Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért örülök ha etethetek...

Miért örülök ha etethetek másokat?

Figyelt kérdés

Már egy ideje küzdök testképzavarral és hatalmas falásrohamokkal, amikor nemrég úgy döntöttem hogy ennek véget vetek: Most lesz vasárnap hogy harmadik hete fogyókúrázom, de egészséges mértékkel (nem éheztetem magam, nem edzek őrülten sokat hirtelen, stb..). Az elején ez annyira nem volt jelen de most egyre inkább azt tapasztalom hogy élvezettel tölt el ha főzhetek/süthetek/elkészíthetek ételeket (amiket, ha nem fogyókúráznék akkor azonnal benyomnám) és kvázi akár nyomulással is de rányomhatom valakire és végignézhetem ahogy az illető jóízűen megeszi.


Akik voltak már hasonló helyzetben, tapasztaltak már ilyet?

Nálatok jelentkeztek hasonló vagy, bármilyen másféle ,,tünet” fogyókúra közben?



márc. 13. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Mert még nem küzdötted le a dolgot, és három hét alatt még nem is fogsz lelkileg átállni. Nemcsak a diétával kell foglalkozni, lelkileg is rendbe kellene jönnöd, keress fel pszichológust, mert anélkül sutba vetheted az étrendedet is, ha belül nem vagy rendben.
márc. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Evészavar. Pszichológus.

Keress az életedben kajától független örömforrást.

És amíg azt írod hogy fogyókúrázol, nem leszel sikeres. Életmódváltás kell. Klisé de tényleg. Kert ha a kívánt súlynál visszatßrsz a regi szokasokhoz, visszaszeded

márc. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
ugyanezt csinálom...az egész életem diéta, mert hízékony alkat vagyok. Falásrohamok szintén, terápiába is jártam. én inkább azt csinálom, hogy megveszem az adott kaját, pékség mellett elmegyek, viszek haza belőle, otthon megszagolom, megkérdezem, hogy ízlik-e stb. nem tudom miért, de ettől valahogy "kielégülök". :D más meg hálás érte, hogy mindig hozok valami finomságot. rengeteg mukbang videót nézek, teljesen "jóllakok" velük. figy, nekem azt mondta a pszichológusom, hogy semmi baj nincs abban, ha a függőségeinket a fantáziánkban éljük ki. Gondolatban megtehetünk bármit, azzal nem ártunk magunknak, oda nem férhet be senki, hogy ítélkezzen. Amíg a környezetednek nincs ezzel problémája, te meg élvezettel csinálod és így is tudod tartani a diétát, szerintem az égvilágon nincs ezzel semmi gond. Nekem volt olyan, hogy rámjött a süthetnék, minden héten sütöttem másoknak süteményt, csak mert szükségem volt egy olyan ingerre, hogy a kezeimmel készítek valamit (online dolgozok) Az inger hiányzik ilyenkor. Én ezt egyáltalán nem nevezném kórosnak. Egyébként van olyan, hogy alkotás iránti éhség. Lehet, hogy más területeken is ugyanígy éreznél, ha alkothatnál valamit, ami nem kajával kapcsolatos. Pl a sütögetések után én a grafikai munkákkal is meglepően jól elvoltam.
márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Minden étkezési zavaros szeret másokat etetni, ez általános viselkedés.


Elégedettséget jelent, hogy na, ő eszik, én nem, ő elhízik, én nem - és sorolhatnám.


Ugyanolyan egészségtelen gondolkozás, mint ami saját testével kapcsolatban jön.

márc. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
4es mekkora baromsag
márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
igen? talán te jártál terápiára ezzel a problémával? talán olvastad Lukács Liza: Éhes lélek gyógyítása c. könyvét, amiben ír a különböző éhség típusokról? Olvastál más könyveket a témában? majd ha igen a válasz ezekre, akkor meghallgatom a véleményed
márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
ja és ez a baromság 25 kg mínuszt eredményezett, csak úgy mellékesen. nehogy már az is baj legyen hogy az ember másoknak süt, főz. van, aki így tud ezzel megküzdeni. de mint írtam, ha más területen is kipróbálná a kérdező az alkotási tevékenységet, valószínűleg ott is ugyanúgy érezné az elégedettséget, ahogy nálam is volt.
márc. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nyilván átlag józsi az internetről valahogy úgy képzeli el, hogy elmész pszichológushoz és attól majd megszűnik a függőséged. Rossz hír, a függőség nem szűnik meg, sőt, minél idősebb vagy, annál inkább merevedik a személyiséged, és az életed részévé válik.


BTW ételfüggőségről beszélünk, de a függőség tárgya igazából tökmindegy, mert az érzelmi háttere a lényeg, mindegy hogy alkohol, cigi, drog, vagy társfüggőségről beszélünk. Ilyenkor abban segít a szakember, hogy hogyan küzdjél meg vele.


Egyénre szabottan, sokszor nagyon kreatív formákban tud megjelenni ez a megküzdési mód. Rengeteg módszer van, ezek az adott egyén személyiségétől, életstílusától függenek. Mert a vágy, a kísértés jönni fog, ezt semmi nem fogja kiírtani belőled, különösen egy érzelmi krízisben aztán biztosan. Erre készülni kell mindig.


Nem csak a megküzdési módok, de a háttér okok felderítésére is sor kerül egy terápiában. Az én munkám monoton, az online világban zajlik, ezért bennem nagyon erős az alkotási vágy (produktivitási éhség) Na most a sütés/főzésben például ez kiteljesedhet. De mint írtam ,ki lehet próbálni, hogy elvonatkoztatsz a kajától, és mondjuk valamilyen művészi területen éled ezt ki.


A pszichológiai éhség szintén egy fajtája az ingeréhség. A túlevés adta ingerek: ízorgia, teltségérzés és az evés, mint a nap fénypontja. Természetesen rengeteg mindennel lehet pórolni az ingerhiányt, de ekkor pl nekem egy mukbang videó, vagy receptes főzős videó is megteszi. Egyszerűen elmúlik tőle az éhségérzetem, mert kiélem fantáziában.

márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Ez az anorexia egyik tünete.
márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5-ös, nem baromság, bocs. De örülök, hogy ennyire képben vagy a témával.
márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!