Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 7 hónapja szültem, és 1 árva...

7 hónapja szültem, és 1 árva kilo sem akar lemenni. Mit csináljak? Ha van jo ötlete valakinek, szivesen fogadok minden választ. Tornázok itthon ja és alig eszem.

Figyelt kérdés
2009. jan. 30. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Mennyi súlyfelesleg van rajtad?
2009. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
54 kg-al kezdtem a terhességet, 78-al mentem szülni ebböl lejött 9kg a szüléssel, tehát 25 kg feleslegem van, de már 10-13 kg-nak is nagyon örülnék.
2009. jan. 30. 19:07
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Az se mindegy, hogy mit eszel, és mikor meg stb...Ha leírnád, hogy pontosan hogyan is néz ki egy napod, és mit eszel, akkor többet tudnánk segíteni :)
2009. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szóval. Nem igazán reggelizem mert nem vesz be semmit a gyomrom, csak iszom.A vizet se birom meginni ugyhogy üditöt iszok (édesitöszeres). Olyan du 1-2 óra körül eszem főtt ételt és 5-6 körül szintén. Most álltam rá hogy 6 után ne egyek semmit. Eddig még birom. A főtt étel fözelékek, szárnyas és diszno hus fele fele arányban. Egy héten egyszer esetleg eszem egy szelet kenyeret, denem vagyok "kenyeres" és ez édességeket is igyekszem kerülni. Néha becsuszik egy kis nasi. És nagyon szépen köszönöm a gyors választ.
2009. jan. 30. 19:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Így már értem, miért nem fogysz. :-)

Reggelire MINDENKÉPP egyél! Ez a legfontosabb étkezés! Ekkor indul be az anyagcseréd, ha nem eszel, "takaréküzemmódba" vált a szervezeted. Ha nem is tudsz nagyon enni, legalább egy jughurtot, vagy valami gyümölcsöt!

A cukros, tartósítószeres lónyálakat teljesen száműzd az életedből! Édességet, nasit heti egyszer-egyszer megengedhetsz magadnak, de ne legyen túl gyakori! :-)

Sovány husikat egyél, szárnyasokat, a csirkemell például nagyon jó. A vörös húsokat mindenképp kerüld!

Vacsira is valami könnyűt egyél, 6 körül, salátát, gyümölcsöt!

Sok sikert. :-)

2009. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatsz még? Mert ha már nem akkor esetleg elkezdhetnél valamilyen keményebb mozgásformát, eljárhatnál konditerembe, aerobickra vagy futni. Az otthoni torna nem biztos hogy elég. A nem evés pedig tényleg nem használ, tudatosan étkezz, az előttem szóló jól leírta.
2009. jan. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem szoptatok már és köszönöm az ötleteket, aranyosak vagytok.
2009. jan. 31. 06:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, első és legfontosabb, hogy a napi 3x étkezés legyen meg. Tehát ha reggelire nem bírsz enni (nem muszáj), akkor az is elég, ha megiszol egy csésze tejet vagy kakaót. Vacsira is legyen könnyű kaja, és attól függően mikor mész aludni, legkésőbb elalvás előtt 2 órával egyél, utána már ne, de a vacsora és az elalvásod között legyen 2 óra szünet, mert különben leülepszik a gyomrodba, és alvás közben nem nagyon megy tovább, viszont éhesen se menj aludni, mert akkor pedig attól nem fogsz tudni aludni, szerintem ez a 2 óra szünet az ideális.

Ebéd legyen kiadós, ha lehet, akkor legyen benne leves is, a szárnyasok nagyon jók, a zsíros húsokat mellőzd, vagy csak ritkán egyél, ne használj sok olajat-zsírt, csak amennyi éppen kell.

Minden főétkezés között egyél valami gyümölcsöt vagy joghurtfélét (felkészíti a gyomrodat a következő étkezésre).

Igyál bőségesen eleget, de ne cukros szénsavas üdítőket. Ha nem bírod a csapvizet, akkor vegyél szénsavmentes ásványvizet, csinálhatsz szörpöt, limonádét, teát (ne kávézz).

Ha nagyon kell a nasi, akkor akár magadnak is süthetsz, pl. a piskótafélékbe liszt helyett használhatsz pudingot (anyukám készíti így, mert nem nagyon ehet liszteset, ugyanolyan finom), cukorból barnacukor vagy édesítőszer, a boltiakat ritkítsd, amennyire tudod. Becsúszhat, csak ne gyakran.

Egy kis mozgást iktass be, fokozatosan növeld, ne azonnal sokat, ez lehet tánc is, séta a babával.


Illetve még valami, tél van, ilyenkor a szervezet tartalékol, raktároz a hideg miatt, hogy legyen energia, meg itt az influenza, és jobb, ha elkerül a baj. Szóval ha most nem is indul meg azonnal a fogyás a fenti módszerrel se, ne ijedj meg, szép lassan fokozatosan meg fog indulni, és mikor jobb idő lesz, már látszani is fog, és nyárra már vehetsz új csinos fürdőruhát :-)

2009. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémát. Hasonló cipőben járok, nekem is jó lenne fogyni, az én babám már elmúlt egy éves, de még szoptatok, így mindenki azt javasolja, addig ne foglalkozzak vele... Hát, pedig így elég nehéz az élet, a legegyszerűbb munkák is sokkal nehezebbek túlsúllyal. Most viszont én is megelégeltem a dolgot és utánanéztem, milyen jóga gyakorlatok segítik a fogyást és lassan elkezdem őket, remélve, hogy ez nem lesz negatív hatással a szoptatásra. Persze nálad ez nem akadály, leírom miket találtam.

Kút (Virabhadrasana), Gyertya (Sarvangasana), Ív v. bölcső (Dhanurasana), Eke (Halasana), Hal (Matsyasana), Hasbehúzás (Uddiyana Bandha), Pumpa (Urdhua Prasarita Padasana), Tviszt (Ardha Matsyendrasana).

Gondolom, ezeket itt a neten is meg lehet találni, én egy könyvből néztem. (Kareen Zebroff: Jóga mindenkinek) Ebben olyan gyakorlatok vannak, amiket vezető nélkül is lehet csinálni, és mindet csak olyan mértékig, ahogy MÉG épp jól esik. Tapasztalat, hogy nagyon gyorsan egyre jobban mennek, és csak magadhoz képest kell benne fejlődnöd. Ha lesz már saját tapasztalatom is a fogyásban, megírom priviben! Sok sikert!

2009. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ez csak a mozgás része, a fenti táplálkozási tanácsok mellett gondoltam. Azok nagyon jók, nem tudtam mivel kiegészíteni (előző voltam).
2009. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!