Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi ilyenkor a teendő? Mit...

Mi ilyenkor a teendő? Mit csináljak? TE mit tennél a helyemben? Szükségem lenne fogyókúrára de így hogyan, te hogyan oldanád meg? Segítesz pár tanáccsal?

Figyelt kérdés

16 éves 160 centi és 95 kilo vagyok. Én nagyon szeretnék fogyni, de szüleim egyszerűen hallani se akarnak róla, ők is túlsúlyosak (140-150 kilosak) és nekik ez a szép sajnos, hiába harcolok ellene minidg mondják hogy egy lány husisan szép, de én hájas vagyok nem pedig husis. Az ételek katasztrofálisak. én ennék sok zöldséget, gyümölcsöt de nem veszünk:(

ma is zsírban sült hús volt az ebéd(előttük direkt lemostam a zsírt vízzel és utána még le is ittam róla és úgy ettem meg, meg ettem 5 nagy szelet sonkát (tudom hogy ez így nem jó, de nagyon éhes voltam, tudom hogy a fehérjének kell többségben lennie ezért maradtam a sonkánál a sok lehetőség között ez tűnt e legjobbnak

nálunk a reggeli fehér kenyér, sajt,zsíros turistafelvágott, szalonna, szalámi, kolbász

ebéd: babgulyás, gulyásleves szóval zsíros étel, második meg hurha, kolbász, rántott, zsírban sült husok, és hozzá krumplichips (olajban sült) de minidg zsríos nagy adagos, rizseshús, nagy rakott karfiol, rizs zsríos hússsal, rengeteg tejföl, sajt, tejszín stb

ha gyümölcs van (ritka) akkor is cukros befőtt, vagy cukros gyümölcsmártás, és gyümölcsleves

a vacsora minidg palacsinta, goffri, fánk, lángos, puding nagy tészták, krumplichips szóval hasonlók

ezt már ki is szoktam hagyni vagy gyorsan elveszek még egy pohár tejet mielött anya felsütné, de ez se jó tudom

gyümölcsjoghurt, krémtúró, chips, csokik, kekszek (ez az uzsonna, vagyis nálunk nincs így megszabva mindneki általában minidg eszik) én próbálom őket kérni de sehogy se akarják tudámosul venni hogy nekem ez nem jó

sportolok, a reggelit már ki is hagyom sok zsríos, lisztes kaja, de ebdére már annyira kiéhezek hogy dupla adagot eszek

estére meg szintén kiéhezek, már nem is eszek ezekből de így meg tornázni nincs erőm

köszi hogy elolvastad


2011. ápr. 27. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámolást tudnám javasolni, mint módszert.


A gond az, hogy nagyon hozzászoktál, hogy nagy adagokat eszel, és azt is folyamatosan.

Egyébként nem éreznéd úgy, hogy "kiéheztél", ha egyszer ettél reggelit. Délig kaja nélkül is ki lehet bírni, nem hogy egy könnyű reggelivel.

Arra senki se kényszerít, hogy délben egyél dupla adagot.


Az egy dolog, hogy milyen ételek vannak otthon, az a másik fele, hogy te ebből mikor eszel és legfőképp: mennyit.

Az nem rossz, ha kihagyod a vacsorát, vagy csak egy pohár tejet iszol.

Meg fogod szokni, ha mindenből fél adagot eszel, mert a gyomor idővel összébb szűkül, és hamarabb jól laksz.

A fél adag annak a fele, amit eddig ettél, vagy annál kicsit kevesebb.

A két fogás közül válaszd inkább a levest, és utána ehetsz egy kis sovány húst.

Tornázni is lesz időd, ha nem adod fel, és látszik az eredmény is szép lassan. :)


Nem tudom, kapsz-e zsebpénzt, de ha ennyire elszánt vagy, időnként azt is költheted gyümölcsre, salátára, natur joghurtra, vagy Abonett kekszre. Mikor látják az őseid is, hogy nem adod fel, biztos belátóbbak lesznek, és néha vesznek neked ilyeneket.


Ne azt mond nekik, hogy fogyózol: mondd, hogy egészségesebben akarsz enni! Arra csak nem mondják azt, hogy ugyan már, cukor betegen, magas vérnyomással, szívbetegen leszel szép fiatalon.

2011. ápr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Először is boccs de a szüleid elég nem is tudom mi a megfelelő szó mi az hogy nem engednek fogyózni a te tested. Na mind1 próbáld meg elmagyarázni nekik hogy te nem érzed jól magad a bőrödben és ha azt akarják hogy fiatalon haljál meg akkor tömjenek csak tovább ilyen zsíros kajákkal és ők is tömjék csak magukat és akkor ők sem lesznek hosszú életűek(tudom ez így elég durván hangzik de hidd el ha még pár könny cseppet is hullatsz akkor tuti nyerő vagy) Ha mégse válna be akkor csináld titokban menj el te vásárolni magadnak azt vegyél gyümölcsöt meg menj el biciklizni futni úszni(talán ez a legjobb számodra). a közös kajákat se kell kihagyni csak egyél keveset még ha nagyon éhes is vagy!!! Úgyhogy csak hajrá.

15/L

2011. ápr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Menj el velük egy orvoshoz, dietetikushoz, nyafogj, dühöngj, mutass videókat és cikkeket a neten, mondd, hogy ezzel tönkreteszik az életed, a pasiügyeidet, dramatizáld túl ha kell... egyszer csak felfogják. Nekem is túlsúlyos az egész család, én meg a 172cm/65kg-os arányommal már kb túl vékony vagyok... Pedig ez a normális, vagyis 60 lenne az igazából... Bár nekem az a szerencsém, hogy legalább tisztában vannak vele, hogy nem így kellene, és nekem engedik, hogy azt csináljam, amit akarok.

