Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Komolyan gondoljátok, hogy ha...

Komolyan gondoljátok, hogy ha diétázom, életerősebb leszek?

Figyelt kérdés

A régi étkezésem:

Reggeli: nagy sajtoskifli + sonka, sajt + 1 joghurt

Ebéd: amit a menzán adnak

Vacsora: ua. mint a reggeli, vagy egy tál abból, ami itthon van.

Ezen kívül simán megettem heti 1-2 alkalommal 1 csomag chipset, naponta 0,5-1 tábla csokit, ha volt itthon süti azt is, délután 2-3 szelet pirítós v lekváros kenyér, 2-3-4 joghurt, stb. És cukros tea.

Emellett most már, hogy jobb idő van, 1-2 órát bicikliztem is naponta, szeretem. :) Bár nem fogytam.


Most, hogy diétázom:

Reggeli: vegyes zöldség + cs.sonka + 1 szelet tk. kenyér

Tízórai (néha): 1 alma

Ebéd: 80g csirkehús zöldségekkel

Vacsora: cs.sonka + 1 alma

2 liter víz.

Most is biciklizem 1-2 órát, és általában majd meghalok, annyira nincs erőm hozzá.

Néha, mikor épp elborul az agyam és megeszem 1 tábla csokit, 1 zacskó chipset, meg amit látok, akkor meg észre sem veszem az emelkedőket.

Szóval szerintem az energiabombáktól több energiám lesz, mint az egészséges étkezéstől. Tessék megcáfolni. :D Vagy egyetérteni.

172/65


2011. máj. 12. 21:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja, és ha ennél többet eszem, egyáltalán nem fogyok.
2011. máj. 12. 21:37
 2/14 anonim válasza:
Egyáltalán nem kell fogynod, 172cmhez 65 kg tökéletes. Ne akarj csont és bőr lenni... Étkezz egészségesen, olyan dolgokat, amiket szeretsz is. Reggelizz bőségesen, ebédelj normáilsan, és délután már kevesebbet egyél. Néha belefér egy kis csoki, chips is, én figyelek az étkezésemre, de ha félévente egyszer mekiben eszem, és megeszek 1-2 zacskó chipset, csokit kéthavonta, attól még nem lesz bajom. Edd csak amit kívánsz, a lehető legegészségesebb formában, és akkor semmi bajod nem lesz.
2011. máj. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kevés szénhidrátot eszel, ez egyértelmű. Abból van az energia, de egy szelet kenyérből még jó, hogy nincs.

Attól, hogy nem eszel normálisan, még nem lesz "egészséges" az étkezésed.

2011. máj. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én edzés előtt betolok 3 kocka étcsokit, vagy egy győri édes jóreggeltet ;) elvileg ha komoly az edzés, akkor kell a gyorsan bomló szénhidrát.
2011. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mitől lenne erőd,mikor az egész napi emlitésre méltó szénhidrát 1szelet kenyér?
2011. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy 65 kiló sok. Mert pl egy sportos srác nem fog járni egy nála dagadtabb lánnyal - általában. És 172 centihez 60 kiló az "ideális".


Másoknak azt javasolják itt, hogy mondjuk kenyeret csak reggelire lehet enni, vagy akkor sem - én akkor eszem -, és a szénhidrátot minimálisra kell csökkenteni. A többi diétánál sincsen több szénhidrát, amit pl itt ajánlgat 1-2 ember. És az a gond, hogy ha én szénhidrátot kezdek enni, nem hagyom abba. Az étcsokit utálom, de pl egy sor tejcsoki egyszerűen nem elég, ha eszem. Vagy megehetek egy tábla csokit, hogy több energiám legyen?


Ha ez nem egészséges étkezés, akkor nem tudom, mi az. Persze nem minden nap ilyeneket eszem, pl ma a reggelim hasonló volt, ebédre egy halom gyümölcslevest ettem, vacsorára egy kis csirkecombot, sonkát, almát. Fehérjét, hogy izom épüljön..... Sztem túl sokat foglalkozom a témával, a testem meg leszarja, mit csinálok.

Azt hiszem, ez az én kis saját problémám marad... :/

2011. máj. 12. 22:33
 7/14 anonim ***** válasza:

Nah.először is 1 alma nem étkezés, helyette egyél főttojást,sonkűt,túrót,zöldséget,vagy töb gyümölcsöt natur joghurttal.

