Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy valakinek...

Mit jelent az hogy valakinek gyors az anyagcseréje? Ha egy nap többször mész el nagy wc-re akkor gyors ha meg 2-3 naponta akkor lassú?

Figyelt kérdés

bocsi, csak így tudtam megfogalmazni:)

köszi a válaszokat


2011. okt. 31. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
igen.
2011. okt. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy gyorsan tudod elégetni a kalóriákat. Szervezetünk vagy szénhidrátégető vagy zsírégető üzemmódban működik, zsírégető üzemmódban gyorsabb az anyagcsere.

Itt nagyon jól összefoglalja, hogy mit tehetünk a gyorsabb anyagcsere érdekében:

[link]

2011. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az anyagcserének és a nagydolognak semmi köze egymáshoz.


Nekem is gyors az anyagcserém, eszek, mégis baromi vékony vagyok, de már 3. napja nem voltam kakilni.

2011. okt. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én napi 2-3x megyek nagyvécézni és mégis hízékony típus vagyok. Szóval nincs összefüggés.
2011. okt. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Hülyeség, mert van összefüggés. Minél gyorsabb az anyagcseréd, azaz ha naponta jársz wc-re, annál gyorsabb a fogyás diéta esetén.
2011. okt. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mellékhelység - elméletileg lehet összefüggés. ha valakinek gyors az anyagcseréje, az azért lehet, mert gyakran eszik és aktív, ha pedig gyakran (teszem fel aránylag sokat) eszik, akkor látogatja a mellékhelységet. de nem feltétlen naponta többször!


fogyás.info-s cikk viszont fa.sság. a teljesség igénye nélkül: zsír bontó üzemmód.. a szervezet elsődlegesen szénhidrátokat használ energiaforrásnak izommunkához (függ az adott izomcsoportok izomrosttípusaitól, a mozgás intenzitásától) ezek gyorsan hozzáférhető energiát biztosítanak (ismerős a glikogén raktár kifejezés, ugye?) illetve minden percben zsírt éget az életben maradáshoz nélkülözhetetlen folyamatok (sima izmok működése etc.) energiaigényének biztosításához. a "zsírégető üzemmód" ketogén állapotot jelent, ahol valóban leürült ch raktárak mellett a test zsírból ún. ketontesteket állít elő, és az energiaigényének 80%-át ebből fedezi. ehhez 2 dolog: maradék 20% olyan szövetek energiaigénye, amelyeknek szénhidrátra van szükségük (pl. központi idegrendszer)!

a másik, hogy ez egy éhezési állapot, egy részt szénhidráthoz izomfehérjék bontásával jut a szervezet ketogén állapotban (vagy a bevitt fehérjékből, én a rosszabb verziót írom) és rohadtul nem lesz energikus az ember, de persze a cikk íróját nem cáfolhatom meg, de feltételezhetem hogy drogos.. és ezért pörög. meg ezért van szuper-zsírmód állapota :D

2011. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!