Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jogosan nem értek egyet ezzel?

Jogosan nem értek egyet ezzel?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvastam már, hogyha koplalsz nem tudsz fogyni, mert raktároz a szervezet. Most nem azért, de ha mondjuk 5 napon keresztül napi 1 almát eszek nekem senki ne mondja, hogy sztrájkol a szervezetem és egy dekát sem fogyok. Akkor miből nyeri a működéshez szükséges anyagokat azon az 5 napon? Szerintem igenis muszáj a tartalékhoz nyúlnia, hiszen a szivemnek dobognia, a szerveimnek működnie, lélegeznem, egyszóval élnem kell. Ehhez pedig energia szükséges és nem hiszem el, hogy az szervezetem megteheti, hogy hisztizik ha keveset eszek. És megjegyezném, hogy most nem azon van a hangsúly, hogy az illető visszahízik-e vagy sem mihelyt elkezd rendesen enni, hanem azon hogy AMÍG koplal, addig igenis csökken a súlya. Szerintetek?
2010. nov. 25. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
odáig csökken a súly, ameddig már nem lesz mit vinni a koporsóban :D
2010. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

AZ lehet, hogy ELÖSZÖR egy ideig fogy az illetö, de utána nagyon rövid idö alatt átáll a szervezet egy "takaréküzemre", és sokkal jobb hatásfokkal hasznositja ugyanazt a tápanyagot, mint elötte. Ez annyit is jelent, hogy a lebontott raktározott zsir sokkal "tovább" elég a müködéshez, és nagyon lelassul a fogyás. (Ha eddig 1800 kcal kellett naponta a szinten tartáshoz, akkor ezentúl 1400 is elég ugyanarra - csak pl. fáradékonyabb lesz az illetö)

Ha meg elérte azt a súlyt, amit akart, akkor meg többé nem fogja tudni tartani, mert ha valamennyit is eszik, akkor egyböl raktároz, ha meg újra diétázik, akkor egyre alacsonyabb lesz az a kcal, ami a szintentartáshoz kellene - amig idövel összeomlik az egész rendszer, és éhen hal az illetö.

2010. nov. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Olyankor az izombol fog leépiteni a szervezet,tehát zsiros marad az illető.


És igen,átáll a szervezet ara h a minimális tápanyagbol is raktároz,de mivel ebböl igy keveset hasznosit,keveset tud "produkálni" az illető

2010. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Bizony, ez a legnagyobb baj! Az izmaidat zabálod fel ha koplalsz, nem a zsírod! Az megmarad, és ha feladod (mert feladod, ez életösztön!) a koplalást, akkor zsírt szedsz magadra, így mivel az izmaid egy részét meg szépen lekoplaltad, löttyedtebb leszel, mintha semmit nem csináltál volna.
2010. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Én bátorítalak egyél csak napi 1 almát, de ne 5 napig hanem 1 hónapig! Ezt hívják természetes szelekciónak, akinek ennyi esze van jobb is ha nem adja tovább a génjeit.
2010. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem érte miért bántasz kedves utolsó. Feltettem egy szimpla kérdést, szerintem abszolút nem úgy állítottam be, hogy én ezt akarom űzni (ki se bírnám, hogy napi 1 almát egyek)és kérlek beszéljetek már le róla....de ha te ettől jobban elszol hát egészségedre.
2010. nov. 25. 22:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__11..

02.46-os válasz

Súlyból fogyhatsz,de testzsírból nem nagyon.

2010. nov. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

részemről volt, hogy alig ettem - nem fogyókúra miatt, hanem egészségügyi mellékhatásként.

a végére 15 kilót fogytam. azt tartom is. nem épült le a szervezetem, persze azért egy almánál többet ettem, de nem sokkal.

utána már ettem, de azért a mai napig figyelek, ha már egyszer lefogytam egy ilyen "szerencsétlen" véletlen folytán.

persze, van hogy elszalad a ló. pl most sült krumplit ettem :)

2010. nov. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért nem tudsz fogyni,mert ha egy almát eszel,akkor lelassul az anyagcseréd.A testünk nagyon "okos" ilyen szempontbol,mert ha azt látja,h ha csak egy almát kap,akkor elkezd raktározni,mivel azt hiszi nincs kaja,és ezzel védekezik,h lelassítja az anyagcserét.
2010. nov. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

saját tapasztalat hogy amikor epémmel voltak gondok akkor 1 hónapig kb két naponta ettem csak keveset és hát az alatt az 1 hónap alatt lefogytam 10 kilót igaz hogy utána meg ettem és max 1 kiló szaladt vissza fel de azóta meg lehetetlen a fogyás számomra:( mert lemegy a súlyom és azonnal vissza is jön de le is gyengültem akkor nagyon is...

17 L

2010. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!