Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A Coke Zero tényleg nem...

A Coke Zero tényleg nem hízlal? Valóban ilyen kevés kcal lenne?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Projectmunkámat az adalékanyagokról írom, tehát elég sokat kutakodtam ilyen témák iránt, sok könyvet is találtam. Az egyik például ezt írja:

"Az emberi szervezet minden esetben fel van készülve arra, hogy édes íz érzete után energiát is kap. Ennek érdekében már amikor az édes falat a szájban van, megindul a felkészülés a szénhidrátbontásra - és ezzel együtt az inzulintermelésre is. A light termk esetén azonban a szervezet kevesebb energiát kap, így a vér cukorszint az átlag szint alá csökken. Ez a folyamat újabb éhségérzetet, nalloási kényszert eredményez, végül pedig túltáplálkozást."


A másik édesítőszer pedig a szacharin, amit az állati tápokba kevernek, mert étváynövelő hatása van..


Elég sok mindent írtak még erről..

2011. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Meg(nagyobb mennyiségben édesítő szertől meg rákot lehet kapni.
2011. ápr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hú, köszi a választ! Mondjuk én csak ritkán iszok ilyesmit, két-három hetente fél liter édesítős kóla azért szerintem nem olyan vészes. :)

Mindenesetre jó tudni amit leírtál.

2011. ápr. 2. 16:45
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Én nem értek egyet az elsővel.


Gyakran iszom ilyen kólát, és szerintem van benne kalória, legalább annyi mint a pirosban, mert miután megiszom (részben) elmúlik az éhségérzetem.

2011. ápr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: az éhségérzet nem azért múlik el, mert a kajának energiatartalma van. Az édesítős lötty is ugyanúgy elfoglalja a helyet a gyomrodban. Más kérdés, hogy fél óra múlva tényleg jön az éhség meg a vérnyomás a mélyben. Nem hiszem, hogy a kóla laktató lenne, pedig én a pirosat iszom, ha már. :D

Amúgy önmagában nem hízlal, bár amennyi méreg van benne, az lenne a legkisebb baj. De valahogy sose láttam eredményt azokon, akik light cuccokat fogyasztottak, hogy ezzel majd fogynak, érdekes... De néha idd nyugodtan. Én nem vagyok a megvonások híve, csoki, üdítő, amit éppen megkívánok, jöhet. Bár az édesítős dolgokat kerülöm, egyszerűen utálom az ízét is. xD

2011. ápr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én (sajnos, rossz szokás) rengeteg ilyen sz*rt iszok, light energiaital, édesítős ice tea, light cola...

Viszont sosem befolyásolja az éhségemet, sőt, ha nem iszom, éhesebb vagyok.

Egyébként 2 literben van kb 60 kcal, ami tényleg lényegtelen mennyiség. Pláne, hogy 2 litert nem iszol meg egyszerre úgysem.

2011. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én valamiért álmos leszek ha iszok coke zero-t:(
2013. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!