Ebédre kéne rizs,vagy durumtészta a hús meg a saláta mellé (nem csak a csoki és a kenyér a ch)

Uzsonna ahogy látom nincs.Hát legyen. tojás,zöldségek,tejtermékek,sonka,vagy ebédről maradt saláta hússal

vacsorára a legjobb a zsirszegény túró,de ehetsz húst vagy sonkát is zöldséggel.

És azért "borul eel az agyad",mert kevés az étkezésedben a szénhidrát,az inzulinod a béka segge alatt lehet egész nap,ez meg falási rohamokat eredményez.

2011. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

jah, valószínűleg igazad van, tényleg, több cht kéne ennem.

1: akkor nem fogyok.

2: utálom a rizst és a tésztákat, a durumtészta gondolom diétás, akkor azt még jobban utálnám. krumplit szoktam volt enni sokat, sokféleképpen elkészítve.

ha többet eszem, nem fogyok, csak súlyt tartok. kb annyit ennék, mint azelőtt, ha úgy ennék, ahogy mondod. fogyni csak így fogyok.

és amúgy azért nem szoktam tízóraizni/uzsonnázni, mert egyrészt mostanában 9-10kor kelek, másrészt ugye akkor annyit ennék, mint azelőtt, harmadrészt pedig nem vagyok éhes. ja, igen, az a vicces, hogy pl ma este se voltam éhes, csak azért ettem, mert egy adag zöldség+hús+gyümileves azért csak nem elég 1 napra. biciklizés után csak szomjas vagyok, éhes nem.

és igen, túrót szoktam enni vacsira zöldségekkel, de pl néha olvasom, hogy van, aki megeszik 250 g túrót. egyszerűen nem is tudnék megenni annyit fizikailag...

a falási rohamok meg... ja, valszeg azért vannak, mert nem eszem csokit. de ha eszem, az köztudottan főbűn. ha meg eszem 1-2 szelet kenyeret délután (szoktam néha) attól még az édességet ugyanúgy megkívánhatom utána. ez inkább lelki állapottól függ.

sosem voltam vékony, életemben soha, most először közelítem meg. pár hónapja 70 kilóról indultam, nem sportoltam (télen nem lehet bicajozni), kisebb koromban ducibb voltam, csak megnyúltam. (most 18 vagyok.)


és mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat. :)

2011. máj. 12. 23:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Figyelj,a legtisztább ha kiszámolod a ch és fehérjeszükségleted a bodybuilder.hu n és aszerint étkezel.

Ezt még véletlenül sem lehet átbaszni,ha "alulteljesited" a kalóriaszükségleted,akkor fogyni fogsz. Persze aminőség ettől függetlenül fontos,de ezt már leirtam .

A rizsért annyira én sem vagyok oda,de zöldségkeverékkel szoktam enni,úgy lecsúszik.

Mennyit sportolsz egy héten? Javasolnék 3-4 súlyzós edzést az aerob (bicikli) mellé.

Én heti 6* biciklizek egy órát,és aszerint étkezem ahogy fentebb leirtam.Mindig cska addig eszek,hogy jól lakjak de ne durranjak ki:D Napi 5-6 szor kisebb adagot.Mellé 4 liter vizet,és nálam működik

2011. máj. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

fiú vagy? :D (a súlyzós edzésről jutott eszembe)

amúgy mikor van időm, naponta sportolok. ha esik az eső, akkor lépcsőzök egy órát. súlyzónk csak olyan van, ami alatt megszakadok. :D de van egy fitneszterem a közelben, lehet el kéne mennem oda.

sokszor olvastam a súlyzós edzéseitekről, de az mit takar? a bodybuilderen van valami minta erre? - mintha úgy rémlene, de most körülnéztem, nem találom.

az a gond, hogy nem akarom, hogy a rizs lecsússzon. ^^' (bár néha eszem). de ha már eszek valamit, az legyen finom. Már a túrót se nagyon csíptem, de az tényleg elviselhető almával-zöldségekkel.

Ha én 5ször étkeznék, akkor mindig addig ennék, amíg a szemem kívánja... :D meg csak éhes leszek, ha eszek egy kicsit pl 4kor.

igen, tudom, problémás vagyok. de ilyen dolgokon nehéz változtatni. :)

amúgy elég durva, hogy 4 liter vizet iszol. nekem a 2 is kihívás. :)


és tényleg köszi a választ. :)

2011. máj. 12. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!