Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Minél többet mozgok, tornázok...

Minél többet mozgok, tornázok annál hamarabb felhasználom a felesleges zsírt?

Figyelt kérdés

Tehát ha eddig csak napi 1 órát tornáztam, de mostantól 3 órát fogok -és e melett persze diéta- akkor számíthatok arra, hogy sokkal hamarabb lesz eredmény?

Mondjuk reggel aerobik, délután Rubint Réka, este pedig futnék 40 percet. Tegyük fel bírnám....hamar látszódna az eredmény?


2011. ápr. 7. 00:00
 1/10 bix ***** válasza:
100%

sok mindentől függ. ha hírtelen ennyire beterheled a szervezeted akkor sok reakciót kaphatsz. az egyik csak az amit várnál, hogy mégdurvább ütemben kezdenéd dobálni a kilókat lefele.


van akinél behúzza a féket, nem lesz energiád egész nap, így edzeni se tudsz olyan hatékonyan... én kb ilyen vagyok... reggel hiába megyek le, az ágyból alig kelek ki, nemhogy fussak. azt majd este.


a túlsúlyod mértékétől függően akár komoly sérülés is lehet, az izületek se biztos hogy tolerálják a hirtelen terheléstöbbletet, ha bírod akkor is valszeg nem hagyod az izmaidat pihenni, ami viszont elég fontos lenne...


a fogyókúrának is két lényeges pontja van. fokozatosság és türelem. ami gyorsan megy le általában vissza is jön gyorsan. türelem, én inkább a szénhidrátot venném méginkább vissza, és heti 4-5 futással 1-1.5 órákat tolnék. ha az nem elég, hát akkor próbáld ki, de 3x-os eredményt ne várj.

2011. ápr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
164cm és 54 kiló vagyok, szóval annyira csak nem terhelném le a szervezetem. Valahogy be kellene keményítenem, hogy még leadhassak kb. 4 kilót és úgy gondoltam a tornával kellene ezt elérni. Eddig napi szinten kb. 1 óra mozgás volt (kardió).
2011. ápr. 7. 00:18
 3/10 bix ***** válasza:
sokat segítene ha leírnád mondjuk egy átlagos napi kajádat és edzésedet hogy néz ki. lehet ennél sokkal kevésbé radikális megoldást is találnánk rá
2011. ápr. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Reggeli: alma + sovány natúr joghurt (125g)

tízórai: 10dkg light mozarella sajt vagy natúr joghurt

ebéd: csirkemell salátával vagy valamilyen zöldség (paprika, retek, uborka, paradicsom) és/vagy zöldség leves ami tészta és szinte teljesen zsírmentes

uzsonna: ha fáradtnak érzem magam akkor 1 alma vagy 1 kivi, mivel elég kevés szénhidrátot eszek, de gondolom látod, hogy szinte csak reggelre. Ha nem akkor ismét valami zöldség, esetleg tojás

vacsora pedig sovány, 10%-os túró (250g)


Edzés: heti minimum 2x 45 perc futás, 3x vagy 4x pedig aerobik és/vagy Rubint Réka 60 perc

Sajnos hétvégente ha otthon vagyok szüleim sütnek/főznek, így néha becsúszik ez-az aminek nem kellene.

Elég régóta ingadozik a súlyom 53-55 kiló között és nem igazán tudom lentebb vinni, viszont a ruháim nem úgy feszülnek rám vagy csak tágulnak...nem tudom :).

Mit javasolnál?

2011. ápr. 7. 00:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
méress testzsírszázalékot, te liba és fogd fel végre, hogy nem fog a mérleg kevesebbet mutatni, mert kezdenek izmaid lenni...
2011. ápr. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az étrend önsanyargatás. Szinte semmi szénhidrátot nem eszel, és kalóriára is baromi kevés. Emellett szerintem csak gondolatban tudsz napi 1 órát tornázni, nemhogy 3-at.

Amúgy megsúgom, nincs súlyfelesleged. Az önmagad iránt támasztott irreális elvárásaidból kellene inkább fogynod. És elárulok még egy titkot: 164 centivel soha nem lesz olyan alakod, mint a modelleknek, még anorexiásan, 35 kilósan sem. Teljesen másak a testarányaid, mint a 180 centis modelleknek. Ne várd a csodát, örülj annak, amid van.

2011. ápr. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én sem értelek...alig eszel valamit...nem vagy kövér, hogy ilyen kemény diétába fogj...később csak megbánod hidd el...én is megszivtam...

167 cm vagyok...átlagsulyom 55 kilo kb...51-52 kgnál már nagyon sovány voltam...most olyan 57-58 körül mozgok max...

kilókat nem mérem, mert az izom többet nyom...plusz egy egy wczés jó pár kilotol tud megszabaditani...mérem (hazudok mer mindig elfelejtem igy csak mérném) a centiket, plusz látom tükörbe a változást...eddig full narancsbörös voltam sajna:S...harmadik hete csinálom a dolgaimat, és ha összenyomom a böröm, már akkor alig látszik a narancsbör...simán meg szinte nem is...ill már csak a combom hátso felében picit:)


amit csinálok:

minden nap mozgok...általában felkelek és reggel futok, ha nem akkor zumbázom...lényegében mindent eszek, de igyekszem nem telezabálni magam, vacsorára lehetőleg kevesebbet enni és valami odaillőt...szénhidrátot és cukrot is eszek, de igyekszem a lehető legkevesebbet...nem iszom cukros üditőt csak rengeteg vizet...hétvégén esetleg bünözök...meg néha ha becsuszik egy egy csoki nem para:) ne ess tulzásokba...nem lesz később jo vége...hidd el..tapasztalat...

22L

2011. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért nem érzem magam éhesnek, mert szinte mindenhez zöldséget eszem, ami iszonyatosan eltelít.

És megkérdezhetem, hogy mit értesz az alatt hogy nem lesz jó vége? Mit tapasztaltál, rosszul lettél vagy történt valami?

Köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 7. 11:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyszer majd szépen megunod ezt az étrendet, legkésőbb ha terhes leszel, és újra elkezdesz több szénhidrátot enni, aztán majd kamatostul kapod vissza a leadott kilókat. Olyan étrend kell, amit tartani tudsz egész életeden át. És nem az étkezéstől kell várni a fogyást, hanem a mozgástól. Ha mindennapos mozgással és megfelelő, súlyodhoz illő táplálkozással nem fogysz többet, akkor elérted a normális súlyodat.
2011. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hát volt, hogy én is csak diétás kajákat ettem, diétáztam stb...úgy eltelített, hogy egy héten át nem mentem wc-re, ugy felpuffadtam, hogy nem igaz...lefogytam úgy, hogy nem igaz...aztán el kezdtem normálisabban enni és természetesen több jött vissza...nem vészes, de most kicsit küzdök ellene...plusz tökéletes alakom volt...aztán hát nem lett olyan jo később:)persze ezzel semmi baj, hogy sok zöldséget eszel...de néha iktass be mást is...pont azért, hogy a "normális" kajához is szokjon a szervezeted...a leirtak alapján tökéletes tested lehet...ha küldesz képet még inkább tudok véleményt mondani:) ne csináld drasztikusan ez a lényeg...:)

22L

2011. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!