoktam, kaja előtt, wc után. Néhány 38-as farmer is már passzentos volt, de még jó. A 34-eseket combközépig tudtam felhúzni. Mostanra meg azok a kényelmesek, már a 36-osok is lógnak rajtam.

Még arra tudok gondolni hogy pont olyan kritikus helyekről fogytam mint has, comb, fenék. Mondjuk a mellem is látványosan kisebb lett, meg a hátamon sincsenek már redők, az arcomon is látom a fogyást. Szóval nem értem.

márc. 8. 07:39
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Valószínűleg de, izmosodtál. Ha előtte soha nem edzettél, akkor reális deficit mellett is. Mindenesetre, én örülnék ennek a helyedben. Nem a kilók a lényeg, hanem a forma.
márc. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát de ilyen sokat?? Nem, soha nem edzettem ez előtt, csak bringáztam sokat, most meg heti 4-5 óra itthoni saját testsúlyos és súlyzós edzés megy. Na majd elmegyek egy Inbody mérésre megint, voltam az egésznek az elején, akkor határoztam meg a célokat. Amúgy örülök, persze, sose néztem még ki ilyen jól, pedig voltam már 4 kilóval kevesebb is mint most. :)
márc. 8. 08:03
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Átalakult a tested. Kevesebb zsír, több izom.
márc. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Deficitben azért ez fura ilyen rövid idő alatt. Mindenki azt mondja hogy izmosodni eleve rohadt nehéz, pláne nőként, pláne 40 évesen, pláne deficitben, pláne otthoni edzéssel. De bár így lenne, mert amúgy ez is a cél. :D
márc. 8. 08:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. Nàlam is ez van, a kg szàm nem vàltozik, viszont a nadràg meg minden leesik, lòg rajtam.
márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez is meg fog állni egy idő után. Nincs jelentős épülés, csak használod az izmaidat, amit korábban nem.
márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fogadni mertem volna, hogy lesz olyan válasz, hogy "izmosodtál"..


Nem, nem izmosodtál. Kalóriadeficitben nem lehet szerek nélkül.. Még kalóriatöbbletben is minden grammért meg kell szenvedni..


De ettől függetlenül simán lehet, hogy valamennyi izom felment rád, de itt nem kilókról van szó, inkább grammokról..

márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az az 5kg a combodról ment le, és emiatt ilyen nagy a változás. Kevésbé vagy vizes, stb. Örülj neki, és így tovább. :D


#9 voltam.

márc. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!