Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges 1 év alatt 25...

Lehetséges 1 év alatt 25 kg-tól úgy megszabadulni, hogy a bőröm ne lássa a kárát? Mennyi idő helyes ekkora feleslegnek? Hogyan kezdjek hozzá, és hogyan étkezzek, sportoljak?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. 168 cm és jelenleg 91 kg. 2 év alatt jött rám fel 20 kg az én hibámból, mivel előtte a rendszeres sportolást teljesen elhagytam, 2 év alatt semmit sem sportoltam, ráadásul nagyon rendszeresen étkeztem. A fenekemen, combomon és a karomon látszik leginkább ez a felesleg. Mivel hosszú a felsőtestem ezért ott eloszlik, de azért jócskán van ott is felesleg. Az első cél 10 kg lenne húsvétig.


A legnagyobb baj az, hogy fél 7kor elmegyek itthonról, akkor 8 körül reggelizek a suliban, majd eszek 12kor majd 3kor ha hazajöttem. De utána éhes vagyok még ezért 8 kor újra eszek és 9kor már ágyban is vagyok.


2010. dec. 28. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
sok sport+ úszás és szauna és csini leszel
2010. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha gyors ütemű a fogyás, akkor nem lehet. Egy 20 éves szervezet viszont nagyon hamar regenerálódik és a bőr is nagyon rugalmas még. Folyamatos mozgás (futás,úszás, otthoni torna) mellett a bőr teljes egészében visszahúzódik. Csak sikerüljön a fogyás, elég havi 1-1,5 kg akkor nem lesz semmi baj.
2010. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Havi 1 kiló??


Heti fél-1 kiló teljesen ideális tempó, vagyis havi kb. 4kiló is simán lemegy koplalás nélkül is. Kb. 6 hónap alatt le tudod adni úgy, hogy ne jöjjön vissza. Az is lehet, hogy az elején gyorsabban fog lemenni.


Miért vársz amúgy délután 3tól este 8ig? Inkább egyél 5-6 körül valamit és ha nagyon nem bírod megállni, egy natúr joghurtot, fehérjeturmixot megihatsz lefekvés előtt.


Ha rendszeresen edzel, nem fog lógni a bőröd. Használj feszesítő krémeket is. Heti 4 alkalom edzés lehetőleg legyen meg.

2010. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a napi többszöri étkezést ha meg tudod oldani,mert nagyon fontos hogy a vércukor szintedet egyensúlyban tartsd.ha olyan az időbeosztásod hogy nem tudod igy szervezni,akkor fehérjét ehetsz este is,pl sovány tejtermékeket,vmilyen szárnyas felvágottat zöldséggel,halat,tojást,ilyesmit.fontos hogy ne éhezz ki!a folyamatos evéstől az anyagcseréd is gyorsabb lesz.szénhidrátot csak délelőtt egyél,és persze sport amikor teheted.
2011. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

előttem szólok nagyon jól tudják, és jó tanácsokat adtak, én 24 éves lány vagyok, és 2010 májusában döbbentem rá, hogy valamit nem jól csinálok, akkor 94,7 kg voltam, most pedig 70!


leírom én hogy csináltam, és hogy csinálom továbbra is, lehet hosszú lesz:


- először is elhagytam az étrendemből a fehér kenyeret, és a cukrot, átálltam a rozskenyérre, jelenleg graham kenyeret fogyasztok (változatosság kedvéért), édesítőszer kávéba, teába


- kóla szintén elhagyva, igaz néha mikor nagyon megkívánom akkor iszok egy fél pohárnyit, de nem jellemző


- édesség: eszek, hiszen anya nagyon jókat szokott sütni, de csak a délelőtti órákban reggeli vagy tízórai részeként, nagyon fontos soha ne legyen önálló étkezés az édesség, ez lehet süti, vagy péksüti is!! édességnél mértékletesség, ez csokira is igaz, nem kell megenni az egészet egyszerre, hagyj belőle a hét más napjaira is


- sokat kell inni, ez lehet víz, ásványvíz, tea, de a legjobb a víz, legalább 2-3 litert, mindig kortyolgatni kell, amennyiben szükséges vigyél magaddal suliba egy 1,5 literes ásványvizet,


- étkezést oszt el napi 5 kis adagra, de reggelire mindig egyél többet


- reggeli: ne menj el reggeli nélkül suliba! mindig egyél otthon, kelj fel hamarabb ha muszáj, reggelre lényegében bármit ehetsz, a lényeg hogy lakj jól, ha szendvicset csinálsz akkor azt elviheted suliba, de egyél hozzá még zöldségeket ha mód van rá, vagy egy almát


- mikor újból megéhezel újból eszel de csak kis adagokat, a lényeg hogy 2-4 óránként egyél


- nassolni (ha nagyon rám jön) én diót, mogyorót vagy mandulát szoktam, mikor melyik van itthon, de csak néhány szemet


a lényeg hogy változtass étkezési szokásaidon, egyél több zöldséget és gyümölcsöt

- tízóraira, illetve délutánra is vigyél gyümölcsöt a suliba, vagy csinálj otthon gyümölcssalátát egy lezárható dobozba és vidd el, tegyél bele olyan gyümit aminek idénye van


- csinálhatsz akár salátát is otthon és azt elviszed ebédre, rengeteg receptet találsz a neten


- ajánlom a leveseket, bármilyet és a főzelékeket, nagyon jól megtöltik a gyomrot, ehetsz hozzájuk nyugodtan valamilyen teljes kiőrlésű kenyeret, vagy valamilyen feltétet, ez a levestől illetve a főzeléktől függ


- uzsonna: ami éppen otthon van kaja, mikor hazaérsz 3ra :D


- vacsora: mindig valami könnyű legyen, akár leves vagy főzelék is, én 6 körül eszek utoljára aznap


- étkezést úgy kell elképzelni, hogy reggelitől kezdve vacsoráig folyamatosan csökkented az adagokat, vagy kb. ugyanannyit eszel, de én a csökkentett adagokra szavazok


és ami még nagyon fontos a mozgás!!! tornázz otthon, járj el valamilyen órára, pl. aerobikra, nyugodtan menj el edzőterembe, ott még segíteni is tudnak, nemcsak a mozgásra vonatkozóan, hanem az étkezésre is adnak támpontokat


járj el kocogni - tudom tél van, de ekkor is lehet hidd el (ehhez viszont rendes futócipő kell, súlyod miatt különösen!, de eleinte tempós gyaloglás is megteszi, aztán szépen lassan csökkented a sétát és növeled a kocogást, erről is találsz infókat a neten)


vond be a barátaidat is, hogy ne menj egyedül, bár én is egyedül járok futni, de jobb társaságban


és ami még fontos légy kitartó, ne add fel ha eleinte nem megy le semmi, be fog indulni hidd el, az a jó ha szépen lassan mennek le a kilók, és hogy a bőröd ne szenvedje meg kell a mozgás


a gyümölcsöket, a zöldségeket, a mozgást iktasd be az életedbe, és akkor sikerülni fog, sok sikert

2011. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

előző vagyok, még annyi, hogy utánanézhetsz hogy melyek azok az ételek, zöldségek, gyümölcsök, hüvelyesek, stb. amelyek nem ugrasztják meg a vércukorszintedet, hanem egyenletesen tartják


és ami még fontos, tartsd magad az elveidhez, ne hagyd hogy a család rád tukmáljon bármilyen kaját is, és ne érdekeljen mások véleménye, hogy te otthonról elviszed a salátát vagy főzeléket suliba, és nem a büfés szendviccsel meg chipsszel tömöd magad, mert miért ne, semmi közük hozzá

2011. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!