Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kérdések azoknak, akik legaláb...

Kérdések azoknak, akik legalább már -10 kg-n túl vannak?

Figyelt kérdés

Azzal, hogy mit kéne ennem és sportolnom, tökéletesen tisztában vagyok. De a motivációval súlyos gondok vannak, és mindig valamilyen jelentéktelennek tűnő ok miatt elb*szom az egészet.

Leírnátok, hogy ezeket hogy csináltátok (ha valamelyiket nem akarod, kihagyhatod).


1. Rendszeresen mérted magad? Milyen gyakran?

2. Mi motivált, mi tartotta benned a lelked?

3. Mennyit "bűnöztél"?

4. Vezettél étkezési naplót? Leírtad, hogy miből mennyit eszel?

5. Mitől híztál meg, és hogy szüntetted meg az okot?

6. Mennyi idő alatt sikerült lefogynod?

7. Teljesen megszűnt a vágyad a szemét kaja iránt, vagy még mindig küzdesz vele?

8. Ügyelsz arra, hogy egészségesen egyél, vagy csak arra, hogy ne hízzál?

9. Kb. mennyibe kerül egy napi kaja adagod?

10. Rászoktál olyan egészségtelen dolgokra, amikre korábban nem, hogy kipótold a zabálást? Pl. kóla, energiaital, édesítőszer, dohányzás

11. Mennyi idő múlva éreztétek, hogy beéritek kisebb adagokkal is?

13. Van olyan élelmiszer(csoport), amiről végérvényesen, örökre lemondtál?

14. Egyedül csináltad?

15. Ha "bűnöztél", mi volt a fő oka, és mit tettél ellene?

16. Fokozatosan váltottál életmódot, vagy hirtelen elhatározással?


Bármilyen más észrevételt, tanácsot, kommentet elfogadok, és köszönöm mindenkinek, aki válaszol!


2011. márc. 24. 18:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és gratulálok:)
2011. márc. 24. 18:34
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. naponta kb., de nem szabad idegeskedni, ha esetleg egyik reggel nem azt látod, amit szeretnél.

2. padlón volt egy szakítás miatt az önbecslésem, ezért úgy éreztem, hogy ez az egyetlen megoldás arra, hogy elfogadjanak, újra elfogadjam magam.

3. amikor jó formában voltam, ritkán megettem egy kisebb sütit, vagy fagyit,

4. nem. simán csak figyeltem rá.

5. elkényelmesedtem egy hosszútávú kapcsolatban. nem én szüntettem meg az okot, hanem az exem :)

6. 10 kg-t kb. 2 hónap alatt.

7. nem szűnt meg, ha meglátok egy gusztusos pizzát egyből megkívánom :) de mostanra leszálkásodtam, több rajtam az izom, úgyhogy több energiát használok fel + tudatosan mozgok, eszem mellette, úgyhogy nem olyan nagy gond az elcsábulás, mint előtte.

8. figyelek rá nagyon. ha egészségesen élsz, jobban érzed magad, fizikálisan és mentálisan egyaránt. az egészséges életet könnyen meglehet szokni, és törekszel majd rá, hogy fenntartsd, mert egyszerűen jót tesz a közérzetednek is :)

9. magamra főzök, 2000-ből ki lehet így jönni, változatos étkezéssel.

10. nem. viszont rászoktam a sportolásra, egyre több dolgot akarok kipróbálni, a lehető legaktívabban élni.

11. egy hét után nálam már nem volt gond. naponta 5-6szor kell enni, így nincs is nagyon időd ANNYIRA megéhezni.

13. nincs. lásd 7-es kérdésnél a válasz.

14. igen

15. egyszerűen megkívántam. utána lemozogtam a többletkalóriát.

16. volt kicsi átmenet, és előtte is sportoltam már (de többnyire rendszertelenül), de inkább hirtelen elhatározásnak nevezném. viszont a fokozatos átállással sincs semmi probléma!


remélem picit segíthettem. hajrá!

