Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » PCOS mellett szedhető a T3?

PCOS mellett szedhető a T3?

Figyelt kérdés

24 éves, PCOS-el rendelkező nő vagyok.


162 cm és 70-71 kg. Sajnos nagyon nehéz a fogyás. Voltam 1500kcal diétán amikor kb semmit nem ettem és még akkor sem fogytam.



A PCOS miatt sajnos a pajzsmirigyem sem működik jól. Mennyire lenne probléma, ha elkezdeném szedni a T3-at, diéta mellett? Ha abba hagynám, a testem ugyanúgy termelne T3 hormont?



márc. 30. 22:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
:(
ápr. 1. 01:24
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvosodat, ez nem olyan kérdés, amire a gyakorin kellene várnod a válaszokat.
ápr. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2. De mivel az értékük szerint "normális" tartományba esem, nem foglalkoznak velem.
ápr. 3. 07:08
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor itt a válasz a kérdésedre.

Ne diagnosztizáld magad, bízd ezt az orvosokra.

Ne szedj semmit, amit nem javasoltak és nem írtak fel.

Ha normál tartományban vagy, akkor nincsen alulműködés.

Ha nem hiszed el, akkor menj el másik orvoshoz másik véleményért - bár a tartományokat minden orvos le tudja olvasni, azért egy jobb orvos talán talál mást is.

ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4. Hogy lehetek normális tartományban ha nem tudok fogyni és van rajtam azért egy 10 kiló plusz?:)


Ez sehol nem normális tartomány..

ápr. 3. 15:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Diéta javasolt
ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6. 1500kcal mellett sem fogytam, de tartom.
ápr. 3. 19:36
 8/12 anonim ***** válasza:

"Hogy lehetek normális tartományban ha nem tudok fogyni"


Ha nem lennél normális tartományban, akkor is azért nem fogynál, mert nem vagy kalóriadeficitben. Csak az alulműködéssel ez különösen megnehezedik, mert akár 30-40%-al kevesebb kalória is lehet, amit bevihetsz annál, mintha egészségesen működnél.


Ez tényleg szívás, de sajnos ez van.


Amennyiben ezt viszont gyógyszerrel beállítják, akkor már nem kell az extrémebben alacsony kalóriabevitel, hiszen ilyen szempontból "egészséges" vagy.


Meg kellene vizsgálni tehát, hogy valóban igaz-e, hogy normális tartományban vagy, ahogy mondják, illetve azt is, hogy valóban 1500 kalória volt-e, amit eddig fogyasztottál (ezt nehezebb lesz megállapítani). (2-4 voltam)

ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8. Mivel PCOS-em van, ezért borul minden hormonom is. Nem vagyok normál tartományban. Volt hogy napi 2 órát edzettem, semmit nem ettem és nem fogytam. A semmi alatt az extrém kalóriát értem.


Ösztrogén hormonom van, viszont progesteron nincs.

ápr. 3. 21:02
 10/12 anonim ***** válasza:
2-es voltam.Szigorú diéta javasolt.Nem elèg csak a kalóriabevitelre figyelni.Napi 25 g rost is kell,a cukor tilos,szènhidrátból sem szabad sokat (120 g max),magas fehérjetartalmú ételeket kell fogyasztani,a sót is javasolt teljesen mellőzni és sokat kell mozogni.Többször kevesebbet kell enni.A zsírbevitelre is kell figyelni,40 g körüli legyen a napi bevitel.
ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!