Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek aggódnom kellene...

Szerintetek aggódnom kellene a legjobb barátnőmért?

Figyelt kérdés

Nos.. Egy ideje furcsán viselkedik a suliban. Nagyon keveset eszik, vagy semmit sem. Ha én megeszek pl. egy zsemlét egyből azzal jön, hogy "tudod ez mennyi kcal" ?! Egyik nap felmentem hozzá és ameddig kiment a szobából megnéztem a számítógépét. Láttam, hogy pro-anás fórumokra jár. Feljegyzi hogy mit eszik és az mennyi kcal. Mostanában zárkózott lett, kevesebbet akar velem lógni. Mondjuk egyelőre még nem sovány , csak kicsit vékony és ezért nem tudom mihez kezdjek.


Hogy segíthetnék neki? Vagy feleslegesen aggódom?


2011. jan. 27. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Bele esett ő is ebbe a csak az a szép aki csontsoványra fogy körbe. Szerintem próbálj vele beszélni, h ez nem biztos, hogy jó irány.

Amúgy milyen alakú volt mielőtt ezt el kezdte?

2011. jan. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos,hogy a te dolgod kell legyen

Tudod,egyrészt mindennek megvan a veszélye és mindennek van egy rossz oldala.Az emberek aszerint válasszák meg a céljaikat,hogy mi a fontos a számukra. Talán nem egészséges napi 1000 kalóriákat,úgy ahogy az sem egészséges,hogy naponta a szennyezett levegőt kell szívnunk vagy hogy amikor bemegyünk egy vendéglőbe a mellettünk ülő dohányfüstjét pont úgy belélegezzük,mintha mi dohányoznánk. Mégis ezek olyan dolgok,amik naponta megtörténhetnek és megtörténnek velünk.

Az emberiség már annyira sok veszélynek van kitéve,hogy a legtöbben vállalják egy újabb veszély kockázatát,ha az legalább valami előnnyel jár,ilyen például az álmodott külső.


Egyrészt megértem az anorexiásokat. Nem ők tehetnek róla,hogy sok körben hogyha nem vagy sovány akkor már nem is hívnak sehova,már nem is tudsz érvényesülni,már szóba sem állnak veled. Igen,barátokat kéne megválogatni,de a baj az,hogy legmélyen a legtöbb ember egyszerűen saját magával sem tud szembenézni,ha ducibb egy szupervékony világban. Egyszóval nagyon sok minden játszik szerepet ebben az egészben és a lényeg az,hogy nem könnyű nekik sem,ahogy a barátnődnek sem. Nehogy azt gondold,hogy neki szórakozás ezt csinálni,egyáltalán nem az.

De egy ilyen világban,ahol a társadalmi normák ennyire pocsékak és értéktelenek, a legtöbb embernek nehéz a sodrással küzdeni.

2011. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Teljesen jó alakja volt. Sőt kicsit vékonyabb fajta. Mármint utoljára a suliban 159cm és 47 kg volt. Sztem ez tök normális volt...

Nem okolom, csak nagyon aggódom érte. Féltem őt. Nem akarom hogy nagy baja legyen. Még tudnék neki talán segíteni, mert csak nem régóta kezdte ezt el:S

2011. jan. 28. 18:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szólj a szüleinek, mert ezt főleg pszichésen kell gyógyítani. Nagyon súlyos következményei lehetnek!

Egy teljesen jó, sőt a normál tartomány alján levő lánynál nem normális a fogyókúra! (155 cm vagyok, 46 kg-osan úgy néztem ki, mint egy auschwitzi fogoly)

Ez testképzavar, hosszútávon kimaradhat a menstruációja, leállhatnak a szervei, majd még hosszabb távon halál vagy gyomorszondával kényszeretetés.

A szülőknek kellene mihamarabb közbelépni, mert sajnos ez nem ugyanaz, mint egy átlagos fogyókúra, ez testképzavar és a fent felsorolt dolgokhoz vezet. Pszichológus tudja elsősorban kezelni.

Addig kell közbelépni, amíg nem kezdődnek el a súlyos testi tünetek is!

2011. febr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Próbáld rávenni a mozgásra :)

Semmilyen fogyókúra nem ewredményews ha nem mozog sőt ha mozog,nem kell aggódnia az alakja miatt sem

2011. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én rácsaptam volna a kezedre, ha kérdezés nélkül a PC-met böngészed. Gondolom ugyanezt fogod csinálni a pasid gépével, mobiljával, zsebeivel is. De egyszer valaki csak beszól neked, hogy mivel foglalkozzál.

Neked nincsenek titkaid? Nem tartod ezt szemét dolognak?

2011. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, te csak jót akartál, ugye?

No, ez a legundorítóbb anyós duma.

2011. febr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges aggódnod.


1. A pro-anás oldalak nagy részét törőlték, és ami megmaradt az is inkább pro-ana ellenes!

Ezt azért tudom, mert egy időben én is rendszeres látogatója voltam ezeknek az oldalaknak, fórumoknak stb.


Azért törőlték ezeket mert meghalt pár lány:S

És rendszeresen ellenőrzik is, hogy ne is tudjanak létre hozni ilyeneket!

Tehát nyugi... a neten ez már nem éli annyira a fénykorát mint rég...


2. A kalória számolgatással nincs semmi gond! Igen is figyeljen oda arra, hogy miből mennyit eszik, de ennél elsődleges szempont az egyéni szükségleteket szemelött tartani!


3. Az anorexia egy lelki betegség. Aki ebben szenved az tisztában van vele, hogy árt magának(egy idő után legalábbis)... és MINDENT meg tesz annak érdekében, hogy a környezete ne jöjjön rá.

Ők kerülik a fogyás témát, és nem felhozzák minden percben...

Ha a barátnőd látványosan a kalóriákat számolja, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem az:)

Egy idő után abba fogja hagyni:)

2011. febr. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Abban igazad van amit az anorexiáról írtál, h lelki betegség stb..., de azzal nem értek, egyet, h aki kalóriát számol az egy idő után leáll vele, és biztos nem lesz anorexiás. Az unokatestvérem pont így kezdte. Először csak ez sok kalória, aztán oda jutott, h a napi kaja adagja 1 joghurt és 1 alma volt. 25 kilóval került kórházba....

Hála istennek már jól van!

2011. febr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy ebbe a betegségbe kizárólag csak a nők esnek bele? A nagy eszük miatt van ez?
2011. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!