Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kb. hány kalória egy tányér...

Kb. hány kalória egy tányér túrós tészta?

Figyelt kérdés
Általában lemérem az adagokat, de ma kimaradt, a saccolás pedig még nem megy nekem. Egy adagnyit szedtem, fél pohár tejfölt tettem rá (kék dobozos, aminek kisebb a zsírtartalma) és két kávéskanál cukrot. Nem negatív véleményt várok arról, hogy nem ez a legmegfelelőbb ebéd, a kalória értékre lennék kíváncsi, köszönöm szépen :).
2011. jan. 10. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos tányérnyi tészta 50 és 100 g nyers tésztányi, ez 180 és 360 kcal között van, átlagosan 300 körül. 10 dkg túró 140 kcal, egy dl tejföl (fél doboz) 137, két kiskanál cukor meg kb 40 kcal. Ezen kivül egy evökanál zsir/olaj kb. még 100 kcal. ennek alapján az egy tányérnyi kb. 700 - 750 kcal. Nem igazán kevés, de annyira nem is tragédia - a napi többi részében inkább zöldségféléket egyél, akkor belefér. (Néha kell ilyen ebéd is, mert különben nem tudod tartósan tartani a csökkentett kalóriamennyiséget. Ne legyen emiatt rossz lelkiismereted, de ne gyakran tarts ilyen kivételt.)
2011. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Nincs miatta lelkiismeretem, tisztában vagyok vele, hogy olykor lehet ilyen nap is, s hogy a nap további részében kicsit vissza kell fogni magam a megszokotthoz képest, csak kellett viszonyítási alap, hogy kb. mennyire is vegyek vissza! :)
2011. jan. 10. 13:36
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
További sok sikert!
2011. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!