Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az alvás tényleg fogyaszt?

Az alvás tényleg fogyaszt?

Figyelt kérdés
Most hallottam,hogy nem csak azért fogyaszt mert ha alszunk nem eszünk,hanem kalóriákat is égetünk az alvással..Valaki hallott erről? És ha létezik ilyen mennyi kalóriát éget? ...
2009. márc. 23. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Én azt hallottam hogy pont 8-9 óra alvás jó, mert az indít és állít le az evéshez kapcsolodó hormonokat.
2009. márc. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Testünk minden életfunkciója, így az alvás is energiát igényel így kalóriát éget el. Azonban erre nem érdemes építeni, ha fogyni szeretnénk, mert csak elhanyagolható mennyiségről van szó.
2009. márc. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha rá tudod venni magad, hogy ne egyél semmit és csak aludj, akkor garantált a siker. Amúgy nagyon intenélek tőle, hogy ezt huzamosabb ideig gyakorold.
2009. márc. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Igen így van. Egy vékony nő 1 éjszaka alatt 700 kalória körül éget el. Egy testesebb nő 1000 kalóriát. Egy testes felnőtt férfi aki horkol is ráadásul, akár 1600 kalórát is eltud égetni egyetlen éjszaka alatt. Ezért van az hogy reggel könnyebbek vagyunk 1 kilóval mint este :)
2009. márc. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetesen, amíg élsz, vagyis van pulzusod folyamatosan égetsz. Amikor tv-zel, sétálsz, eszel, akkor is égetsz, hiszen minden tevékenység energiafelhasználással jár.


Petranova

2009. márc. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!