Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem értem. Nem értek semmit....

Nem értem. Nem értek semmit. Mitől van ez? Mit tehetnék? Sikerülhetne lefogynom?

Figyelt kérdés

Rengeteget eszek sajnos...és,ha nem ehetek remegek,rosszul vagyok,ideges,nyugtalan..Nagyon rászoktam a csokira,főleg az nyugtat meg,és fogynom kéne,de képtelen vagyok. Ha még enni se ehetek,úgy érzem,hogy minden örömömet elveszik:( Eddig kb, úgy ettem,hogy a reggeli kimaradt, először 2-3 körül ettem,akkor egy zsemle+ ebéd, majd vacsira volt,hogy 3(!) szelet kenyeret, meg egy tábla csokit... de van olyan napom is amikor elvagyok csak az ebéddel meg egy szendviccsel,és elfelejtem a kajálást..annyira nem híztam el,mert sportolni is szeretek...:)Már 100 féleképpen próbáltam fogyózni,koplalással,vagy normálisan,de feladtam mindig.. Azon gondolkoztam,hogy fokozatosan leszoktatom magam,a sok kenyérről és csokiról..szerencsére,csak vizet iszok ,lónyálakat nem

Egy napom kb.

Reggeli: 2 szeet rozskenyér vagy zsemle sonka,és vmilyen zöldség,vagy müzli tejjel,vagy vmilyen péksüti

Tízórai:gyümölcs,és túrórudi,ha lájtosabb napom van és többet mozgok..:)

Ebéd: amit otthon adnak

Uzsi: pl. mandarin:) vagy joghurt

Vacsira: 3 szelet kenyér helyett csak egy szelet rozskenyér,sonkáva lzöldségekkel,vagy túróval,vagy virsli,vagy tojás

+ 1 óra futás, 4-5x egy héten és sok séta:) meg jégkorizás..táncolás,biciklizés

Kezdésnek jó lenne? Le tudnám magam szoktatni a töménytelen szénhidrátról? ( kb. 10 kiló feleslegem van) 15/l


2010. dec. 1. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindent meg tudsz tenni ha valóban akarod. Ha meg nem, mondhat itt neked bárki bármit.


De vacsira ne egyél kenyeret hamár elkezded. Egyél túrót, salátát ebédről maradt husival, főtt tojást...

2010. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont az a baj,hogy este vagyok a legéhesebb:(
2010. dec. 1. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha eszel normálisan egész nap keveset és jókat (tehát véletlenül sem magas glikémiás indexű kajákat, amik az egekbe lökik az inzulinszintedet!!!) akkor nem leszel farkaséhes este sem.


De máris kifogásokat keresel. Amíg ez így van, nem fogod elérni a célod.

2010. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg igazán próbálkozol, és sehogy sem sikerül, akkor menj orvoshoz és/vagy dietetikushoz és/vagy pszichológushoz. Az ilyesmi mögött valamilyen betegség is állhat akár. (Akár. Egyáltalán nem biztos, de okosabb orvoshoz menni.) Ha tényleg próbálsz igazán próbálkozni, de egy idő után mindig elgyengülsz, arra is ez érvényes.


Amúgy egyetértek az előttem szólókkal több mindenben. Egyrészt próbálj rendszeresen enni, ne összevissza (én valami általános rendezetlenséget is érzek abból, amit írtál, de lehet, hogy tévedek). Másrészt nekem az szokott segíteni a mértéktelen mennyiségek ellen, hogy előre odakészítek a tányéromra mindent, amit enni szeretnék, de csak annyit, amennyit meg is szeretnék enni, a többit elrakom, és csak utána kezdek el enni.


Amúgy létezik pl. csokoládéfüggőség is, ugyanúgy, mint az alkoholfüggőség. Nehéz róla leszokni, de nem lehetetlen. Az orvosod ebben is tud segíteni.

2010. dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

15 évesen igenis lehet enni kenyeret este, de 1 szeletet, nem hármat. Kivéve, ha napi 2 órát sportolsz, mert akkor simán.

Attól, hogy 15 éves vagy, még gondolkozhatsz józanul. Amit csinálsz, az egy teljesen felesleges zabálás. Ha így folytatod, nem 10, hanem 20... 30... kiló felesleged lesz. Ez a legjobb fogamzásgátló módszer... a fiúk rád se fognak nézni. Ezt akarod? Mert ha nem, változtass. Pontosan tudod, hogy kellene csinálni, leírtad! Hát csináld!

2010. dec. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy elolvastátok:) és a válaszokat is,mindenkit felpontoztam:)
2010. dec. 1. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!