Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sos! Bedől a diétám, unom a...

Sos! Bedől a diétám, unom a csirkés zöldséges ebédeket!?

Figyelt kérdés

Megvan az étrendem ,fogytam is vele ,viszont már NEM vagyok képes több zöldséget csirkével enni ,hányingerem van tőle !

Sajnos refluxom van és néhány kajától alapból elvagyok tiltva mint pl .paradicsomos dolgok ,fűszeres kaják ,bab,borsó :(

Mit egyek ? Leküzdöttem szülés óta 30 kilót ,de még 15 kiló az álomsúlyig lemehetne !


2011. márc. 16. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is: GRATULÁLOK!!!


Másodszor: a csirkét is készítheted változatosan, ehetsz helyette pulykát, sütve sovány disznót, egy pár napig tojást, amit megint változatosan tudsz elkészíteni. Lehet fehérjeként enni túrót, édesítővel vagy körözöttnek bekeverve, zöldfűszerekkel. Halakból is bőséges a választék, kifejezetten jó a fogyókúra alatt.

Ha szereted a nyulat, az is jó, kevesebb benne a kalória, mint a csirkében.

Egy-egy étkezésnél nyugodtan helyettesítheted a csirkét.

Lassan át kell térned amúgy is arra az életmódra, amivel tartani is tudod majd a súlyodat, és ha a csirke-zöldség kombó már nem csúszik le, akkor muszáj variálni.


A zöldségekből készíthetsz krémlevest, sima levest, ha tojást is eszel, belekavarhatod a rántottába, stb. Csinálhatsz egy jó kis zöldséges csirkeragut, húslevest, az is beleilleszthető.


Gondolom ez egy "sima" szénhidrátmentes diéta, sok fehérjével, zöldséggel, és szinte semmi mással.

Elhiszem, hogy unalmas.


De meg kell tanulnod helyesen táplálkozni, különben vissza fognak jönni a leadott kilóid!

Próbálj meg minél több mozgást beiktatni a napodba, úgy fogyni is fogsz, és később segít megőrizni a súlyodat is.

2011. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja,a sok csirke melltől előfordulhat a hányinger.

Én ha már nagyon nem bírom,akkor teszek rá egy kis ezersziget öntetet,úgy jobban csúszik.Minimális a többlet kal értéke.

Azért ehetnél más fajta húst is,ha van rá lehetőséged.Marhát,halat,sovány disznó húst is.

2011. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Heti 2-3x egyél nyugodtan egy kis tésztás kaját. Mondjuk tejszínes-csirkemelles tésztát. Nem tudom, mi a pontos neve :) Szinte nem is érezni, hogy van benne husi.

Én több, mint 50 kg-t fogytam úgy, hogy heti 1-2x volt tésztás kaja. És utolsó sorban pedig grat az eredményedhez! :)

2011. márc. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
50 kiló ? De hogyan ? Nagyon ügyes vagy !
2011. márc. 17. 16:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Végre valaki nem ész nélkül, meg koplalással akar lefogyni!


A fehérje bevitel a fontos. Csirke helyett lehet tojás, hal, sovány túró, fehérje shake...


Amúgy meg a refluxra lehet, sőt KELL is paradicsomot enni. Nem az savasít ami savas... (Pl a citrusfélék is savasok, mégis lúgosítanak.) Sok nyers zöldség + lúgos ásványvíz ( pl Theodora)

2011. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha refluxra citrusfélét eszik, meg paradicsomot, garantáltan szétmarja a nyelőcsövét! Itt egyszerűen nem szabad olyan kaját enni, ami savas (narancs, citrom, paradics., savanyú dolgok), hiába szervezetlúgosító hatású. Ugyanis megdobja a(z amúgy is magas) gyomorsav szintjét.


Talán kicsit tájékozódj a betegségéről, mielőtt lúgosításról hadoválsz. :)

2011. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak csirkés ételek, nézz szét, hátha találsz olyat, amit még nem csináltál, illetve fogyaszthatod is. :)

[link]

2011. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sweetie válasza:
Leírnád az étrended? : $ és mennyi idő alatt fogytál ennyit? :) De nagyon gratulálok ! :))
2011. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!