Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jobb a kóla, mint a gyümöcslé?

Jobb a kóla, mint a gyümöcslé?

Figyelt kérdés
1L kóla: 2 kcal, 1L gylé: 450 kcal
2011. jan. 4. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, mi adja a kóla ízét, kinézetét, stb.

A salétromsavval egyenértékű a közúti szállítmányozásban a kólasűrítmény besorolása.

Roncsolja a fogakat.

Ami leszedi a vízkövet, kifényesíti a krómot, az gondolom remek a szervezetnek is.

Ha ennyire odavagy a kalóriákért, főzz teát, vagy igyál vizet - 0 kcal!


A gyümölcslevekért se nagyon vagyok oda, az sem egészséges, tele van mesterséges adalékokkal "halott" gyümölcsökkel, sűrítménnyel, tiszta vegyészeti pancs az egész, de több benne a vitamin és a tápanyag, mint a kólában, az biztos.


Ami engem illet: maradok az egészséges táplálkozásnál, és kólát az én ajtómon ember be nem hozhat!

Ezzel az erővel ihatnék fagyállót, az is édes, nincs benne kalória, csak sokkal gyorsabban öl. :D

2011. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mitől édes a fagyálló?
2011. jan. 4. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az etilén-glikolt (a fagyálló hatóanyagát) a szervezet édesnek érzi, mint a cukrot, de attól még erőteljesen mérgező.


A kérdéshez pedig: szerintem nem azért jobb valami, mert kevesebb energia van benne. Az nem határoz meg semmit. Egyébként meg csak a ligh kólában van ilyen kevés energia, de az is ugyanolyan anyagokból készül, mint a nem-light, szóval az sem jobb semmivel. Semmiképp ne energiatartalom alapján dönts.

2011. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem jobb, nagyon egészségtelen, tele van káros anyagokkal, de amit a boltban kapsz gyümölcslevet, az sem valami hű de egészséges, meg gyümölcs is alig van benne, amúgy ha otthon facsarsz magadnak gyümölcslevet(pl. narancsot), az tök egészséges, mert nincs tele mindenféle tartósítószerrel, meg egyéb adalékanyagokkal, meg C vitamin is van benne.Amúgy te a light kólára gondoltál?Mert a rendes tele van cukorral, meg kalóriával.
2011. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag light kóla, elméletileg nincs ráírva, csomó alsó kategóriás üdítő van (Lidl-> Siti, Spar S-Budget, Tesco kék-fehér, Lift, Slice, és még sorolhatnám), ami mind édesítőszerrel készül, igaz mostanában én is sok ilyet ittam, szénhidrát nincs bennük egyáltalán.

Ma megittam 1 L 100%-os narancslevet... Hát jól megdobta a napi kcal bevitelemet:-S (1500 körül szerettem volna, de mivel az magában 430 volt, így 1800 lett a vége...)

2011. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 csipkerózsika ***** válasza:

Egyik sem, egyik károsabb, mint a másik.

A kólában kátrány, cukor van, plusz a szénsav se valami egészséges.

A gyümölcslevekben szintén csomó cukor, némi kis gyümölcssűrítmény, aromák, színezékek vannak.

A light kóla még rosszabb, az édesítőszer káros hatásai miatt...

Tiszta víz.

2011. jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 cydor válasza:
nem salétromsav, hanem foszforsav.
2011. jan. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cydor válasza:
a gyümölcslében gyakran csersav van plusz hozzáadott citromsav.
2011. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!