Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 13 napos diéta tényleg használ?

13 napos diéta tényleg használ?

Figyelt kérdés

Ha betűről betűre betartom, tényleg lehet tőle fogyni 8-10kg-ot? Mikor lehet megismételni a fogyókúrát?

158cm vagyok és 71kg. 55kg-ra szeretnék lefogyni. 27 éves nő vagyok, sajnos terhesség alatt sokat felszedtem, és szoptatás alatt se tudtam leadni. Most még szoptatok, de pár héten belül befejezem a szoptatást, már alig van tejem, és csak reggel meg este szoptatok már. (Kábé 30ml tejem van egyszerre két mellből) (csak még mielőtt valaki elítélne, hogy azért hagyom abba, mert fognyi akarok. Most 9 hónapos a kislányom)

Lehet a párom is velem csinálja, mert neki is lett egy kis pocakja:D Mik a tapasztalatok? Bevált a diéta? Tudom, hogy nagyon kemény a diéta, de nagyon elszánt vagyok! Tapasztalatokat írjatok le légyszi.


2011. máj. 2. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha betartod, akkor se fogsz ennyit fogyni, inkább csak 5-6 kilót. Az se igaz, hogy utána nem jön vissza. Ó, dehogynem, és hozza az összes barátját...

Egyszer próbáltam, szerintem nem sokat ér. Ha egy jeles alkalommal szeretnél jól mutatni az új ruhádban, de egyébként nem zavar az alakod, akkor jó.

Ha végleg szeretnéd leadni a kilóid, akkor nem sokat ér.

2011. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de 27 éves létedre nem sokat tudsz ezekről a dolgokról :(


1kg zsír = 9000 (!) kcal


Ki kell számolnod a napi energiaszükségletedet (amennyi kcal-t akkor is eléget a szervezeted - pl.légzéssel - ha nem csinálsz semmi érdemi mozgást)


Ezt ezen az oldalon tudod megtenni:

[link]


Maximum heti -1kg, de inkább heti -0,5kg az egészséges, az az érték, amit utána nem szedsz vissza és nem hízol a duplájára.


A belinkelt oldalon szerepel az is, hogy heti 0,5kg fogyáshoz mennyi kcalt kell enned.

Ha ez a 13 napos diéta 8-10 kg fogyást ígér 13 nap alatt, akkor koplalás. Koplalás után pedig ha a szervezeted újra normálisan kap enni, azt mind mind mind zsírként fogja elraktározni, hiszen felkészül az újabb "ínséges időszakra".


Ajánlott kcalt normális ételekkel fedezd (teljes kiőrlésű, fehérje, zöldségek-gyümölcsök, semmi cukor, minimális ch, napi 2-3 liter szénsavmentes viz...) és mozogj mellette minimum heti 3x60 percet intenzíven.


Nagyon lerövidítve kb ennyi. Hidd el nekem, hogy megéri kitartónak lenni, abszolút saját tapasztalat!


És még van idő nyárig, nem kell 13 nap alatt felborítani a szervezeted :) Hajrá!

2011. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok: nem bírtam ki, megnéztem google-ban. Kőkemény koplalás.


Ott kezdődik, hogy a megfelelő anyagcseréhez napi 5 kisebb étkezés kell. A többibe bele sem megyek, rettentő ez a diéta :/


Nem kritizálok, hidd el hogy csak jót akarok.

2011. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelentem én csináltam!!!!

A történetem: 170 cm vagyok, 2 éve 78 kg-ról indultam 5 hónapig edzettem személyi edzővel heti 3x, és emellett én még 2x elmentem nélküli taposni. Szóval heti 5x 2,5-3 órát INTENZÍVEN edzettem, mellett 90 napos diéta. 68 kg-ra le is fogytam, de tovább nem mozdult a súlyom (utólag értem, mert hihetetlen mennyiségű izmot felszedtem, és folyamatosan emeltem a súlyokat, tehát erősödtem). A személyi edzőm elköltözött, de az intenzív edzést folytattam, és mellé elkezdtem ezt a 13 napos diétát, nos lement 6 nap alatt 3 kg, de olyan szinten kikészült a gyomrom..........nagyon erős szúrást éreztem, mintha egy késsem megszúrtak volna, és még forgatták is volna bennem. Minden ételt romlottnak éreztem, és be is fejeztem, mert tudtam gáz van. Azután 2 hónapig nem jött meg normálisan, csak ilyen össze-vissza barnás folyás...

Sajna jött a nyári munka, nem figyeltem a mozgásra, sem a diétára....Eltelt 2 év, jött a mérleg 80 kg....Nagyon bánom, mert én az edzővel nagyon sokat dolgoztam, de minden kárba veszett a lustaságommal. 3 és fél hónapja diétázom, tornázok (nem annyira intenzíven, mint régen), és most 72 kg vagyok. Sokat tanultam az esetemből, és most már csak ésszel csinálom.

Ezek után a döntés a tiéd, de lebeszélni senki sem tud. Magamból indulok ki, engem sem tud senki sem lebeszélni semmiről sem, mindent kipróbálok, aztán okulok. Ez így van rendjén. Azt mondom próbáld meg, és meglátod, de ha gond van TUDJ megállni!

2011. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az ilyen nagy mértékű fogyásokat ált. visszaszedjük, két hét alatt 2-3 kg lenne a normális fogyás, nem 10! de kipróbálhatod, ha akarod
2011. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 5 kg-t fogytam vele, és 1 év alatt jött vissza abból 4 kg, de azért, mert utána továbbra is folytattam a NAGYON ROSSZ életvitelemet.

Szerintem ha kicsit utánanéztem volna a dolgoknak, akkor nem jön vissza.

Ennek ellenére szerintem ne próbáld ki, normális módon is le lehet fogyni. Én idén 13,5 kg-t fogytam, napi 1200-1300 kcal-lal. Szerintem így sokkal jobb. :))

2011. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én is kipróbáltam és fogytam vele kb 8 kilót is, de vissza is híztam 12 kg-ot... :/ tehát én sem ajánlom!!
2012. okt. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
jah ez 1 év alatt jött vissza, úgy hogy nem csináltam semmit (az előző voltam)
2012. okt. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is megcsináltam már 3x is. 4 évvel ezelőtt 90kg voltam (161 cm-er vagyok). Első alkalommal lement 9kg. Aztán következő évben 7 kg. Amikor utoljára csináltam ismét lement 7kg. Utána soha nem kezdtem el egyből "zabálni" és edzettem elég sokat. Most 60kg vagyok.
2014. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!