Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A barátnőm 11 éves és 41...

Csillogócsajszi43 kérdése:

A barátnőm 11 éves és 41 kiló, egyátalán nem kövér tökéletes az alakja, de mindig azon regnál hogy fogyni szeretne, Még növésben van jócskán és egyszerűen nem eszik. Beszéltem vele de nem nagyon hatott rá. Nagyon aggódok miatta, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
szólj a szüleinek, hogy figyeljenek oda rá. haragudni fog érte a csaj, de később megérti, hogy jót akarnak neki.
2011. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát elég óvatosan kell hozzáállni, mert csúnyán reagálhat. Szerintem fordulj az iskolaorvoshoz, vagy valami szakdokihoz, mert ez nem állapot. Talán ők meg tudják győzni. Ha értő szülei vannak, velük is beszélhetsz, de csak ha biztos vagy benne, hogy rögtön nem aggódva rohannak hozzá, és "Most aztán eszel!" típusú mondatokkal akarják meggyőzni, mert az csak ellenállást vált ki.


Esetleg ha jóban vagytok idősebb, értelmes gyerekekkel, akikre hallgat, ők meg tudják győzni.


A lényeg hogy ne erőltessétek, és kis lépésekre buzdítjátok (pl. csak nem eszik édességet, abból nem lehet baj). Mondd el neki, hogy ahhoz, hogy karcsúsodjon, is szüksége van pl. fehérjére, vitaminokra, és még zsírra is.

Ha ezt megérti, akkor egészségesen is kezdhet táplálkozni, az meg már csak jó. Nézzetek körül egy könyvtárban, könyvesbolton vagy interneten, ahol ilyen témákról írnak! De szerintem egy megbízható felnőttel mindenképpen beszélj, aki segít, és eldönti hogy milyen étrendet érdemes követni.


Más ötletem nincs, de sok sikert, remélem sikerül meggyőzni.


Remélem tudtam segíteni.

2011. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok


*ahhoz hogy karcsúsodjon, szüksége van sokféle táplálékra


Ezt a szülő-dolgot csak akkor erőltetném, ha nincs mit csinálni, vagy ha NAGYON jó kapcsolata van a szüleivel...de az jó lenne ha elmondaná nekik, hogy nem érzi magát jól a bőrében, mit lehetne csinálni, és elmondanák neki, hogy akkor sportoljon...a koplalás még súlyosbíthatja is a helyzetet! Így akkor jobb lenne, mintha tőled tudnák meg...ez az! vedd rá, hogy beszéljen erről a szüleivel (ha rendesek)

2011. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11 évesen enyhe túlzás "tökletes alak"-ról beszélni...
2011. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
140, 130, 150 vagy 160 cm?? mert nem mindegy.
2011. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a kérdezö vok. 156 centi magas és akkor is tökéletes az alakja, miért énh már 10 évesen kifejlödtem alakilag!
2011. máj. 21. 08:21
 7/7 KJUsul ***** válasza:

Szerezd be neki Harvey Diamond: Természetes higiénia című könyvét. Mondd el, hogy ez valójában diétás könyv. Rá fog cuppanni, és akkor csak jól sülhet el, mert az egészséges étkezésről szól, az egészséges étkezés pedig hamar helyrerántja majd az önképét is.


Amúgy az ilyen önképzavarok már majdnem betegségek és foglalkozni kellene vele szakembernek is...

2015. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!