Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet közel azonos a...

Hogy lehet közel azonos a diabetikus édességek kalóriatartalma a hagyományoséval?

Figyelt kérdés

Azért nem értem, mert a cukornak igen jelentős a kalóriatartalma. Akkor mi van mégis a diabetikusban, amitől ennyi az energiatartalma?

Oké, hogy fruktózt is tartalmaznak, de emellett édesítőt is. Akkor...?


2010. nov. 28. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy feltetted ezt a kérdést, mer ez engem is érdekelne, hogy ez miért van így. A diétás vagyis light üdítőknél viszont bejön a dolog, mer azok között van olyan kcl tartalmú ami akár semminek is nevezhető.Ez nekem sem tiszta,hogy ha az italnál meglehet csinálni akkor pl. a csokinál miért nem.Miért nem készítik olyan édesítőből a csokit mint amilyet külön is lehet kapni, tabletta és folyékony változatban is.Bocs, hogy én nem válaszoló vagyok csak egy kíváncsiskodó.
2010. nov. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán mert sokszor nem csak édesítőt, hanem gyümölcscukrot is tartalmaz és mindenféle zsiradékokat. A csokiban pl. ott a kakaóvaj, szerintem az is elég jelentős kalóriaforrás. A sütikben, kekszekben is van margarin, vagy olajban sütik és a lisztben is sok a kalória. Úgyhogy ha a cukor egy részét édesítővel helyettesítik, az inkább csak a szénhidráttartalmán változtat, az energiaértékén csak keveset.
2010. nov. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Na erre én is nagyon kiváncsi leszek, de nem tudom elképzelni hogy fruktóz lenne benne hiszen az maga egy cukor... de pl. egy kekszben nem csak a margarin hanem maga a liszt is magas kalóriá tartalmu! A csokikban nem az igazán hízlaló hogy többnyire, de a legolcsobbak szinte 100%-ban növényi zsiradékokból állnak, gyakorlatilag nem is csokik hanem csokoládé ízűek! Aztán szerintem aki fogyokurázni akar az igyon vizet! Az alacsony kalória tartalmu üditők többnyire azért azok mert olyan szarokkal van tele amivel a szervezet már nem is tud mit kezdeni! Vagy ha nem víz akkor valami "természetesebb" gyümölcslét aminek lehet van kalóriatartalma(mert képes megemészteni a szervezet), de legalább vannak benne vitaminok is!
2010. nov. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
50%
szerintem azért lehet,mert a diabetikus készítmények konkrétan CUKORBETEGEKNEK készülnek(és nem feltétlenül fogyókúrázóknak),tehát nekik is szükségük van az energiabevitelre,mert akkor nincs ami "hajtja a motort",ugyanis a kcal=energia.
2010. nov. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csokiban és sütiben azt tudom, hogy a gyatrább ízt kompenzálják magasabb zsírtartalommal,
2010. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!