Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy 80 kgosan...

Lehetséges, hogy 80 kgosan anorexiásnak tűnik?

Figyelt kérdés

Egy jó barátnőmről van szó. 185 magas, és kinéz úgy 60 kilónak. Szoktuk is neki mondogatni, hogy szedjen fel, ugyanis kiáll a medencecsontja, bordái, nagyon vékony. Már sokat fogyott, ezért a "bíztatás", hogy hagyja abba, már nem jó így, félő, hogy az egészsége kárára megy.

De itt jön az, ami fura: nálunk voltunk, beszélgettünk, és előjött a fogyókúrás téma. Mondta, hogy 68-ra szeretne lefogyni, nem is értettem, hisz sokkal kevesebbnek néztem. Akkor állt rá a mérlegre, és 79et mutatott, számomra hihetetlen volt.

Gondoltam, vasból vannak a csontjai? Vagy izom? Komolyan érdekel, ő ugyanis nem azt nézi, hogy néz ki, hanem hogy az áhított 68 kilót elérje..


2010. dec. 16. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ilyen szikár az alakja.
2010. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyrészt nem reggel állt rá, aminek következtében akár három kilóval is többet mutathat a mérleg, tapasztalatból tudom... szóval akkor mondjuk 76 kg reggel, WC után. Másrészt lehet, hogy nagyon kemény edzéseket csinál, és sok izmot épített ki. Én 55 kg vagyok, de pár éve olyan súlyzós edzéseket csináltam, hogy majd beleszakadtam, de tök szép vékony és formás volt az alakom, és majd hanyatt estem döbbenetemben, amikor ráálltam a mérlegre, és 62-t mutatott... észrevétlenül kidolgoztam magamon 7kg színizmot, mert a cm az változatlan volt... ha mondjuk ezt leszámítjuk, akkor a barátnőd alakja simán megfelelhet egy 68 kg-os lányénak, ami a 185 cm-hez bizony már-már soványnak néz ki. De attól még nincs veszélyben az egészsége, hiszen nagyobb a tömege, csak jóval kevesebbnek tűnik (ezt nem érti meg sok fogyózó, amikor azt mondják, hogy nem akarnak izmokat... nem látszik meg az egy nőn, max a mérlegen, de mennyivel jobb a testének:)))
2010. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

7 kg izmot "felszedni"? És centiben tényleg nem látszik?

Ő is szokott konditerembe járni, de nem tudom mit edz. Talán pár nap van a héten, hogy nem megy. De az izomnak nem kéne látványosnak lennie, ha olyan "nagy"? (ezt most nem tudtam jobban megfogalmazni) :)

2010. dec. 16. 17:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Eskü én se mondtam volna meg magamtól, pont olyannak tűntem mint addig, sőt a testem tónusosabb, feszesebb, összességében jobb is volt, ezért is döbbentem meg annyira... rohantam anyukámhoz, kérdeztem, h szerinte híztam-e, ő meg azt mondta h nem... de mondom, még cm-ben is u.annyi voltam mint korábban:-O azért leálltam ezzel, és kb fél-háromnegyed év alatt lassan visszakúszott a mérleg nyelve a normálisra:)
2010. dec. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
vagy 3 kiló a bakancsa.
2010. dec. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

79 kg az tényleg nagyon soknak tűnik.

Én 182 cm vagyok, vagyis csak 3 cm-rel alacsonnyabb nála, és 63 kg vagyok, de egyltalán nem vagyok vékony.

A fenekem és a combom elég hájas.

15/L

2010. dec. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 17:54

a vékonyság és a hájasság két különböző dolog. :) lehet egy alapból vékony lányon háj, és lehet egy normális testalkatú/tömegű ember szín izom.


a kérdezőnek:

az egész alkati kérdés. nehéz csontok, izmos test, mindenesetre érdemes lenni az értésére adni, hogy nem az számít amit a mérleg mutat, hanem amit a tükörben lát!

2010. dec. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!