Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételeket készíthetek...

Milyen ételeket készíthetek vacsorára, ami olcsó, de diétás?

Figyelt kérdés
mert felszaladt rám az utóbbi évben kb 10 kg, amit most elkezdtem leadni. keveset eszek, vacsira alig, mozgok hetente 2-szer, de ezt sűríteni akarom. de nem tudom, mit ehetek leginkább. jó ötletek kellenének, ami olcsó és gyors vacsora.
2010. okt. 28. 13:50
1 2
 11/18 bénabéla11 ***** válasza:
12%
ja és a virsliben és a felvágottak majd mindegyikében sok a zsir:D
2010. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Virsliben majdnem annyi zsír van, mint amennyi fehérje. Olyan 10 g körül van mindkettő 100g termékben.


Túró az mehet simán, de még tk kenyér is, és egy kis esti testmozgás sem ártana. Emellett wok-ban elkészíthető kaják, saláták, sőt, én még gyrost is simán ennék, akár pitában is, mondjuk én mozgok és így megtehetem, de az viszonylag ideális táplálék...

2010. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%
Én is kb ennyit szeretnék leadni. Mit mozogsz mellette egyébként?
2010. okt. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. akkor ma csinálok egy kis zöldséglevest és tepsiben sült csirkét uborkasalátával. az jó,nem? én nem szoktam egyébként enni napközben, nincs rá idő, ezért sokat eszem és későn este. ez a baj. de majd megpróbálok változtatni rajta. hetente egyszer otthon aerobik kb egy órát, hetente egyszer megyek tornára, mikor milyenre (spining, aerobik, step), illetve szoktam sétálni sokat, vagy biciklizni és úszni is. ha több időm lehetne, állandóan csak mozognék :)
2010. okt. 29. 08:54
 15/18 anonim ***** válasza:
73%

14:21 (+14:25) vagyok :)


Igen, nekem bejött, mondjuk én kb. egy hónapig diétáztam, mellette kicsit tornáztam is, ha jól emlékszem 3-4 kilót fogytam le kényelmesen, de nekem ez volt a cél, ennél többet nem is akartam, azért is hagytam abba. A tojás témához annyit fűznék hozzá, hogy 1:egy vacsorára nem kell megenni egy doboz tojást, elég kettőt, maximum hármat, ha mellé eszik az ember zöldséget, sonkát, sajtot stb, (így ráadásul nem fog hiányozni a kenyér sem.) 2:nem kell minden nap tojást enni, szóval ha az ember odafigyel, nem lesz magas a koleszterin szintje. A virsliről meg annyit, hogy én a helyedben baromfi virslit ennék. Jah, ha este egy kis édességet kívánsz (velem sokszor megesik): én pl. szoktam csinálni főzős pudingot édesítőszerrel vagy túrót citrommal+édesítőszerrel, stb. Gyümölcsöt viszont tényleg csak napközben egyél, sok benne a gyümölcscukor, bár itt is vannak kivételek (a savanyú gyümölcsök, pl: narancs, zöldalma, kiwi, stb.)

Összegezve: este ehetsz savanyú gyümölcsöket, zöldséget, fehérjét, mindent kenyér nélkül, húsokat köret és panír nélkül.

Amiket leírtam, egyébként mind az update módszerből vettem... :P

2010. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
58%
(mármint kettő vagy három DARAB tojást, természetesen így értettem :)
2010. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Meglepő sokak számára, hogy a koleszterintől és zsírtól nem kell annyira félni:

http://www.youtube.com/watch?v=eVvLPm9Pqyk

2010. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 SickBoy182 válasza:

"a májnak nagyrésze zsír, a savanyúságokban rengeteg a kalória"


Csirkemáj, 128 kalória / 100g, mindössze 3,7 g zsír

Savanyúság kb 12-20 kalória / 100g, nem számottevő.


Keress egy kalóriatáblázatot (pl: [link] ne hallgass az idióták okoskodására.

2011. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!