2011. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1: heti egyszer

2:leakarok fogyni, mert képes vagyok rá, és szeretnék én is csinosan, minube járni

3:bűnözésből annyit hogy ha édességre vágytam akkor az egészségesebből ettem többet, pl nem egy hanem 2 joghurt, több gyümölcs, étcsoki, zabpehely, méz, néha becsúszik egy süti vagy fagyi azért

4:nem vezettem, de azért fejben tartottam, de sose mértem le vagy ilyesmik, hanem próbáltam nagyjából eltalálni

5:sok cukros, zsíros, lisztes ételt ettem

megszüntetés:csökkentettem, több zöldség, gyümölcs, tejtermék, hús, hal

6:6-8 hónap alatt 75-ről 55 (szóval 20 kilo)

7:nem küzdök vele, ha kívánok mondjuk egy hamburgert én készítem el itthon és ennyi, szerencsére egyáltalán nem kívánom

8:egészségesen éljek, mindenképp figyelek erre

9:kenyeret 2 szeletet eszek mindennap és egy hétre 180 ft (graham tk kiőrlésű, 12 szeletes), zöldséget, gyümölcsöt idénynek megfelelően (most narancs, mandarin, esetleg alma ha olcsó, zöldség pedig, káposzta, uborka, cékla, répa) ebéd: általában főzelék és valami feltét rá egy-két főtt tojás, csirke,sertés, hal, fasírt, pörkölt (szóval ami van itthon és ki tudok belőle jönni olcsón, és egészségesnek is mondható

vacsorára minidg kefírt vagy túrót eszek gyümölccsel és fahéjjal

10: nem szoktam rá semmi ilyesmire

11:elkellett telni úgy 2-3 hétnek, igazából a szemem nagyobb volt mint a gyomrom, lényeg h nem szabad kiéhezve lenni, és nem szabad kapkodni, szépen lassan)

13: fehér lisztes sütik, tészták, zsíros kolbász, húsok, olajban rántott dolgok (párizsi, hús, gomba, karfiol stb)

csokoládék, ízesített joghurt, cukrot próbálom, de nem mindig megy,

14: egyedül, sőt még ellenem is voltak

15:nem rágódtam rajta, becsúszott ennyi, holnap nem fog előfordulni, így álltam neki egy nap semmi probléma

16:hirtelen, egyik napról a másikra


16+1 mozgás séta, torna, bicikli

16+2 napi 3 liter víz, 2 pohár zöld tea

2011. márc. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1.Elejében minden nap, aztán hetente 1x kb, most megint visszaszoktam a napi méregetésre. Sőt, naponta többször is ráállok, bár tudom, nem kéne.

2.Az, hogy milyen szép leszek majd nyárra, vagy későbbre. És hogy aztán majd újra ehetek többet, és finomabbat. [persze mostmár figyelek majd arra, hogy miből mennyit eszem]

3.havonta 1x-2x kb

4.Mindig elterveztem, hogy vezetek majd ilyen naplót, de sose lett belőle semmi. :D

5.Sosem ettem túl sokat. Csak éppen borzasztóan hízlaló, és rengeteg kalóriát tartalmazó ételeket. [pizza, spagetti, chipsek, stb....] Úgy "szüntettem meg", hogy ezekből a finom ételekből próbálok a lehető legkevesebbet enni, chipset pedig egyáltalán nem is eszem. Viszont mióta fogyózom, nagyon kívánom a csokit, pedig eddig utáltam, úgyhogy abból néha megengedek magamnak egy keveset. :)

6.4hónap alatt -11 kg. Tudom, hogy ez rettentő lassú, de ennek kicsit bonyolultabb története van. November végefelé elkezdtem fogyózni, kb 2 hétig fogyóztam [4 kilót fogytam], aztán ráuntam, és egész decemberre felfüggesztettem, aztán pedig januárban újrakezdtem, de sokkal lazábban.

