Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit lehet egy nap alatt...

Mennyit lehet egy nap alatt hízni?

Figyelt kérdés
Ha valaki egész nap zabál szó szerint? Gondolok arra, hogy ilyenkor nem is úgy szívódik fel a kaja, zsírban ilyen 30 dkg szerintem max nem? Pl ha valaki megeszik 6-7000 kcal egész nap, azt ne mondja senki hogy 0,5 kg fel lehet szedni, mert szerintem ilyenkor kevesebb is szívódik fel mert begyorsul az anyagcsere nem igaz?

márc. 18. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Érdekes kérdés. :) Elvileg 7700 Kcal 1 kg zsír. De valóban nehéz elképzelni hogy egyetlen nap alatt ennyi zsír lerakódjon, bármennyit is eszik az ember. Amúgy nem tudom a választ én sem, de érdekel.
márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát kevesebbet, mint fogyni.
márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Semennyit mivel az ember nem gőzmozdony és kalóriával megy!
márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
40%

Az egy nap alatt hízás mennyisége függ több tényezőtől, például az elfogyasztott kalóriák mennyiségétől, az egyén metabolikus folyamataitól és aktivitási szintjétől. Általánosságban elmondható, hogy ahhoz, hogy 0,5 kg súlyfelesleg keletkezzen, kb. 3500-4000 kcal többlet kalóriára van szükség.


Ha valaki nagy mennyiségű ételt fogyaszt egy nap alatt, mint például 6-7000 kcal, akkor valószínűleg több kalóriát vesz magához, mint amennyire szüksége van a szervezetének energiaszükséglete fedezéséhez. Ennek eredményeként a test súlyfelesleggel reagálhat.


Fontos megjegyezni, hogy az anyagcsere sebessége és az elfogyasztott kalóriák felszívódása egyénenként változó lehet, és befolyásolhatja a súlyváltozást. Az is igaz, hogy az elfogyasztott ételek típusa és minősége is szerepet játszik abban, hogy a test hogyan dolgozza fel a kalóriákat és hogyan raktározza el azokat zsírként.

márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
EGY NAP ALATT gyakorlatilag SEMMIT!
márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugy se tudod meg mert fel le mehy sulyod napok alatt iszol egy pohar vizet mar mas a helyzet

Ha netan fel megy egy kicsi egy napalatt

Kifingod a beled aztán lemegy

márc. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!