Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne legyek...

Mit tegyek hogy ne legyek lelkibeteg a terhesség okozta hízástól? Második gyermekemet várom, a terhesség előtt 40 kilótól szabadultam meg, most pedig nem tudom feldolgozni hogy gyarapodik a súlyom! 16 hetes kismama vagyok!

Figyelt kérdés

NAGYON FONTOS A GYERMEKEM!!nem eszem sokat,megfontoltan táplálkozom,kismamatornázom,sokat mozgolódok!

Mégis nagyon nagy lelki problémát okoz a hízás!Mit tegyek?ésszerű válaszokat várok,ha lehet szakértőktől!


2010. nov. 24. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
ha nem eszel sokat és tornázol mellé akkor nem kell aggódnod,nem fogsz sokat hízni. amennyit meg hízol az meg szülés után ill szoptatáskor lemegy. Hány kilóról indultál, mennyit szedtél fel eddig? illetve hány centi vagy ?
2010. nov. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bénabéla11 ***** válasza:

gondold át hogy mennyire ésszerű emiatt lelkibetegnek lenni...

teljesen természtes dolog, ráadásul ha megszültél, már vissza is állithatod az állapotot...addig meg senki le se szarja hogy hogy nézel ki...most nem ez a legfontosabb...


egyebkent, ha csinálod a tornát és figyelsz...nem lehet nagy a baj...

2010. nov. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérd férjed,hogy segítsen ebben!Pl ha ö azt az érzést adja,hogy továbbra is szép és kívánatos vagy neked is könnyebb elviselni ezt az ÀTMENETI ÀLLAPOTOT!
2010. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

25 kilót fogytam terhesség előtt, büszke voltam rá hogy csinos vagyok!

Terhesség alatt 32- kg- ot szedtem fel, nem néztem mit mikor ettem mindent, az volt a legfontosabb hogy egészséges legyen a baba, mert ha korábban születne ne egy 1-1,5 kg súllyal szülessen!

Szülés után lement a kórházban 5 nap alatt 18 kg, a többi pedig 9 hónap alatt!

Ha fontos a babád, ne azon gonfolkodj mit eszel mit nem mert hízol, hanem kösd le magad babás dolgokkal, és nem fog az agyadra menni a hízás!

Nem terhesség alatt kel fogyózni, hanem utánna! Most az a legfontosabb elegendő tápanyagot kapjon a baba, hogy szép okos egészséges legyen, kell enni kenyeret cukort tejtermékeket, húst zöldséget, és nem csak napi 1-1 falatot!

2010. nov. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

megtudom érteni a félelmedet a hízással kapcsolatban (16 éves lány vagyok, anorexia-féleségből kezdek kijövögetni, és ELÉÉÉGÉÉÉ gyakran nézem, hogy mennyit eszek és miből...)

de azt mondom, hogy élvezd ki a falatok ízét, és ne gondolj arra, hogy most hízni fogsz-e vagy sem! Gyermeked lesz, senki nem azt nézi az utcán, hogy mennyit szedtél/szedsz fel, hanem magukban mosolyognak, hogy: de jó annak a nőnek, hamarosan kisbabája lesz!

Mondjuk a Mekit/gyorskajáldákat/kínai éttermeket módjával, de ne gondolkozz azon, hogy mennyit fogsz felszedni a terhesség végére, ahogy az előttem szólók mondták, lefog majd menni =)

nekem ebben még nincs tapasztalatom, úgyhogy nem mondhatok saját élményeket ("kicsit" korai lenne =P)

Úgyhogy nyugodtan egyél, enni jóóóóóó =D

2010. nov. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előző kislány nagyon aranyosan próbál vígasztalni. :) És tul.képpen igaza is van.

Kivéve ebben:

*Mondjuk a Mekit/gyorskajáldákat/kínai éttermeket módjával,


A gyereknek nincs szüksége gyorkajára. Az egy halom szemét és csak árt. Úgyhogy nem módjával, hanem egyáltalán nem.


Veled, kérdező, kicsit keményebb leszek. Javítsatok ki, ha tévedek, de nem kötelező 30-40 kilót hízni terhesség alatt! Sőt, még csak nem is "ajánlott". Igen, a koplalás tilos, de oda lehet és kell is figyelni. Megvan, hogy egy egészséges terhesség alatt mennyi a normális gyarapodás, a 30-40 kiló ezt bőven túllépi...

2010. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!