Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magamat a...

Hogy vegyem rá magamat a diétára? Hogy tudnám tartani hosszú távon?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kajafüggő vagyok, nem bírok nekiállni a fogyókúrának. Pontosabban pár éve ilyen rossz a helyzet, 16 évesen még anorexiával kezeltek, jelenleg pedig 103 kiló vagyok... Folyamatosan zabálok, nem sportolok és már idegileg is kivagyok magamtól. Akárhányszor belekezdek a diétába, abbahagyom 2 hét múlva, mert éhes leszek (pedig megvan a napi 5-6szori kis étkezés). Teljesen tanácstalan vagyok...:( Ja és az a baj, hogy fejben pontosan tudom mit kellene enni, az ételek kalóriatartalmát és összetevőit (chidrát, zsír, fehérje arány) is fejből tudom, csak nem vagyok képes kivitelezni a gyakorlatban.
2010. nov. 18. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


én nagyon sokszor kezdtem el a diétát, és mindig visszaestem. mindig mondtam, hogy majd holnap. volt hogy elfogadtam, nem is idegesitettem magam. aztán 2 hónapja valahogy bevillant, hogy le kell fogyni, nem holnaptól, nem hétfőtől, hanem _mostantól_.


lefényképeztem magam fehérneműben a diéta előtt. sosem csináltam még ilyet, de most tudtam, hogy meg kell ezt csinálni, és látni fogom a változást. már 1 hónap után lehetett látni, hogy hol vékonyodtam, 2 hónap után meg főleg.


szerintem ha a kezdeti sikerek eléggé felturbóznak, akkor utána bármire képes leszel, egyszerűen csak a fejedben tegyél rendet.


gondolom nem szeretnél fiatalon meghalni.

gondolj bele, hogyha lefogysz, gyönyörű ruhákat is vásárolhatsz :) nekem a libidóm is megugrott!!


az eleje a legnehezebb, legyen akaraterőd! ki kell tartanod, hogy elérd, amit szeretnél, máshogy nem megy, meg kell érte dolgoznod. élvezd a fogyókúrt, jót teszel a szervezeteddel vele, magaddal. legyél büszke arra, hogy elkezded.


nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk :)

2010. nov. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Olyan diétát kezdjél el, amivel ehetsz is:) Szóval szerintem ne a kalóriákat számold, hanem elsőre mindenképpen valami olyan diétával kezdj, ami nem jár ételmegvonással. Például Norbi update, vagy hasonlók, ott is van édesség, de mégsem az, hogy nyomod magadba a cukrot, meg a mézeskalácsot, hanem drágábban ugyan, de megkapod az update kakaóscsigát, meg a többit. Én az első diétámat Norbival csináltam, és nagyon hatásos volt (-15 kg)


Mivel egyértelműen egészségtelen életmódot folytatsz, én azt javaslom, hogy mindenképpen végeztess el valamilyen állapotfelmérő vizsgálatot (például biorezonancia), ahol egyrészt rengeteg tanácsot kapnál diétázással kapcsolatban, másrészt rám úgy rámijesztettek, hogy egyszerűen nem volt kérdés, hogy megint el kell kezdenem egy diétát.

2010. nov. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ugyanebben a cipőben járok, mintha engem írtál volna le. Olyannyira elfajult a dolog h 19 évesen 100 kg vagyok(L), de az a baj, hogy én is állandóan eltervezem , hogy majd holnap, majd hétfőn, majd a szülinapom után, mert ott ugyis lesz torta stb stb...és végül sohasem kezdem el. Mozogni abszolút nem mozgok semmit, pedig régebben röplabdáztam, kosaraztam szoval állandoan mozogtam és hiányzik az az életem, nem szeretem ezt a punnyadást. Tudom, hogy sokkal boldogabb lennék úgy, de elképesztően nehéz ez az egész diéta, pár napnál tovább nemigen bírom ki. Egyszer 1 hónapig bírtam amikor a 90 napos diétát csináltam , de a gyomrom állandoan fájt a reggeli gyümölcsevésől plusz nem annyira látszott a változás mert már akkor is túl sok volt a kiló rajtam, igy feladtam...:(
2010. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jött be, hogy nem egyik napról a másikra változtattam meg mindent, hanem egyik héten ezt, a másik héten azt. Először a mozgást kezdtem el, mikor megszoktam akkor vacsorára megszüntettem a kenyérfélék evését, aztán mikor az is ment akkor már ebédre se ettem kenyérfélét, és semmi cukor, aztán mikor ez is ment elkezdtem a bevitt folyadékot növelni, már csak az adagokat kellene csökkentenem, de megy szépen, csak lassan. De nem sietek :)
2010. nov. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
51%
Próbáljatok meg az Aktív árpát. Nem azonnali a hatás, de csökkenti az étvágyat, ha naponta 2-3x elkevertek két kanálnyit mondjuk almalében:) Meg fokozatosan kezdjetek el valamit csinálni (mozgás, nincs evés két étkezés között, nincs vacsora stb), ne az legyen, hogy holnaptól nem eszem semmit, mert akkor nem fog semeddig sem tartani.
2010. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!