Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi az egészségtelenebb, ha...

Mi az egészségtelenebb, ha 115 kg vagyok, vagy ha orvosi felügyelet mellett nagyon rövid időn belül sokat fogynék?

Figyelt kérdés
Kb egy hónap alatt 20 kiló.
2011. jún. 6. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Utóbbi. Mit gondolsz mért kell orvosi felügyelet?!
2011. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap alatt nem tudsz 20 kilót fogyni, pláne nem orvosi felügyelet mellett.
2011. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos nem fog hagyni ennyit fogyni, de nem is fogsz tudni. Ha nem eszel semmit, akkor sem lehetséges.

1 kg fogyás = 7500 kcal

20 kg = 150000 kcal

1 napra = 150000/30 = 5000 kcal

Naponta kb. 2500 kcalra van szükséged.

Ha nem eszel semmit, akkor 5000-2500 =2500 kalóriát kéne lemozognod naponta (amit kaja nélkül sem bírnál, meg egyébként sem). 1 óra gyors futás = 400 kcal, vagyis 6,25 órát kéne futnod úgy minden nap, hogy egy falatot sem eszel. Szerinted menne?

Ha eszel mondjuk 1000 kcalt (ami még mindig baromi kevés és egészségtelen is), akkor (2500+1000)/400 = 8,75 órát kéne futnod.


Úgyhogy 115 kg-nak lenni kb. életveszélyes (legalábbis hosszú távon), 20 kg-t fogyni 1 hónap alatt meg lehetetlen.

2011. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A lipidosztályon két hét alatt kb. 5 kilótól szabadít meg az orvos, szigorú odafigyelés, diéta, és a többi, az egy hónap alatt is max. 10 kg.

Olyan orvoshoz nem járnék, aki azt mondja, hogy egy hónap alatt lekap rólam 20 kilót. :S


Ez csak zsírleszívással, vagy akkor működik, ha hasi műtét során levágnak egy 10 kg-os zsírcafatot a hasadról, a többit meg a lábadozás során adod le. De akkor lassan gyógyulsz, szóval ezt sem jó összekötni.

2011. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

egyik sem jó.

lassan,fokozatosan kell fogyni,mivel nagy a súlyod ezért gyorsan fogsz fogyni,de egy hónap alatt kizárt dolog ennyit fogyni és rohadtul egészségtelen,mellesleg a bőröd is nagyon megnyúlna. én 3-4 hónap alatt fogytam ennyit,és kb.semmit nem ettem,mert beteg voltam,vissza is jött.

szóval ne fogyózz drasztikusan,nem éri meg.szép lassan,annak meg is lesz az eredménye és nem megy tönkre a szervezeted sem(keringésednek durva lenne ekkora súly után egy ilyen ütemű fogyás)

2011. jún. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Van egy ismerősöm, ő doki felügyelete mellett (pontosan nem tudom mi a módszer) alig több, mint egy hónap alatt fogyott 34(!!!!!) kilót. És dokival. Tudom, hogy nem egészséges hirtelen annyitól megszabadulni, csak hát.....
2011. jún. 7. 11:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

És te ezt elhiszed? Matematikai képtelenség, kivéve, ha levágják a fél lábadat vagy leszívják.

Nem láttad pár éve a Nagy fogyás c. műsort, a nyertesek veseelégtelenséggel a kórházban kötöttek ki.

Lajcsit is lefogyasztották valahogy (és nem 1 hónap alatt!), de vissza KELLETT híznia orvosi utasításra, mert majdnem belehalt.

Gondolom, nem 1 hónap alatt híztál 50 kg-t (ha mégis, akkor irány a doki, de nem a haverodé, hanem egy belgyógyász), miért nem annyi idő alatt akarod lefogyni, mint amennyi idő alatt feljött?

2011. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De ha megírod a "módszert", véleményezzük. De kétlem, hogy létezik.
2011. jún. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jézusom mennyi marhaságot írtak itt. Egy hónap alatt 15 kilót lefogytam különösebb megerőltetés nélkül napi 1200 kalóriás étrenddel. Persze szobabicikli, tornagyakorlatok és hosszú séták voltak 2-3 naponként ez sokat tett hozzá. Felejtsétek el a matekosdit. Nálam az első 3 nap alatt 2 kiló lement (ennek nagy része víz) megijedtem, hogy a zsírból majd nem fogyok ilyen könnyen de tévedtem. Persze ez nem egészséges!!!! Ebbe igazat kell adnom! Sokszor fájt a fejem, hangulatingadozásaim voltak stb... Szóval ha jót akarsz magadnak ne erőltesd túl. A te súlyoddal olyan 6-8 kiló lemehet első hónapban az még nem vészes. Aztán fokozatosan egyre kevesebbet, hogy a bőröd és a szervezeted is tudjon alkalmazkodni
2013. ápr. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!