Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy nem a...

Miért mondják, hogy nem a mérleg, hanem a tükör számít?

Figyelt kérdés
1 hónapja diétázok, mellette Rubint Rékára tornázok és csak 2 kilót fogytam. Én ezt keveslem, mert napi 1000 kcal-t eszek és sokat mozgok. Réka szerint a tükör a fontos, de én nagyon szeretnék kevesebb lenni, mert még így is 71 kg vagyok a 160 cm-hez. Oké, hogy az izom az nehezebb mint zsír, de így mikor fogom elérni az 50 kg-os álomsúlyt?
2011. febr. 18. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Jól látod,nagy butaság ,hogy a tükör a fontos nem a mérleg. Igenis a mérleg a fontos,mert hiába nézel te ki a tükörben 50 kilósnak ,ha a mérleg meg 70-et mutat ,akkor bizony 70 is vagy.
2011. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig van benne igazság, hogy a tükör jobban számít. Vegyünk pl. két 165 cm-es 60 kg-os nőt, akik közül az egyik sokat sportol és izmos, míg a másik az életében nem mozgott és zsírpárnás. Teljesen másképp fognak kinézni azonos súllyal, mivel az izom nehezebb a zsírnál. Illerve a fogyásnál a kg-nál sokkal látványosabbak a leadott centik és az alak formálódása.
2011. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
53-54 kg-nál nyugodtan megállhatsz majd. Az azoknak van, akiken a csonton kívül csak egy kevés zsír van. Nagyjából leírtad az okokat, de én még hozzátenném, hogy a vízháztartásunk sem mindig ugyanolyan, ezért is hazug a mérleg. Szóval tükör, ruhaméret, körméretek, esetleg testzsírszázalék. Ezeket mérd és ne a mérleggel törődj, mert hazudik.
2011. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem speciel mérlegem sincs, tökre nem érdekel hány kiló vagyok, a lényeg az hogy jól nézzek ki.
2011. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem számít a mérleg. Az csak egy irányadó, hogy mennyi a súlyod.

Az a lényeg, hogy a tükörben egy karcsú, feszes lány mutatkozzon!


Én ajánlom neked, hogy mérd a centiket!

Egy héten egyszer mérd le magadat mérőszalaggal: mellbőség, derékbőség , csípőbőség a legszélesebb részen/fenék/, comb legvastagabb része, vádli.


És lehetséges hogy főleg centikben fogsz fogyni! Az ami látszani fog!


Én is a 166 cm-hez állítólag 54kg vagyok. De nem ezt nézem, hanem a centiket!


tudod miért ez a fontos? Mert lehet egy izmos lány 160cm és 60 kg és karcsú, fitt, és lehet egy szintén 160 cm magas lány 55 kg-os és hájas!!! ezért nem számít a mérleg!

2011. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért ez így nem igaz... Ha valaki 160 cm és 50 kg (pl.) az akkor sem lesz "hájas" ha mondjuk sosem sportolt. Nem fog pl. feszesnek tűnni a hasa, de hájasnak akkor sem lehet nevezni, mert egy ilyen súlyba nem fér bele a háj, ami ugye súlyfelesleget jelent. Fordítva viszont igaz a dolog, vagyis egy 160 cm-s 58 kg-s lány lehet bomba alakú, ha az átlagnál sokkal, de sokkal többet sportol már jó régóta és ezáltal az alapizomzaton felül plusz izmok épültek ki, illetve olyan izmok is szép domborúak amik egy átlagos testalkatú lánynál meg sem látszanak. Ez azért van, mert az izom tényleg nehezebb mint a zsír, viszont 1-2 hónapos torna-diéta kombináció alatt nem fog annyi izom épülni a testedre, hogy az "elnyomja a fogyást", vagyis normál esetben ha belevágsz a diétába és mellette mozogsz, akkor igenis, hogy csökkennie kell a kilóknak, még akkor is, ha közben erősödtek az izmaid. Szóval számít a mérleg, nagyon is számít! Persze a cm is fontos, de az biztos, hogy ha fogysz pl. 5 kg-t, akkor egyből jó az s-es naci és nem pedig az M-es! Szóval a kettő együtt jár, a testépítő csajok nyilván kivételek, ők nem az 50 kg-s tartományba esnek...
2011. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó, de-de:) Én 16 évesen 160 cm és 55 kg-ra híztam fel és tök hájas voltam! Mindenki azt mondta, hogy milyen vastag a combom és + a hasam is hájas volt!
2011. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55 kg-san lehet, de 50 kg-san kizárt.
2011. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!