Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudod mi a legjobb fogyókúra...

Tudod mi a legjobb fogyókúra 10 titka?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem a Sprektumon ahol felsorolták a 10 pontot amire ügyelni kell ha eredményes fogyókúrát akarsz elérni.

Felírtam,és most megosztom veletek.

1. Ne hagyj ki egyetlen étkezést sem (napi háromszori étkezés mindenképpen legyen meg.)

2. Váltsunk kisebb tányérra.

kísérletekből rájöttek,hogy minél nagyobb tányérból eszel ,akkor is megeszed a rajta lévő mennyiséget ha nem vagy éhes csupán azért ,mert ott van.

Volt egy kísérlet,hogy a kistányérokon étkező emberek 22%-kal kevesebb ételt fogyasztanak

3. Kalória számolás

Itt is elmagyarázták ,hogy miért fontos ez,mert nem mindegy ,hogy az ételeknek mennyi a kalória értéke.

4. Az egészséges ételeknek is számolni a kalóriáját.

Itt arról volt szó,hogy vannak akik egészséges ételeket esznek ,de mégsem fogynak.Ennek oka az,hogy igaz számolják a kalóriákat,de nem minden ételnek.PL: saláta kalóriáját számolják,de a szósznak nem. A joghurt kalóriáját számolják,de a gyümölcslének nem.Minden elfogyasztott étel,ital,szószok, kalória számolása a lényeg

5. fehérje dús táplálék étkezése.

Reggelire együnk minél több fehérjedús ételt,és ennek köszönhetően később leszünk éhesek..

6. Együnk levest,mert az jóllakottság érzését adja

A kísérlet az volt,hogy volt két katonai csapat Piros és sárga csoport.

Mindketten ugyanazt az ételt kapták,ugyanannyi kalória,és mennyiség.De a piros csapat készen ette.Vagyis egy tányér csirke,rizs,zöldség,és utána egy pohár víz.A sárga csapat ugyanezt kapta,de nekik egybe turmixolták az egészet(vízzel együtt),és pépes levesként ették meg.Majd edzés következett.Kiderült,hogy az a csapat amelyik levest evett 5-6 óráig nem voltak éhesek,míg a másik csapatnak 2 órával később már üres volt a gyomruk/éhesek voltak.

Ezért érdemes enni levest..

7. Figyelj a változatos ételek mennyiségére.

Itt azt bizonyították be,hogy minél több,és változatosabb,színesebb ételek vesznek körül minket annál többet eszünk..Ezért erre figyelni kell..

8. Zsírszegény tejtermék fogyasztása

9. edzés.

10. Aktív életmód

Az utolsó titok az,hogy nemcsak a konditeremben lehet fogyni.Sok embernek nincsen se ideje,sem pénze ilyen helyekre járni,és sokan nem is szeretnek egy futópadon szaladgálni.Nekik tanácsolják az aktív életmód változást.

Egy kísérlettel bebizonyították,hogy egy nő aki ülőmunkát végez,és otthon is ülőtevékenységet csinál az nagyon keveset mozog.De ha a napi életét aktívvá teszi akkor évente akár 12 kilótól megszabadulhat.

tanács.Otthon a háztartási munkáktól már mozgunk,Ha van lépcső a lakásban akkor lépcsőzünk egy nap többet is.

Ha munkába megyünk,akkor menjünk többet gyalog,.Vagyis inkább szálljunk le 1-2 megállóval előbb,és onnan gyalogoljunk be.Ha ebédel az ember,utána többnyire még pihen egy kicsit.Az ebéd után a pihenést váltsa fel egy ebéd utáni séta.Ha valaki ülő munkát végez az néha,végezzen torna gyakorlatokat.Ezek mint napi apró mozgások amit észre sem vesszük,hogy csináljuk,de évente több kilótól szabadít meg minket..

A műsorban elhangzott pár jó tanács..Pl: az egyik legfontosabb:SOHA ne feküdj le éhesen,mert az agyad tiltakozni fog ellene..Ha éhes vagy akkor olyan ételeket akarsz enni ami finom,de hizlaló étel.

Gondolom a 10 pontból sokan mondják,hogy "én ezt már tudom"..De sokan azt hiszik,hogy elég ha este 6 után nem eszek semmit..

Remélem pár embernek érthető a 10 pont..

Én mindenesetre idén e pontok alapján fogok élni,és meglátom mit érek el vele..


2011. jan. 3. 02:51
 1/7 anonim ***** válasza:
köszönöm:)
2011. jan. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy dolgot tennék hozzá:

11. MOST kezdd a fogyókúrát, ne holnap, hétfőn, májusban stb.


(És csak zárójelben jegyezném meg, hogy 2 megállót sétálni a körúti szmogban minden, csak nem egészséges. Szóval nem ilyen egyszerű ez a dolog, de alapvetően sok igazság van benne.)

2011. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Nem kell annyit enni.
2011. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
09:04 esnél a pont ,keveset kell enni
2011. jan. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9:04, 9: 31 lányegében ugyanez van leírva fent, csak épp azzal kiegészítve, hogyan érhetnénk ezt el.
2011. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

9:04, 9: 31 Mennyit???... Ezt úgy bírom... Nem hiszem, hogy ránézésre meg lehet állapítani, ki mennyit eszik.

Lehet, hogy valaki rohadt keveset eszik, csak mondjuk sz*r minőségű kajákat, és még az anyagcseréje is szar, meg pl nem fogyaszt elég folyadékot.


A fogyókúra nem abból áll, hogy az ember koplaljon.


A kérdésben összefoglalt dolgok összességében tényleg hasznosak.

"az egyik legfontosabb:SOHA ne feküdj le éhesen,mert az agyad tiltakozni fog ellene..Ha éhes vagy akkor olyan ételeket akarsz enni ami finom,de hizlaló étel."

Főleg ez a rész, és sajnos erre igaz az "1 bolond 100-at csinál", ezt a 6 óra utáni nem evést itt is nagyon szeretik terjeszteni...

2011. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10. ponthoz: én csomószor volt (kb. 2 hónapon át mindig) hogy éhesen feküdtem le mert 6kor vacsiztam (fél 11-11kor mentem ágyba) Nem érdekelt, ha éhes voltam. HOZZÁ LEHE SZOKNI, hidd el. 13 kgot adtam le 7 hónap alatt, és egy dekát se szedtem vissza. lehet ment volna a 13 kg úgy is, ha 6 után eszem, de hidd el, könnyű volt ilyen szabályt hozni. =)
2011. jan. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!