Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy bizonyos kor után mindenki...

Egy bizonyos kor után mindenkinek figyelnie kell a súlyára?

Figyelt kérdés
Nem drasztikus dolgokra gondolok, de én is észrevettem, hogy kb 23 éves koromig bármit ehettem, bármikor, amit csak megkívántam és sosem híztam, azóta azonban ha nagyon elengedem magam, akkor elkezd szépen felfelé kúszni a mérleg nyelve. Szóval a csinos 40-50 évesek feltételezhetően odafigyelnek a kajálásra?

márc. 30. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Ez nagy mértékben függ a genetikától az alap testalkattól(ektomorf, endomorf, mezomorf), valamint, hogy milyen mértékben lassul az anyagcsere az idő előre haladtával. De összességében igen.
márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Minden korosztályban oda kell figyelni a súlyra.

A bármit ehetek nem kiváltság, ezt kellene megérteni. Én ismerek bármit megehet embereket, hát a vérképüket meg a májukat nem nézném meg, amennyi szemetet bezabálnak.

márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Anyukám a változókorban nagyon lefogyott, neki pl arra kellett figyelnie, hogy tartson egy olyan súlyt, ami nem vészesen alacsony. De ez a ritkább, nyilván.
márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha dolgozni járok, nem győzök enni, hogy tartsam a súlyom.

Ha itthon punnyadok szabadságon egy hetet, hízok.

márc. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#1

"az alap testalkattól(ektomorf, endomorf, mezomorf)"


Na ez az, amitől pont nem függ az égvilágon semmi! Ezeket a típusulokat egy William Sheldon nevű pszichológus alkotta meg és nem a sporthoz vagy metabolizmushoz kötődtek. Még ötletszerűen sem merült fel. Személyiségjegyeket próbált velük összekapcsolni.


A sheldoni testalkattípusok átjárhatók és a tudomány évtozedek óta leszámolt velük (mivel alapvetően nem léteznek). Csak az életmód-bulvár tartja még a köztudatban és sajnos nagyon nehezen fog onnan kikopni.

márc. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy megnézem az ismerőseimet, meg magamat, igen. Korábban nem kellett figyelnem, mindig vékony voltam, sőt néha még (akaratlanul) túlzottan lefogytam. Ma már, negyvenesként, kb ránézek egy zsömlére és híztam két kilót. Nagyon oda kell figyelnem. Sportolok is sokat, édességet konkrétan soha nem eszem, az étkezésre odafigyelek, de így is vannak pluszkilóim. Akik velem egyidősek, de vékonyak, azok az ismerőseim rengeteget futnak, minden nap. De nekik az arcukon is nagyon meglátszik a nyúzottság. Ezért ezt nem ajánlanám. Inkább diétázok.
ápr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!