Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha szobabiciklizek és sétálok...

Ha szobabiciklizek és sétálok napi 1-1,5 órát, akkor az kezdésnek elég ha most kezdek fogyózni?

Figyelt kérdés
nagyon szeretnék lefogyni, 100 kg vagyok huszonévesen, min. 30 kg szeretnék fogyni!
2011. febr. 24. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen kezdetnek jó lesz. Étrendre is nagyon figyel. Kerüld a fehér kenyeret, a lisztes dolgokat és cukrot.

Én 95kilóról indultam, és 6 hét után vagyok 88kg. Én nyárig szeretném elérni 75kg és karácsonyig 63kg.

2011. febr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van, ha bírsz ennyit. Viszont annyi mozgást iktass be, amit a későbbiekben is fogsz tudni tartani. Tehát ne akar napi 2-3 órákat edzeni pár hónapig, amíg lefogysz, aztán meg csak heti 3 x fél óra lesz belőle, mert akkor könnyedén visszahízhatsz, még akkor is, ha figyelsz az étkezésre, hisz jóval kevesebb kcal kell, ha nem mozogsz. Tehát azt ajánlom, hogy annyit tervezz be, amit örökké tudsz majd tartani. Ha eddig nem mozogtál semmit, akkor ne kezdd egyből napi egy órával, mert pár nap után feladhatod. Legyen indulónak 30 perc, aztán hetente növelj rajta 5-10 percet attól függően mennyire birod, míg el nem éred az 1-1,5 órát (vagy amennyit a későbbiekben is tudsz edzeni). Ezenkívül az étkezés nagyon lényeges, erről nem írtál, pedig nagyon fontos. Hiába edzesz naponta, ha több kalóriát viszel be a szükségesnél, továbbra is hízhatsz.
2011. febr. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat!
2011. febr. 25. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!