7.Van, amelyik egyáltalán nem érdekel, viszont van amivel nagyon meg kell küzdjek. [a pizza a legnagyobb gyöngém, és ugyebár mint írtam-->mostanában néhány édesség]

8.Még mindig fogyózom, de szinte egyáltalán nem ügyelek arra, hogy egészségesen étkezzem. Nálam az a lényeg, hogy naponta 1500 kcalnál ne egyek többet [általában 1000-1200 kcalnyit eszem egy nap], hogy miből tevődik össze az az 1500 az nekem mindegy. Persze próbálok minél többször natúr csirkemellt enni a tészták, stbk helyett, de ez nem mindig megy, valamint mindennap csirkemellt enni elég unalmas lehet...

9.Hogy őszinte legyek: Fogalmam sincs.

10.Nem, a felsoroltak közül mindet utálom, hál'istennek.

11.Már első nap beértem kisebb adagokkal, mivel nem éheztetem magam.

13. [a 12.-es kimaradt!!] Nem nincs.

14.Igen.

15.A legnagyobb bűnözésem akkor volt, mikor a szülinapomat ünnepeltem. Utána próbáltam mindennap 1000 kcal körül enni, ill. egy napon gyümölcsnapot tartottam. Kisebb bűnözéseknél az volt az ok, hogy ellátogattunk egy nagyobb városba [többször is] és ott annyi féle finom étel volt...Nagyon vonzottak engem.:D Utána éltem tovább az életem.

16.Hirtelen.

2011. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

1.Általában evés után vagy Wczés után.:D

2.Az,hogy én is nézhetek ki szuperül majd vmikor elég abból,hogy nyáron nem vehetek fel rövidujjú pólót mert nagy a karom,a a hasam. nem vehetek fel rövidnadrágot és a hosszú gatyában rohadjak emg egész nyáron. elegem van/volt abból,hogy gúnyolódtak. Hányingerem volt magamtól. és beláttam ilyen testtel/kinézettel sose lesz barátom..pedig akikkel bezséltem online mindneki mondta milyen jófej,így úgy és ez döntötte el bennem,hogy VÁLTOZTATNOM KELL.

3.volt nap mikor nem kívántam. volt mikor meg parancsoltam magamnak,hogy nem szabad! és bizony oylan is mikor egésznap bűnözten (2-3 hét után muszáj volt nem tudtam ellenállni)

4.nem. csak magamban mondogattam.

5.kiskoromóta cukros üdítőkön élek, annyit ettem mint egy ló reggel-este mindig. Gyűlöltema vizet mert nem volt semmi íze :D

de ez megváltozott. mostmár nem szeretem a cukros üdítőket.

6.Július végén beláttam. undorító vagyok.(bevallom 100kg)

és elkezdtem futni mindennap. kevesebbet enni-összeszűkült a gyomrom. Télen nem igazán mozogtam..csak Bíró icáztam... és igazán az étrendre se figyeltem anynira amint nyáron. kivéve karácsonykor mikor nem ettem a finomságokból és volt hogy napokig koplaltam : D MOst jelenpillanatban 85kg vagyok ésmég -15öt leakarok adni mivel a magasságomhoz 70 kg felel meg (170cm)

7.szemét kaja? ha gyorskajáldákra gondolsz akkor nemigazán mivel a közelben nincs gyorskajálda és nem zaklat a vágy..:D

8.ne hízzak.

9.1000ft-ból sztem simán.. )

10.Valójában kólát akkor iszom mikor fája fejem,vagy ha nem akarok cukros kaját enni igen.

11.2-3 hét

12.nincs: )

13.Kifáradtam a helyes táplálkozásba :D nem voltam még hozzászokva ahoz,hogy csak ennyit csak annyit de mostmár elmúlt ez... és ha megparancsolom magamnak,hogy hé kövérakarszmaradni?-nem akkor igyál inkább vizet mintsem csokit zabálj.

