Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó lesz egy így? ( kérdés túl...

Jó lesz egy így? ( kérdés túl rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

16/L vagyok és kb. másfél éve feljött jópár plusz kiló,mivel nem is sportoltam,meg nem is ettem egészségesen. Most azt szeretném,hogy nekikezdjek sportolni(heti 2x-3x eljárok úszni és aerobikozom,illetve Pilates-ezek amikor csak tudok), viszont mellé nem diétázom. Mivel fejlődő szervezet vagyok,nem akarom,hogy valami hiánybetegségem legyen vagy elcsesszem valamivel a szervezetem.

Ezért arra gondoltam,hogy a cukros üditőket kerülöm,csak tej(1,5%os) és vízet meg teát fogok inni. Ételek közül csak nagyon ritkán fogyasztok péksüteményt és csokit,chipseket soha, viszont a gyümölcsök,zöldségek,húsok,tejtermékek,diófélék,tojások és köretek terén nem fogok határt szabni. Természetesen amikor burgonyás köretet eszem akkor nem lesz több burgonya,mint zöldség,de nem fogok lemondani róla.


Mi a véleményetek ? Helyesen döntök ?

Köszönöm előre is ! Ha bármi kérdés van,válaszolok!


2011. febr. 26. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:

úgy érzem, nagyjából tudod mit csinálsz :) persze ez a "nem szabok határt a többinek" azért ne jelentsen mértéktelen zabálást, mert hiába egészséges valami, attól még hízlalhat. szerintem első 1-2 hétben kicsit számolgass kalóriákat, tapasztald ki, hogy milyen mennyiség az, amitől még pont jól laksz, de fogysz is. meglátod, pár hét után már számolás nélkül tudni fogod, mennyit szedj a tányérra.

a második észrevételem a tejjel kapcsolatos: igaz nyomatják a reklámban, hogy milyen egészséges, de főleg ezek az 1,5%-os tejporból készült löttyök nem azok. nem azt mondom, hogy fogyi alatt tilos olyat inni (mert sok benne a tejcukor), de ezt konkrétan ne idd azért mert egészséges. persze az íze miatt heti 2-3x belefér, hisz semmi sincs megtiltva.

2011. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A sport remek.

Étrendhez: jó, hogy eszel krumplit, meg köretet, tényleg ügyelj, hogy ne túl sokat... ha rizst eszel, barnarizst, ha tésztát durumtésztát egyél.

Krumpliból NEHOGY sült krumplit, hanem héjában főtt/sült krumplit egyél. Próbáld meg a zöldségek/savanyúságok mennyiségét a 2szeresére növelni, a krumpliét egyéb köretét a felére csökkenteni.

Gyümölcsök terén a banánnal és a szőlővel vigyáznék (max. reggelire/tízóraira, mert bár egészséegsek de rengeteg a cukor bennük, hiába csak fruktóz, ha pl. banánból napi 2-3 kgot megennél, híznál...

dióféléknél is vigyáznék. Egészséges, súlyt tartó emberek számára sem javasolt heti 3-4 alkalommal többször, csupán 1 marékkal alkalmanként, mert mennyiségileg nagyon aprók, és mégis rengeteg kcalt tartalmaznak! Egy maréknyi dió kb. 200 kcal és a fél fogadra sem elég... egészséges mert rengeteg esszenciális zsírsav van benne, de a hízókúrázóknak ajánlott naponta enni belőlük... ha diétázol heti max. 1-2szer.

Tejtermékek közül kerüld a tejszínt, tejfölt, zsíros sajtokat! A zsírszegény sajtokat válaszd.

Tojást ha csinálsz magadnak, főzve vagy lágyan edd, ne zsírban tocsogjon (pl. rántotta)

2011. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!