Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A norbi féle szénhidrát...

A norbi féle szénhidrát csökkentett liszttel ugyanúgy lehet főzni sütni, mint a hagyományos liszttel nem érződik semmi mellékíz (azokat kérdezem akik nem kritizálni akarnak, hanem tényleg legalább egyszer kipróbálták)?

Figyelt kérdés
Cukorbeteg ismerősöm életét könnyítené meg ez a fajta liszt, de nem veszek neki, ha nem jó.
2011. ápr. 11. 07:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te hiszel abban, hogy egy liszt lehet szénhidrátcsökkentett? Amúgy Norbit már egyszer meg is büntették azért, mert így hirdette a péksütijeit és nem volt igaz. És ha nem szénhidrát van benne, akkor miből készül? Mert ha növényből, akkor az csak szénhidrát lehet...
2011. ápr. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

[link]

[link]

Az utóbbi cikk alapján érdemes lenne megfontolni, hogy a bevizsgálás szerint cukorbetegek számára nem ajánlott (csak norbi által igen) termékekkel érdemes-e vajon a cukorbeteg ismerősöd életét kockáztatni... Bár amúgy nyugodtan, a magyar gyakorlat szerint ez nem számít gyilkosságnak.

2011. ápr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért kell ez a stílus? Szerinted kockáztatni akarja a barátja életét? Egyesek olyan okosnak hiszik magukat.

A kérdésre válaszolva szerintem sem igaz, de egy kipróbálás után sem tudja senki eldönteni. Ezt csak akkor lehet megtudni, ha laboratóriumban vizsgálják.SZerintem ne avatkozz bele az étrendjébe, mert ez komoly dolog, orvosi, Norbi ebben nem kompetens.

2011. ápr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

hogy ez mekkora hülyeség!

nincs mellékíze és pontos szénhidrát táblázat van rajta

a normál liszt Ch tartama kb75g/100G a norbié ezzel szemben

asszem 47/100g. ha kiszámolod az adagja ch tartalmát úgy mint ahogy a normál lisztnél kell akkor nyugodtam használhatod, én is ezt használom és bajom még nem volt.

2011. ápr. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Venni nem vettem még, csak rendeltem kaját, amiben ilyen liszt volt. Semmi különbséget nem vettem észre.

A lisztből viszont fél kg 2000 Ft, úgyhogy nem hiszem, hogy az ismerősöd tud olyan mennyiséget beszerezni belőle (vagy te tudsz neki venni annyit), amennyi megkönnyítené az életét.

2011. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is vettem ilyet és nagyon finom kakaós csigát sütöttem belőle.De amikor megnéztem a kalória tartalmát le voltam döbbenve 100g/1247 kcal!!!!!Hát nem durva?
2011. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem bántani akartam az ismerősömet, hanem ellenkezőleg segíteni neki! Sajnálom, ha úgy jött le, hogy rosszat akarok neki. Azt akartam, hogy a leveseket ne sima lisztet, hanem ilyen szénhidrát csökkentett liszttel sűrítettem volna be számára. De nem okoz gondot, hogy a levesbe egyáltalán nem rakok semmit, és hígan esszük meg, nekem az ő egészsége fontosabb, nem az hogy mások mit mondanak a főztömre. Ráadásul a mi egészségünknek is csak előnyére válik, ha nem eszünk lisztet, ami még a normál embernek is megdobja a vércukrát rendesen. Azért köszönöm a válaszokat, eszem ágában sincs ezek után egy kanál akármilyen lisztet rakja abba az ételbe amit feltálalok neki.
2011. ápr. 11. 21:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból írom, hogy bátran lehet vele sütni-főzni, semmi nem érződik rajta. Sőt anyukám, aki szintén cukorbeteg, ennek segítségével fogyott is, amiért megdicsérte a belgyógyász is. Én már közel 20 kg-t adtam le az update termékek segítségével. Ez egy cukorbeteg számára nagy segítség, hogy neki sem kell semmiről lemondani. Ártani biztos nem fogsz vele.
2011. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

*Sajnálom, ha úgy jött le, hogy rosszat akarok neki.


Nem értem, hogy egy bunkó válaszoló miatt miért kell mentegetőznöd. Semmi gond nem volt a kérdéseddel.

2011. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ssup ***** válasza:
Szerintem keress olyan lisztet ami tényleg cukorbetegeknek való, jobb az óvatosság :)
2011. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!