14.Anyukám.Bíztatott,hogy ne hagyjam abba már 5 kiló lement vékonyabb az arcom stb .

16.hirtelen.

Remélem sikerült valamicskét segítenem neked..sok sikert! :)

2011. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Krisz85 ***** válasza:
100%

1. IGen, rendszeresen métem magam, minden reggel, de csak a tstsúlyom, a többit a tükör elvégezte, de azt csak hetente max.

2.A saját akaraterőm, és kiváncsiságom, hogy vajon hogy fogok kinézni kockás hassal, és úgy hogy nincs rajtam zsír.

3, heti 1x az is kimerült magos rántott csirkemellben, zöldségkörettel, vagy diétás pizzában

4. igen, szoftveresen terveztem a teljes komplett étkezésem

5. Testépítettem, és az izomtömegnövelés után hagytam abba a gyúrás, sportágat váltottam, de mindig is pufók voltam.

6. 6 hónap (-33 kg)

7. Teljesen megszűnt, mivel érzem magamon, hogy rontja a teljesítményemet, és már nem ugyanolyan az edzés, mint amikor szemét kaját eszek, ami persze finom, csak nem hasznos.

8. Az egyik szinte jön a másikból, ha ügyelek rá, nem hízok. :-)

9. 900 ft a teljes napi étkezésem

10. Természetesen nem, mert ha jól ki van számolva a kaja, ahogy nálam ki volt, úgy nem vagyok éhes,feszült, ideges, hogy mérgezzem magam szarságokkal,

11. Nem értem be soha kisebb adagokkal, ha valaki úgy akar fogyni,hogy a teljesíménye is növekedjen, vagy ne csökkenjen akkor nincs szó kis adagokról, csak meghatározott kalóriabevitelről, és azon belül tápanyageloszlásról (ch, fehérje, zsír arány), és ezt a napi étkezést kell elosztani, ami alkalmanként nem kevés, hanem pont elég.

13. liszt, cukor, és normál só, liszt alatt, habarás, rántás , kenyér, péksütiket értem,

14. egyedül

15. Bűnözésemnek a fűszeres ízek élvezete miatt volt szükség, illetve egy két nagyon nagy terhelésű edzés után nem számított ha kicsit félrekajáltam, de igyekeztem nem zsírosat félrekajálni,hanem azt, amit valóban szeretek is és még jó

16. egyik napról a másikra, vettem egy teflonserpenyőt, és kidobtam a cukrot, liszet sót, és ráálltam arra ami helyes (anitba bean modern sporttáplálkozás alpművének elolvasása után)

2011. márc. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár nekem még 1 kg hiányzik a 10hez, azért gondoltam, válaszolok :)


1. Nincs mérlegem, így kb. 2hetente van rá lehetőségem, ha olyan valakihez megyek, akinél van, viszont mérőszalaggal mérem magam 2-3 naponta.

2. Ha úgy érzem, el fogok csábulni, felveszem a legfalatnyibb bikinimet és tükörbenézek. egyből megy a csoki a szekrény mélyére.

3. Sajnos elég sokat, bevallom, ha nem bűnöztem volna, gyorsabban is ment volna, most már sokkal jobban odafigyelek. Általában 1 héten egyszer volt olyan, hogy azt ettem, amit akartam (mondjuk nem degeszre, szal mértékkel, de sok hízlaló dolgot), meg régebben imádtam nasizni, és csak lassan sikerült leszokni. Az átmeneti időszakban reggelente nasiztam (kb 2-3x 1 héten), és max 1 csokit v. 1 péksütit.

4. www.2000cal.com on minden nap kiszámoltam a bevitt és elégetett kcal-ok mennyiségét. 1 hétre előre megterveztem az étrendem, és aszerint vásároltam be.

