Segitenetek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 17:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Az a problemem hogy hetente 2-szer lefutom a fel maratont...De meg igy is a pocakom eleg nagy.Lehet hogy tul sok sot fogyasztok es ezert,de nagyon egeszsegesen etkezem,sok gyumolcs,sok zoldseg,csak olivaolaj,de megis a hasam fel van puffadva. Talan tobbet kene futnom? Csak az a baj a tobb futastol faj a terdem,es edzoterembe nem megyek.Tul draga.Most mar itt a szep ido,szerintem nincs ertelme tizezreket befizetni konditerembe....Csak arra lennek kivancsi a puffadasra van valami megoldas,vagy sem. Elore is koszonom ha valaki valaszol.
2011. máj. 30. 17:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Puffadhatsz attól, ha túl keveset eszel.

Lásd afrikai kisgyerekek.

2011. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ki kell tapasztalnod, hogy mitől puffadsz, és a továbbiakban elkerülnöd. Csak így lehet véglegesen elkerülni. Elsősorban a tejet vizsgáld meg az élesztővel készült dolgokat, de bármitől lehet :S
2011. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Krisz85 ***** válasza:
Több gond van ezzel, egyrészt a hasad laposság összefüggésben lehet hormonális folyamatokkal. Én alacsony GI szénhidrátokat fogyasztanék a helyedben kivéve edzés után, esetleg közben. Tehát lencse, basmati rizs, bab, telj. kiörl. kenyér, zabpehely. Hogy mitől van a puffadás az egyéni, én pl. a párolt brokkolitól eresztek nagyokat, de ha túlpárolom akkor nem, pl a bab és a hüvelyesek nem fújnak fel, de pl. a pulykahús igen. Ki kell tapasztalni, akár étkezési naplót vezetni és kiszűrni melyik az az étel amitől puffadás rád jön. Pl. a banán is okoz bélgázokat egyes embereknél, akárcsak a zabpehely. Célszerű egy teljes vérkép is, ennek kiderítésére, ill. egy allergiavizsgálat sem árt, bár kétlem, hogy itt ez lenne a probléma.
2011. máj. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!