Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Boldogság-evés, boldogtalanság...

Boldogság-evés, boldogtalanság-evés, stressz-evés, unalom-evés, feszültség levezetés-evés, mivel lehetne helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Jelenleg érettségi előtt állok egy héttel, így emiatt van ez a rengeteg evés, de már szégyellem magam, hogy mennyire. Hiába sportolok, tudom, hogy mindez nem normális és egészségtelen, és valami gyökeres változtatás kéne, életmódbeli. Mivel lehetne az evést helyettesíteni? Sokszor mondják, hogy azok esznek sokat, akik boldogtalanok, mert az étel "boldogságot okoz".
2011. ápr. 23. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
egyél, de inkább gyümölcsöket, ha nagyon éhes vagy tolj be egy banánt vagy ananászt vagy bármit, vagy gyümisaláta, egyél halat csirkemellet rizzsel, zöldségeket. Amúgy nem para az érettségi, túl van reagálva szóval csak nyugi.
2011. ápr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem is azzal van baj, hogy izgulok, hanem hogy addig nem nagyon tudok "előre tervezni", amíg le nem zajlik. És a folyamatos evési-rágási kényszer.

Köszi! Sok gyümölcs akkor.

2011. ápr. 23. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
esetleg rágózz még ha rágási kényszered van, és igyál sok sok vizet, mert az enyhíti az éhség érzetet:)
2011. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, te hogy vagy vele, de ha nálam evési roham van, akkor mindig a szénhidrátokat enném. Ez pocsék, mert ez hizlal a legjobban. Ha te gyümölccsel meg tudod oldani ezt a problémát, komolyan irigyelni foglak. Sok sikert az érettségidhez!
2011. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha rágási kényszered van, tényleg a zöldség és a gyümölcs a megoldás. darabolj fel egy almát egy banánt, kivit, körtét, ami tetszik, öntözd meg citromlével és kész is. sokáig el lehet rágcsálni. ugyanígy vágj fel egy darab uborkát, répát, retket, paradicsomot, paprikát, ami tetszik, törj össze egy fokhagymát, kis víz, ecet, kis olivaolaj, pici só, hát ezt még tovább rágcsálhatod. a végére már nem is lesz kedved rágni :))
2011. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ó, rágó az van folyamatosan, naponta, két naponta elfogy egy csomag... és igen, sokszor van, hogy szénhidrát kell nekem is. Vagy valami édes.


Nem tudom, miért nem gondoltam a több gyümölcsre-zöldségre.


Köszönöm mindenkinek!

2011. ápr. 23. 19:07
 7/8 anonim válasza:
Velem is ez volt a baj, de én rászoktam a rágózásra. Óránként beveszek egy rágót és így már jó :)
2011. ápr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A gyümölcsök is szénhidrátok, szóval inkább zöldségeket rágcsálj, lefekvés előtt pedig 2-3 órával maradjon a rágó. Sok sikert, nekem is vannak ilyen problémáim, de ez a rágó... ez hatalmas ötlet. Miért nem jutott előbb eszembe?!
2013. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!