Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha felforralom a tejet, a...

Ha felforralom a tejet, a tetején ugye ott a pille, az tulajdonképpen mi? Kiválik a zsír?

Figyelt kérdés
valahol olvastam, hogy az a tej zsírtartalma (főleg)
2011. máj. 4. 12:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
az
2011. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"A pille meg a melegítéskor kicsapódott fehérjék + zsírok, amelyek a tej felszínén úszkálnak összeállva egyetlen lepedővé, mindaddig, amíg a kiskölyök a kanalával szét nem szakítja. "


Szóval az csak zsír, vagy van benne fehérje is? És a tej zsírtartalmából ez mennyit vesz el? :D

2011. máj. 4. 12:55
 3/18 anonim ***** válasza:
Fehérje is, hőtől kicsapódik, akárcsak a tojásnál.
2011. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
hmm akkor kár leszedni, úgy gondoltam hogy legfőképp zsír, de akkor ennek nincs nagyon jelentősége.
2011. máj. 4. 12:59
 5/18 anonim ***** válasza:
én úgy ismerem, hogy "föle":D
2011. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azt meg lehet enni kár eldobni az fehérje kicsapódva.
2011. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem kell tejet inni, mert a fehérjetartalma elenyésző, tejcukor és tejzsír van benne. Kvázi cukros zsíros víz. Egy deci tej kalóriatartalma megegyezik a cukros üdítők kalóriatartalmával.

Ennyi :)

2011. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
kalácshoz azért csak nem üditőt fogok inni, tejjel fincsibb :P meg azért (nem vagyok hozzáértő az tény, de ) a tej biztosan egészségesebb mint bármilyen cukros üditő. amúgy én szinte csak csapvizet iszom, esetleg paradicsomlevet, kefírt és tejet :)
2011. máj. 4. 13:28
 9/18 anonim ***** válasza:

Kérdező ha fogyni akarsz akkor a kalácshoz csak gratulálni tudok.

Nem, a tej nem jobb, mint bármelyik cukros üdítő, a dobozos tej életében nem látott tehenet, porból van.

Nincs még egy élőlény a világon az emberen kívül aki más élőlény tejét szopkodná... Ezen el kéne gondolkodni. Minden állat tejében az ő utódjának megfelelő anyagok vannak, az embernek tök másra van szüksége, mint egy tehén borjúnak.

Szóval a boltban kapható tej = víz + cukor + zsír + minimális fehérje.

Tehénből nyert tej = rengeteg zsír, sok-sok cukor, és egy rakás olyan dolog ami az embernek egyáltalán nem egészséges.

De mindenki azt csinál amit akar :)

2011. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

reggelire ettem, ja és nem fogyózom :) csak gondoltam, hogy akik itt irkálnak, jártasak ebben, hogy miben mi van :)


és kalács mellé (amit nagyi sütött) mégis mit lehetne inni? :D

2011. máj. 4. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!