Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Se. Gítsetek, el vagyok...

Se. Gítsetek, el vagyok keseredve. Mi a jó fenét csináljak, hogy fogyjak is már végre?

Figyelt kérdés

1 hónapja kezdtem el a fogyókúrát. Szeptemberre 65 kiló körül szeretnék lenni. Minden nap (eddig 4 napot hagytam ki tanulás és temetés miatt) 40 percet Rékázom, van, hogy sétálok vagy biciklizem is.

Napi 2x eszek, keveset, van, hogy 3x, de ritka, mert 11 körül reggelizem.

Ez általában teljes kiőrlésű kenyér felvágottal és zoldséggel, most császárszalonna, ez nem diétás, tudom. Ebédre (ami 5 -6 körül szokott lenni) levest, illetve másodikat. Ezekből is kevesebbet, mint eddig ettem. Illetve napközben gyümölcsöt, változó időben, inkább nasi helyett.


Múlt héten ráálltam a mérlegre, 76ról 73 lett, majd csütörtökön 75. Igaz, akkor vacsora után voltam, és aznap nem voltam wc-n. De akkor is... vagy nem fogytam, vagy híztam. 1 hónap alatt torna mellett, és sokkal kevesebb kaja mellett is híztam.


Komolyan ott tartok, hogy lesz.arom az egészet, én soha a büdös életbe nem leszek vékony, akármit csinálok. Zsírleszívásra meg kondira nincs pénzem, örülök, ha ezt a kaját meg tudom venni magamnak, mivel a 40ezremből élek havonta, és anyum nem tud besegíteni.



Mi a fenéért nem fogyok???


2011. jún. 11. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert egy rakás kaki az étkezésed.


Napi 5x kell enni keveset, és csak reggelire szénhidrátot, a többi étkezéskor fehérjét.


Nagyon nehéz??

2011. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
napi 2 kajálás kevés, még a 3 is. inkább 5-6 kis adag. nem véletlenül mondjuk ezt. kevesebb szénhidrát sok, fehérje, zöldség. vacsorára már csak fehérje. plusz napi 40-60 perc intenzív mozgás. de ha sok időd van akkor lehet ez több is.
2011. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Túl keveset eszel és kevés az étkezések száma is.

Lelassul az anyagcsere, raktározni kezd a szervezet.


Napi 5 kis étkezés, rendszeres időközönként (igen, akkor is, ha szokatlan), semmi fehér lisztes, rántott, habart dolog, édesség vagy cukor.

Sok sok sok folyadék.


Ha tudsz, vegyél mályvateát vagy -kapszulát.

Rendszeres edzést ne hagyd abba. Esetleg egy kis futást beiktathatsz, de a rékázás is jó.

2011. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ne a kilók lebegjenek a szemed előtt, hanem a testzsírszázalékod és a ruhaméreted ;)
2011. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mályva teát? jézusom,én attól 2 napig megállás nélkül ültem a wc-n...azzal csak óvatosan..
2011. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos csak ennyi kaját engedhetek meg magamnak, így is lassan kinullázom a számlám. Akkor ezt osztom szét napi ötre.


Illetve mi lenne az ideális kaja? Egy mintát le tudtok írni? Főzni nem igazán tudok magamnak, konkrétan a szobából se szeretek kimenni, anyós miatt, ha külön lakás összejönne, más lenne a helyzet.


Gyorsan összeüthető, hosszan elálló kajákat tudtok? Amiket gyorsan meg tudok csinálni, (10-15 perc alatt) és napokig azt tudom enni?

2011. jún. 11. 20:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Ami szerintem megfizethető, és könnyen elkészíthető:


Rántotta (kevés olajjal, vagy nélküle) zöldségekkel

Lecsó (csak paradicsom, paprika, sűrített paradicsom v üveges lecsó kell, egyszerre nagy adag is készíthető)

Tejberizs édesítőszerrel

Gombapörkölt

Sárgarépa-főzelék

Fűszeres csirkemell zöldségekkel (mondjuk üveges bébikukorica, zöldbab stb.)


Reggelire jó a tk.kenyér felvágottal,zöldséggel

Tízórai: gyümölcs, joghurt

Ebéd: leves, főétel (a fent felsoroltak is) - mennyiség diétás. Minél több zöldség, ha lehet.

Uzsi: Mondjuk reszelt répa mézzel leöntve, vagy fűszeresjoghurtba tunkolva (de csomó más is lehet)

Vacsora: fehérje (túró, felvágott, sült csirkemell, sajt, ilyesmi, konzerv hal, akár egy kis salátával)

2011. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja és nem kell elkeseredni, ne add fel, lesz eredménye ! :)

Amúgy meg szerintem nem a kilók számítanak, hanem a centik, meg hogy mit látsz a tükörben. Ha mész az utcán, nincs a homlokodva írva, hogy mennyit mutat a mérleg. ;)

2011. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

komolyan nem érem az embereket, nincs pénzük kajára, de akkor meg hogyan lesznek kövérek


kérdező: alapkaja: rizs + hüvelyesek: olcsó, jó az összetételük

hús, tejtermék, minél több akciósakat keresd, de azért nézd meg, mit veszel

tojás

süss magadnak tortillát részben tk lisztből

minél több idényzöldség és gyümölcs...szedd magad akciók is lesznek, ott talán valamivel olcsóbban veheted meg + mozogsz, amíg leszeded ;)

2011. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért híztam meg, mert amikor párommal összejöttünk, akkor pizza, meg hasonlók, akkor nekünk is több pénzünk volt, csak elvesztettük a családfőt, anyukámat kirúgták, nekem pedig szigorították az ösztöndíjat, és 0,05tel lecsúszok a 4 egészes átlagtól, így nem kapok.

Nyáron melózni fogok, remélem pénzem is lesz. Csak jó lenne már eredményét látni a sok tornának. Szóval fokozatosan estünk el a pénztől, és a 4 év alatt meg lehet hízni annyira, hogy a napi sok kaja után a napi 2 étkezés se sokat segít.


Köszönöm a tanácsokat, megfogadom, és így fogok vásárolni. Az a baj annyira nem vagyok ilyenekben kreatív, hogy már vicces.

2011. jún. 11. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!