Főzz magadra. Erőszakkal harcold ki, hogy kapj egy pároló edényt, ami két részből áll, alul víz van, fent a zöldségek, pofon egyszerű használni, mirelit zöldségeket beledobálsz, 1 óra alatt fincsire párolódik.

Hm. Még egy dolog eszembe jutott. Ha vannak más rokonaitok, vagy valakik, akire a szüleid hallgatnak, beszélj velük, hátha tudnak segíteni.

Én szurkolok neked. ;)

2011. ápr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez így tényleg nehéz lehet neked, de ügyes vagy hogy próbálsz változtatni, ha küzdesz, sikerülni fog. :)

A legjobb persze az lenne, ha meg tudnád győzni a szüleidet, hogy az egész család egyen egészségesebben és ők is sportoljanak, fogyjanak le. Ismerős orvos, dietetikus, barát nincs aki figyelmeztetni tudná őket, hogy ennek nem lesz jó vége?

Ha őket magukat nem tudod meggyőzni, próbálj csak te változtatni, talán követik majd a jó példát. Nem tudom, mennyi zsebpénzed van, de mondjuk vehetsz magadnak natúr joghurtot, puffasztott rizst, sonkát, almát, zöldséget, ezek nem túl drágák. Egy idő után csak belátják a szüleid hogy neked ez így nem jó és talán majd maguktól is ezeket veszik, csak nem direkt akarnak neked rosszat.

Szóval próbálj meg valahogy egészséges ennivalót venni, menj el anyukáddal vásárolni, beszéld rá hogy miért inkább a barna kenyeret vegye, vannak nagyon finom magosok is, sokkal finomabbak mint a fehér kenyér. Ha tudsz főzni, csinálhatsz valami finomat, pl. natúr csirkemellet kis barna rizzsel vagy salátával - ettől talán nekik is megjön a kedvük.

Akkor meg persze hogy éhes vagy délben, ha kihagyod a reggelit. Akkor már inkább egyél keveset az egészségtelenből vagy vegyél magadnak valamit. Az elsőnek ellent mondva, én nem vagyok elhízva és nincs hozzá szokva a gyomrom a sok kajához, de éhen halnék ha délig alig ennék valami reggelit, kell az is, és a tízórai is. A napi 5 vagy több étkezés az ideális. Este is egyél valami keveset, különben elmegy az erőd nem csak a tornától, de nemsokára rá fogod vetni magad a kajára és jól bezabálsz, mert elgyengülsz. :S

A sporttal jó úton haladsz, szerintem most a legjobb lenne valami külső segítség, hogy meggyőzze a szüleidet, vagy beszélj te velük, nyaggasd őket ezzel minél többször vagy pedig a zsebpénzedből veszel magadnak egészséges ételt, egy idő után csak belátják.

Sok sikert. :)

2011. ápr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én először is odaállnék a kedves szülők elé és megmondanám nekik, hogy az , hogy ők egészségtelenül kajálnak az az ő dolguk, de téged szeressenek már annyira, hogy nem mérgeznek minden szarral és vesznek neked nyers zöldséget és gyümölcsöt.

ezt nem tagadhatják meg elvileg, vagy elmész bevásárolni velük, és te pakolsz a kocsiba némi almát, répát, egyéb , amit szeretsz, ha visszateszik, megmondom, hogy kész te itt befejezted és te nem akarsz olyan hájas disznó lenni , mint ők


nemtudom nagyi, keresztanyu, vagy valami rokon nincs aki hatással lenne rájuk?

vagy kérdezd meg, hogy tilos zöldséget és gyümölcsöt enned, vagy miért nem vesznek.


inkább egyél többször kevesebbet, evés előtt egy nagy pohár víz, este inkább joghurt, tej, valami nagyon könnyű


sport meg ha megy fuss, egy lejtős oldalon is már sokat segítene neked.


nem értem a szüleidet, ne haragudj , de nekem kinyílik a bicska a zsebemben ettől,

én a hejedben a már rég patáriát csaptam volna, hogy elegem van a szemétből,

vagy próbáld meg, hogy krémtúró helyett almát vegyenek neked, maguknak vagyenek amit akarnak , te meg magadnak ezt kéred


kitartást és sok sikert kívánok neked, remélem erős leszel ,és nem követed a szüleid nagyon egészségtelen életmódját. sztem nekik nem sikerült fogyniuk, mert nincs akaraterejük és ezt akarják rád is erőltetni

ne hagyd magad.

egyik ismerős lány, 20 kilót adott le, pedig rá is nagyon szálltak a szülei,bár nem ennyire mint nálad, de ő elszánt volt

2011. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az a helyzet, én is kissé túlsúlyos vagyok. Nekem az a módszer vált be, hogy annak csak a felét szedtem ki, mint amennyit meg szerettem volna enni.Azt is csak lassan ettem,(ha lassan eszel, még akkor is ha nem laktál jól, legkésőbb 20 perc múlva azt érzed jó vagy lakva)és minden este elmentem vagy futni vagy pedig felüléseket csináltam (80-at).

azt tanácsolom, inkább a vacsorát hagyd ki és helyette reggeliz. nekem ez vált be: kb. 1 hónap alatt 5 kg fogytam :)

2013. jan. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!