5. Egy térdbalesetből kifolyólag lettem fekvőbeteg 1 hónapra, majd további fél évig csak járni volt erőm. Mivel előtte heti 8 edzésem volt, a baleset után (sport miatt) pedig nyilván nulla, ezért meghíztam. Míg rendszeresen és gyakran sportoltam, gyakorlatilag akármiből akármit ehettem, súlyt tartottam. De ahogy megszűntek az edzések: fél év alatt +10 kg. Úgyhogy mikor már láttam a jeleit a tükörben, életmódot váltottam, eleinte csak sétáltam, most már egyre többet mozgok, úgy néz ki, hogy a térdem is helyrejött már valamelyest (100% sose lesz).

6. Kb. 3 hónap alatt fogytam 9 kg-t, és még szeretnék 4-5öt leadni, bár igazából nekem nem a tömeg a fontos, hanem az alak, ezért is mérem inkább centiben: a combom 62->56, fenék: 106->101, úszógumi: 92->85, derék: 75->65, mell: 93->88.

7. Sajnos nem, most is rengetegszer megkívánom, de szerencsére már tudok mértéket tartani, pl. eszem bolognai spagettit ebédre, de csak fél tányérral, vagy ha pizzázni megyünk a barátnőimmel, a másik fogyózós csajjal megfelezünk egy kis pizzát. azt hiszem, ez jó kompromisszum, hisz így részt tudok venni a baráti kör életében, mégsem kell újból elhíznom.

8. egyre jobban ügyelek az egészséges életmódra (tk. dolgok, barnarizs, nulla cukor, kevés zsír, sok zöldség, gyümölcs, c-vitamint is szedek), azt hiszem, a kettő szorosan összefügg egymással.

9. Heti átlag 5000 ft-ot költök kajára, és próbálok nagy tételben vásárolni, így van, amikor elcsúszik egy 10es, de köv héten akkor csak 1-2 ezer, amiből a romlandó dolgokat veszem.

10. Nem, bár édesítőszert használok, de azt nem tartom egészségtelennek. Mivel rengeteg emberről tudok, aki elhízás szövődményei miatt halt meg (cukor), míg viszonylag kevés az olyan infó, hogy édesítőszertől valaki meghalt volna. Egyébként próbálom annak a mennyiségét is minimalizálni, teába egyáltalán nem teszek. Natúr joghurtba szoktam tenni, nekem anélkül savanyú, vagy ha a túrót édesre készítem, akkor abba, hogy legyen vmi íze.

11. Én nem zabálás miatt híztam el, egyszerre csak keveset tudok enni, hanem az egészségtelen összetevők miatt és a köztes nasizások miatt. Így nekem inkább volt ez kihívás, mint az adagok csökkentése.

12. úgy látom ez kimaradt :D

13. Ha lehet ilyet mondani, akkor a fehér liszt és a cukor, de nyilván sosem lehet 100%-ig kiiktatni az étrendedből, mondjuk úgy, hogy önszántamból többet nem fogok venni és enni, de ha kapok szülinapi tortát, akkor abból eszek egy szeletet.

14. Igen, bár a barátom abszolút mellettem állt, együtt jártunk bevásárolni és ha anyagilag megszorultam, akkor megvett nekem pár dolgot, hogy ne ezen múljon a fogyás.

15. Semmi extra oka nem volt, egyszerűen csak bekattant vmi, hogy "csokit akarok" és az a baj, hogyha elhatározok valamit, akkor véghez is viszem :( ebben az esetben ez fokozottan hátrány.

16. Sokáig gondolkodtam rajta, hogy nem lesz jó vége a mozgásszegény életmódnak, és ha mozogni nincs lehetőségem, a kajálással kellene kezdeni valamit... de mivel sosem volt súlyproblémám, kellett fél év, amíg realizáltam a helyzetet és rászántam magam, de amikor megvolt az elhatározás, ment minden egyről a kettőre :)


remélem ezek a kis írások lelkesítenek Téged, végül te is elhatározod magad és lefogysz ;) kb mennyitől akarsz megszabadulni?

2011. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!